• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
pozdrav Wwuki5,

radi se o iseki-u 26 ks mislim da je oznaka F126 sa frezom 140 cm koristim ga za obradu vinograda stvarno sam zadovoljan sa svim osim frezom kod prvog frezanja što popucalo, što poispadalo cca 15 kom. noži nisu orginal več talijanski to sam dobi s traktorom kupljen je u Šibeniku on nema orginala nego te talijanske koji su malo uži na djelu gdje se šarafe i klapaju pa pucaju svi na istom mjestu, a prodet ne želi prodati jer nije kupljen kod njega.

U Kožinu (kod zadra) tip prodaje yanmare, sad neznam dal ima i djelove za njih, al sva sreća, pa ti nije predaleko da pitaš.
 
K

kmica

Guest
Nisi uspio....

Ne znam u cem je caka. vec sam dobio privatnu poruku od nekih članova.....

što bih još trebao promijeniti u opcijama.

Pomagaj Wuki:madmana:

thx
 
I

iseki

Guest
jel vlasnik prodeta poklanja djelove ili prodaje? ja koristim iste te noževe i meni nije niti jedan ispao ili pukao.zavisi što frežeš,ako ideš po kamenu naravno da postoji šansa da se nešto slomi premda je kod ovih freza manja šansa zbog savijenih noževa.treba paziti.....

NE ŽELI PRODATI ako nije traktor kupljen kod njega, nema kamena problem je po meni to što su ovi noževi uži u dijelu gdje sjeda u utor cca 3-5 mm sa svake strane i svi pucaju na istom mjestu ...............
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ne znam u cem je caka. vec sam dobio privatnu poruku od nekih članova.....

što bih još trebao promijeniti u opcijama.

Pomagaj Wuki:madmana:

thx
Greška je izgleda bila kod mene, moja isprika:prayer::partyman:...
 
J

jopo

Guest
pozdrav svim starim i novim forumašima.
evo nakon 4 miseca da se i ja javim.
imao problema s netom pa s kompom pa opet s netom pa posao pa dobio kćerkicu i sve tako jedno po jedno i prođu 4 mj. :madmana:
uglavnom vinograd se radi punom parom po pitanju yanmara sve stalo ali namjera još postoji a sad me ispričajte idem čitat ovih 30 stranica postova da sve nadoknadim:supz:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,705
pozdrav svim starim i novim forumašima.
evo nakon 4 miseca da se i ja javim.
imao problema s netom pa s kompom pa opet s netom pa posao pa dobio kćerkicu i sve tako jedno po jedno i prođu 4 mj. :madmana:
uglavnom vinograd se radi punom parom po pitanju yanmara sve stalo ali namjera još postoji a sad me ispričajte idem čitat ovih 30 stranica postova da sve nadoknadim:supz:

čestitam na prinovi....:gitarist:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
pozdrav svim starim i novim forumašima.
evo nakon 4 miseca da se i ja javim.
imao problema s netom pa s kompom pa opet s netom pa posao pa dobio kćerkicu i sve tako jedno po jedno i prođu 4 mj. :madmana:
uglavnom vinograd se radi punom parom po pitanju yanmara sve stalo ali namjera još postoji a sad me ispričajte idem čitat ovih 30 stranica postova da sve nadoknadim:supz:
Pa Jopo čestitam od :heart: na prinovi ... ja sam tek iz četvrte dobio kčerku ... :supz: ;) Neka Bog blagoslovi tvoju obitelj...
 
G

GROF

Guest
pozdrav svim starim i novim forumašima.
evo nakon 4 miseca da se i ja javim.
., ... pa dobio kćerkicu i prođu 4 mj. :madmana:
:supz:


., mladiću!, SRETNO TI!, najiskrenije čestitke na prinovi! ...
... Božji! Blagoslov Tebi i tvojoj mladoj obitelji!!!, čitamo se ...
 
M

marin123

Guest
pozdrav svima,zanima me u vezi tih malih traktora o yanmaru par pitanja ako tko zna nek pise,kolka je cjena tog traktora od 18- 20 ks? kolko su stari ti traktori sto se prodaju u toj firmi prodet>? i kolko kosta prednji utovarivac za njega?
 
