• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

K

kmica

Guest
pozdrav svima i novom članu

Gdje se može nabaviti rotokose tih dimenzija i koje su im cijene. Da li imaju noževe u dva dijela ili u jednom komadu(da se ne slomi ako zapne za panj ili kamen). Kakva su Vaša iskustva sa košnjom, da li pucaju noževi ili bi bilo bolje da su na vijak-kod zapinjanja sa zaokrenu?
Razmišljao sam i planiram kupiti sličan stroj kao i tvoj pa bi mi bilo drago da imam više informacija.Okvirna cijena tvojeg traktora ako nije problem(može i na pp)?

pozz:finga:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
OK,ako sam dobro shvatio,ispod sjedala imaš tri brzine i to jednu sporu ( za što se ovo koristi?),jednu radnu ( to kužim,to je u biti najupotrebljavanija) i tansportnu ( to je kad voziš traktor po cesti i trebaš brzinu).Na lijevom blatobranu imam dvije brzine i rikverc. Te su dvije u biti spora i brza.Onda kad ubaciš u 1.sporu na mjenjaču na blatobranu i u drugu dolje ispod sjedala, to znači da voziš u drugoj sporoj.Ako ubaciš dolje ispod sjedala npr u treću,a gore na blatobranu u drugu,onda si u trećoj brzoj.Jel to ok?Kad idem frezati,onda stavim kardan u 2., dolje ispod sica u 2.,a na blatobanu u 1. to znači da idem s drugom kardanskom brzinom i vozim u drugoj sporoj.Ok?
I hvala za savjet za rotokosilicu-malčer,kupit ću onaj od 125 cm i bog,pa kako bude.
Pozdrav.
Yami1
A jesi brate kompliciran :madmana:
Inaće traktori imaju tri brzine plus reduktor ispod sjedala , tvoj ima dvije na blatobranu plus reduktor sa tri mogučnosti . U praksi ti imaš od naj sporije do naj brže 6 brzina :axe::weedman:
 
Y

yami1

Guest
Ma nisam brate kompliciran,nego o ovome nemam znanja,a treba raditi,kupiti priključke itd,itd... Tko pita, ima manje šanse da se zajebe.
Yami1
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma nisam brate kompliciran,nego o ovome nemam znanja,a treba raditi,kupiti priključke itd,itd... Tko pita, ima manje šanse da se zajebe.
Yami1
Tako je :partyman:
"tko pita ne skita"
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Travu i tvrdu zemlju razbija ko od šale, al vidim na rodi niti ogrebotine...:mrgreen:
Pozdrav!
 
J

jopo

Guest
Travu i tvrdu zemlju razbija ko od šale, al vidim na rodi niti ogrebotine...:mrgreen:
Pozdrav!

ma zafreza on i rodu ali toliko dobro da se ni pero ne vidi na površini :lol:
 
Y

yami1

Guest
Molim pomoć oko lampicas na kontrolnoj ploči.Kad dam kontakt upali se lampica pritiska ulja i lampica kontole punjenja baterije.Kad upalim traktor,one se ugase. Međutim na ploči postoje još tri lampice i to jedna kontrolna lampica koja kontrolira nivo rashladne tekućine,a ima jedno koja se upali kad alnasiram,a kad upalim traktor,ona se ugasi.Što ta lampica kontrolira?
Isto tako,imao sam problem sa startanjem.Dao sam kontakt,lampice se upalile,okrenem ključ,a ono se ništa ne dogodi.Pokušam nekoliko puta,isto_Ostavim traktor nekoliko minuta, otiš'o popit rakijicu da se smirim,probam opet i upalim bez greške. Nakon toga probamnekoliko puta i radi.Što se tu moglo dogoditi?
Hvala.
Yami1
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pa ništa to je sve normalno , kao i na autu kada daš kontakt sve ti se lampice popale . Kada ga upališ sve se pogase . Problem bi bio da ti gori koja lampica kada traktor radi . Ništa se nesekiraj samo piči ;)
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
a ima jedno koja se upali kad alnasiram,a kad upalim traktor,ona se ugasi.Što ta lampica kontrolira?
To ti je od grijača , probaj okreniti ključ kontra pa će ti se ta lampica opet upaliti i drži tako dok se sama ne ugasi 8)8), a ono što nije reagirao sigurno nisi stisnuo kvačilo da dobije kontakt , to je osiguranje od djece...:supz:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Mani ti faljenje , i klanjanje ...... nego de da mi vidimo taj tvoj traktor :( hoćeli biti koja slika uskoro :scratch
 
Y

yami1

Guest
Evo mene opet s pitanjem oko malčera.Ako kupim malčer promjera 125 cm koji je težak 145 kg, jel može FH 16 podići ovaj teret ? Velika je razlika u težini između malčera promjera 100 cm i 125 cm,jer ovaj manji teži svega 90 kg.
Hvala unaprijed.
Yami1
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo mene opet s pitanjem oko malčera.Ako kupim malčer promjera 125 cm koji je težak 145 kg, jel može FH 16 podići ovaj teret ? Velika je razlika u težini između malčera promjera 100 cm i 125 cm,jer ovaj manji teži svega 90 kg.
Hvala unaprijed.
Yami1

Ma vidi , moće on to dići bez problema , ali budeš li kosio na nekom brdu pitanje je kako će se ponašati , osobito prilikom okretanja na strmini . E sad dali imaš kakvih tegova naprijed :?: dobro bi ti došli tegovi , i za sve ostale radove . Mislim da bi komotno mogao staviti 100 kg tegova , i nebi trebalo biti problema . Idealno bi bilo kada bi mogao probati zakvačiti malčer za traktor , i probati ga prije nego ga kupiš .
Pričekaj malo dok se Wuki javi , mslim da je on na svoga od 14ks kačio tračnu pilu i rezao drva bez problema . Nevjerujem da je ona lakša od 150 kg
Ma ..., pa na kraju ja sam sa svojim od 13 ks kosio sa malčerom od 120 kg
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Evo mene opet s pitanjem oko malčera.Ako kupim malčer promjera 125 cm koji je težak 145 kg, jel može FH 16 podići ovaj teret ? Velika je razlika u težini između malčera promjera 100 cm i 125 cm,jer ovaj manji teži svega 90 kg.
Hvala unaprijed.
Yami1
Stavi na vagu frezu pa ćeš vidjeti da je kosilica igračka za njega :D:rolfer:

Eeee da da tako su i moji izgledali kad sam ih dotjerao u dvorište, živio ti nama i neka te služi barem kao mene moji :partyman:
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Stavi na vagu frezu pa ćeš vidjeti da je kosilica igračka za njega :D:rolfer:

Eeee da da tako su i moji izgledali kad sam ih dotjerao u dvorište, živio ti nama i neka te služi barem kao mene moji :partyman:
Moj f7 dize preko 300 kg na hidraulici bez problema.evo maloprije prskao kruske sa sygenta affirm i etalfix pro .spasio me atomizer ove godine.sad je prskanje postalo igra
 
Na vrh