• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

S

staffmen

Guest
kolko konja ima taj ke4?
koja je cijena takvog stroja.

na njusaklu pise cijena od 11000kn pa na dalje.
kakav bi to bio za 11 tkn?!

dal japanac od 15ks(3 cilindra) moze vrtit istu roto kosu ili malcer kao i tomo vinkovic od 18ks (1 cilindar)
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
kolko konja ima taj ke4?
koja je cijena takvog stroja.

na njusaklu pise cijena od 11000kn pa na dalje.
kakav bi to bio za 11 tkn?!

dal japanac od 15ks(3 cilindra) moze vrtit istu roto kosu ili malcer kao i tomo vinkovic od 18ks (1 cilindar)

sigurno nije 11 000 kn nego više a može sigurno bolje vrtiti roto kosu ili malčer od tome vinkovića jer ima puno bolji prijenos nego tomo.
prijenos je jako bitan a tomo vinković i sve njegove kopije(prima,hitner) imaju veoma loš prijenos na kardanu.
 
S

staffmen

Guest
sigurno nije 11 000 kn nego više a može sigurno bolje vrtiti roto kosu ili malčer od tome vinkovića jer ima puno bolji prijenos nego tomo.
prijenos je jako bitan a tomo vinković i sve njegove kopije(prima,hitner) imaju veoma loš prijenos na kardanu.

ne mislim na ke4 za 11tkn

pise mini traktori od 11tkn na dalje.
pa koji bi to traktor mogo dobiit za te novce i kolko konja?

i da vas pitam. dal jos netko drzi djelove za te japance osim prodeta?! dal se djelovi za motore mogu naci kod nas? kolko trose japanci do 20ks?
Zuti i Wuki kolko trose vasi strojevi po satu pri malciranju ili frezanju?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
kolko konja ima taj ke4?
koja je cijena takvog stroja.

na njusaklu pise cijena od 11000kn pa na dalje.
kakav bi to bio za 11 tkn?!

dal japanac od 15ks(3 cilindra) moze vrtit istu roto kosu ili malcer kao i tomo vinkovic od 18ks (1 cilindar)

taj ke4 mislim da je bio od 12 ks cjene se ne sjećam ali bila je paprena .....

dali može japanac od 15ks(3 cilindra) terat tarup? naravno da može eno pogledaj onaj moj, terao je i šibe bez problema , naravno da je sporiji i da mu je malo teže ali ide ......

do sad sve što je digao to je i terao bez ikakvih problema....
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ne mislim na ke4 za 11tkn

pise mini traktori od 11tkn na dalje.
pa koji bi to traktor mogo dobiit za te novce i kolko konja?

i da vas pitam. dal jos netko drzi djelove za te japance osim prodeta?! dal se djelovi za motore mogu naci kod nas? kolko trose japanci do 20ks?
Zuti i Wuki kolko trose vasi strojevi po satu pri malciranju ili frezanju?
pitanje za čega ti traktor treba a ovisno o tvojim potrebama kupuješ traktor.mislim da možeš kupiti pristojni strojček za jedno 28000 -38 000 ovisno o potrebama ali za velike stvari trebaš veliki traktor.usporedba,motokultivator goldoni sa frezom košta oko 27 000 a opet trebaš trčati za njim.ovdje sjediš kao gospodin a učinak je najmanje duplo bolji.potrošnja mog i wukijeg je oko mislim 2 l po satu možda malo više a ovisi o vrsti posla,kolko je zahtjevno.(možda lažem o potrošnji stvarno sam zaboravio,ovo je neko sjećanje.čekam da malo ugrije pa da ga malkice provozam)što se tiče djelova,hmmm sve se može nabaviti ali uz malo više muke jer ti traktori tek probijaju led.što ih bude više bilo bit će i bolja opskrba djelovima.a što reći o yanmar motorima?tetak mi u brodu ima dvocilindraša starog 35 godina,ne zna se kolko je sati odvrtio a i dan danas vrti kao novi.kažu mi serviseri nanidiesel i cummins da što se tiče motora u brodovima yanmar je broj 1 a ovo drugo je sve ispod:D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,078
ZJ je provokator:vragek:
Ne, nego pitaš gluposti. Čovjek zna kaj mu je najbolje, a o ukusima se ne raspravlja.
I ne deri se s ogromnim slovima ;)
 
S

staffmen

Guest
ma ne namjeravam nikakvu kupnju...mozda za koju godinu ak bude love.
meni bi trebal za pofrezat vrt, pokosit nesto sitno i dopeljat to doma.
i posto imam konja za odpeljat pomalo gnoja i tak. ugl sitne poslove. najvise bi naravno kosio i to sa striznom kosom. trebam oko 400 bala godisnje a za to nije potrebna neka velika povrsina travnjaka.
Baliranje bi platio. a na prikolici bi mogo vozit kojih 50 bala ja mislim:scratch posto ih sa mtk-om od 6ks vozim 20 jer vise ne stane na prikolicu
mislim da bi mi za to stroj od 15ks bio dovoljan.
pa me zanima kak stoje ti traktori s djelovima a i cijena naspram tome vinkovica.
i koja je maksimalan brzina traktora, tj na 50-75% gasa.
jel ide to barem 15km/h?!

kak se krecu cijene takvih modela od kojih 13,15.... ks. Ako je neko bio u prodetu pa ako zna rec bio bi mu zahvalan!;)
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
a dosta su spori na cesti max 20 kmh a što se tiče djelova trenutno se ne kvare.mislim da ne mogu biti gori od tome vinkovića to je definitivno.
cijene su šarolike i apsolutno je nemoguće pričati o cijeni jer cijenu diktira i samo stanje traktora neovisno o modelu.
za sad se nešto djelova može nabaviti kod naših uvoznika kod gosp.prodet i kod gosp.željka u šibeniku a može se sve naručiti preko interneta
 
J

jopo

Guest
ma ne namjeravam nikakvu kupnju...mozda za koju godinu ak bude love.
meni bi trebal za pofrezat vrt, pokosit nesto sitno i dopeljat to doma.
i posto imam konja za odpeljat pomalo gnoja i tak. ugl sitne poslove. najvise bi naravno kosio i to sa striznom kosom. trebam oko 400 bala godisnje a za to nije potrebna neka velika povrsina travnjaka.
Baliranje bi platio. a na prikolici bi mogo vozit kojih 50 bala ja mislim:scratch posto ih sa mtk-om od 6ks vozim 20 jer vise ne stane na prikolicu
mislim da bi mi za to stroj od 15ks bio dovoljan.
pa me zanima kak stoje ti traktori s djelovima a i cijena naspram tome vinkovica.
i koja je maksimalan brzina traktora, tj na 50-75% gasa.
jel ide to barem 15km/h?!

kak se krecu cijene takvih modela od kojih 13,15.... ks. Ako je neko bio u prodetu pa ako zna rec bio bi mu zahvalan!;)

evo vedraniko za svog od 15 ks dao 20 tk u prodeta dva cilindra treba mu malo šminke ali ispravan suh i pali ko mina :supz:
mislim da mu je max brzina oko 20 kmh.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Onaj moj od 15ks odradi takve stvari bez problema , jedino neznam kako bi zakvačio strižnu kosu na njega a opet i to bi se dalo preurediti jer ja kosim saonim od 20ks na njega bez problema paše oltova strižna kosa,,,,

A što se tiće bala ja vjerujem da bi dovuko i stotinjak bez problema , opet zavisi od terena jer kod mene je ravno......

Što se tiće brzine , nijedan nije brži od 15km/h i to pod punim gasom vjeruj mi gonim ih uvjek do daske jer su spori na cesti ali su zato na njivi brzi...

Troše oko dvije litre na sat ovi veči nešto malo više ali spram učinka totalno zanemarivo,
naravno zavisi i šta radi jer kad reže drva onda troši oko litru na sat......

ma ne namjeravam nikakvu kupnju...mozda za koju
godinu ak bude love.
meni bi trebal za pofrezat vrt, pokosit nesto sitno i dopeljat to doma.
i posto imam konja za odpeljat pomalo gnoja i tak. ugl sitne poslove. najvise bi naravno kosio i to sa striznom kosom. trebam oko 400 bala godisnje a za to nije potrebna neka velika povrsina travnjaka.
Baliranje bi platio. a na prikolici bi mogo vozit kojih 50 bala ja mislim:scratch posto ih sa mtk-om od 6ks vozim 20 jer vise ne stane na prikolicu
mislim da bi mi za to stroj od 15ks bio dovoljan.
pa me zanima kak stoje ti traktori s djelovima a i cijena naspram tome vinkovica.
i koja je maksimalan brzina traktora, tj na 50-75% gasa.
jel ide to barem 15km/h?!

kak se krecu cijene takvih modela od kojih 13,15.... ks. Ako je neko bio u prodetu pa ako zna rec bio bi mu zahvalan!;)
 
Posljednje uređivanje:
J

jopo

Guest
kolko trosi Jopo!?
sta sve radis sa njim?!

traktor ti je od vedranika kupio ga je za masline i sl. a još nije bio u akciji tek smo mu ga doveli prije 20 dana sad ga rastavlja radi uređivanja
 
S

staffmen

Guest
Wuki

strizna kosa pase sigurno od ovih manjih traktora.

npr od TV-a serije 800

a ako nebi bilo strizne onda bi uzeo neku sa diskovima tak da mogu spremiti sjeno.

jedino kaj me odbija od tih japanaca je veca cijena od TV-a i to kaj ipak jos to nije tolko rasprostranjeno kod nas, pa me brinu dijelovi.

Jopo koje godiste je taj traktor od vedranika?!
kolko su stari ti japanci tipa ym1100, 1300, ovi starijeg izgleda.
 
J

jopo

Guest
Wuki

strizna kosa pase sigurno od ovih manjih traktora.

npr od TV-a serije 800

a ako nebi bilo strizne onda bi uzeo neku sa diskovima tak da mogu spremiti sjeno.

jedino kaj me odbija od tih japanaca je veca cijena od TV-a i to kaj ipak jos to nije tolko rasprostranjeno kod nas, pa me brinu dijelovi.

Jopo koje godiste je taj traktor od vedranika?!
kolko su stari ti japanci tipa ym1100, 1300, ovi starijeg izgleda.

nema na njemu godina proizvodnje ali proizvodili su se od 75-80 godine i djelovi te ne moraju puno brinit tisuće takvih motora poteže brodove po jadranu a vedraniko je naša filter od ulja u firmi koja pridaje djelove za yanmarova male bagere
a na kraju tu ti je i internet di možeš danas nać i djelove za parnu lokomotivu ako oćeš, a yanmar je za razlaku od t.v. raširen po cilom svitu.

i na kraju mislim da će se svi složit yanmari ti se ne kvare tako da nemaš problema.:gitarist::cool:
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
kolko trosi Jopo!?
sta sve radis sa njim?!

Ja imam yanmara 1401 i uz njega frezam 140 maslina orem vadim kupmire i vucem prikolicu panoniju punu zemlje a jos cu mu nabaviti pacje noge ili kultivator :D :weedman:
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
Wuki

strizna kosa pase sigurno od ovih manjih traktora.

npr od TV-a serije 800

a ako nebi bilo strizne onda bi uzeo neku sa diskovima tak da mogu spremiti sjeno.

jedino kaj me odbija od tih japanaca je veca cijena od TV-a i to kaj ipak jos to nije tolko rasprostranjeno kod nas, pa me brinu dijelovi.

Jopo koje godiste je taj traktor od vedranika?!
kolko su stari ti japanci tipa ym1100, 1300, ovi starijeg izgleda.

Gramip radi strižne kose, za tomiće i slično, oko 6 000kn ti je cijena.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
atomizeri su prava stvar....to bez daljnjega. Nego gledam ove nošene atomizere i čini mi se da najmanji od 100L ima ukupnu masu od preko 200 kg....to je gotovo pola mase traktora...još kad se sve to počne ljuljati....Mislim si da bi vučeni ili preinaka ovog na vučeni, naravno ako ima mjesta, bilo bolje riešenje...
kad bi se ovakvo neš moglo rashodovano nači, to bi bila prava stvar uz male preinake za yana:
http://www.bolha.com/oglas383760529/slika2/vinogradnistvo
http://www.njuskalo.hr/zastita-gnojidba-navodnjavanje/atomizer-solo-minor-oglas-1168451
http://img512.imageshack.us/img512/3602/trak5rc6.jpg
http://poljoinfo.com/index.php?topic=559.60

Na temi o Tomi vinkoviću sam vidio par slika prerađenog nošenog u vučeni,ako paše za tomu paše i za japanca
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
ma ne namjeravam nikakvu kupnju...mozda za koju godinu ak bude love.
meni bi trebal za pofrezat vrt, pokosit nesto sitno i dopeljat to doma.
i posto imam konja za odpeljat pomalo gnoja i tak. ugl sitne poslove. najvise bi naravno kosio i to sa striznom kosom. trebam oko 400 bala godisnje a za to nije potrebna neka velika povrsina travnjaka.
Baliranje bi platio. a na prikolici bi mogo vozit kojih 50 bala ja mislim:scratch posto ih sa mtk-om od 6ks vozim 20 jer vise ne stane na prikolicu
mislim da bi mi za to stroj od 15ks bio dovoljan.
pa me zanima kak stoje ti traktori s djelovima a i cijena naspram tome vinkovica.
i koja je maksimalan brzina traktora, tj na 50-75% gasa.
jel ide to barem 15km/h?!

kak se krecu cijene takvih modela od kojih 13,15.... ks. Ako je neko bio u prodetu pa ako zna rec bio bi mu zahvalan!;)




Moj traktor YM 1300D , ja sam platio 3000 euro , to je cijena sa frezom . Uz svaki traktor dobiješ frezu . To je model 80 godina , ali može se kupiti isti takav i novi http://hr.bau-portal.com/verkauf/_92_70012066.php

tako da te nebi bunilo ako bi našao taj model traktora novijeg godišta .
To su ti svi modeli koji imaju oznake YM 1400 , YM 1500 ... slovo D na kraju znači da traktor ima prednju vuču .
Modeli poslje toga su F 13 , F 14 , F 15 .... , i sada zadnji modeli koje sam vidio su ti Ke - 2 , Ke - 3 , Ke - 4 ( nemora značiti da su najnoviji , možda su u međuvremenu izašli i noviji modeli , ali ih kod nas još nema )
Model Ke2 ima 12,5 ks , Ke3 - 13,5 ks , Ke4 - 14,5 ks....
Što se tiče cijene najbolje bi bilo kontaktirati trgovca .
Evo ti i link pa možeš vidjeti koliko koštaju polovni Yanmari u inozemstvu , ali računaj da su ti i kod nas cijene otprilike tu negdje .


http://translate.google.hr/translat...-garden-tractor&lprop1=7104&erreurSaisieRech=


Što se tiče rezervnih dijelova mislim da ti je tu Wuki najmjerodavniji , s obzirom da on već godinama radi sa Yanmarima , a mislim da ti dosta govore i kolege s mora koji u brodovima imaju Yanmarove motore .
Mislim da budemo jasni , definitivnio će se nekada nešto pokvariti , ali s obzirom da takvih traktora ima sve više mislim da neće biti problema za dijelove .
E sad ako te još nešto zanima samo pitaj .
Mada mislim da su ti i ostali dosta toga rekli

PS Jedino što su ti slagali je brzina , moj neide 15 km / h , nego 19 km / h pod punim gasom :lol:
 
Posljednje uređivanje:
J

jopo

Guest
ima li dojmova ili možda slika sa sajma?

ajmo momci mi smo odsječeni burom i snigom ali vi možete bit naše oči i uši na viro 2011
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Wuki

strizna kosa pase sigurno od ovih manjih traktora.

npr od TV-a serije 800

a ako nebi bilo strizne onda bi uzeo neku sa diskovima tak da mogu spremiti sjeno.

jedino kaj me odbija od tih japanaca je veca cijena od TV-a i to kaj ipak jos to nije tolko rasprostranjeno kod nas, pa me brinu dijelovi.

Jopo koje godiste je taj traktor od vedranika?!
kolko su stari ti japanci tipa ym1100, 1300, ovi starijeg izgleda.

moj YM1401D je 95 godiste
 

Najnoviji postovi

Na vrh