J

jopo

Guest
Pa Jopo čestitam od :heart: na prinovi ... ja sam tek iz četvrte dobio kčerku ... :supz: ;) Neka Bog blagoslovi tvoju obitelj...

evo meni upalilo iz druge i sad mali jopo ima seku
veliko hvala svima na čestitkama
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
pozdrav svima,zanima me u vezi tih malih traktora o yanmaru par pitanja ako tko zna nek pise,kolka je cjena tog traktora od 18- 20 ks? kolko su stari ti traktori sto se prodaju u toj firmi prodet>? i kolko kosta prednji utovarivac za njega?

Vidi imas nesto u prijasnjim postovima al najbolje ako si vec zainteresiran kod najbilzeg zastupnika i pogledat.A ovako ce ti neko tesko dat bilo kakvu informaciju..Evo za usporedbu moj me je kosatao u Prodetu 3,500eura znaci traktor od 14 konja sa frezom bez prednje vuce...sve ostalo sto hoces na njemu ide posebno osim ako imaju vec takav model traktora znaci sa utovarivacem sto je prije moguce...
 
Y

yami1

Guest
Pozdrav svim forumašima, ja sam novi član yami1. Imam pitanje za iskusne yanmaraše. Kupio sam traktor Yanmar FH16 u kompletu s frezom,a sada bih trebao kupiti i rotokosilicu ( malčer). Razmišljam između kosilice promjera 1 metar ili 1,25 metara.Neki kažu da je metar optimalno,neki da može i 1,25 m,a kako imam samo jednu šansu pogoditi dobru opciju,molim iskusne za pomoć.Potrebe su mi kositi voćnjak gdje trava u pravilu ne naraste više od koljena,a ako malčer bude dobar,možda ubuduće i malo više :). Hvala unaprijed.
Yami1.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozdrav svim forumašima, ja sam novi član yami1. Imam pitanje za iskusne yanmaraše. Kupio sam traktor Yanmar FH16 u kompletu s frezom,a sada bih trebao kupiti i rotokosilicu ( malčer). Razmišljam između kosilice promjera 1 metar ili 1,25 metara.Neki kažu da je metar optimalno,neki da može i 1,25 m,a kako imam samo jednu šansu pogoditi dobru opciju,molim iskusne za pomoć.Potrebe su mi kositi voćnjak gdje trava u pravilu ne naraste više od koljena,a ako malčer bude dobar,možda ubuduće i malo više :). Hvala unaprijed.
Yami1.
Pozdrav tebi yami i dobrodošao .
Sve zavisi koliko ti se žuri da uradiš određeni posao , sa širijom ćeš zahvatiti više površine a ako mu je teško uvjek možeš prešaltati u nižu brzinu . Primjera radi moj traktor od 15 ks vuče tarup od 1,4m bez problema ali naravno nemože brzo ali ja zato imam i malo jačeg kad mi se žuri :D
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Pozdrav svim forumašima, ja sam novi član yami1. Imam pitanje za iskusne yanmaraše. Kupio sam traktor Yanmar FH16 u kompletu s frezom,a sada bih trebao kupiti i rotokosilicu ( malčer). Razmišljam između kosilice promjera 1 metar ili 1,25 metara.Neki kažu da je metar optimalno,neki da može i 1,25 m,a kako imam samo jednu šansu pogoditi dobru opciju,molim iskusne za pomoć.Potrebe su mi kositi voćnjak gdje trava u pravilu ne naraste više od koljena,a ako malčer bude dobar,možda ubuduće i malo više :). Hvala unaprijed.
Yami1.

wwuki je sve rekao :partyman:

lako kosi sa obe kosilice sad na tebi je red da odlucis :D
 
Y

yami1

Guest
Problem mi je u tome što po specifikaciji stoji da ovaj od 1 metra treba snagu 14 ks,a ovaj od 1,25 metara treba 25 ks.Ja raspolažem sa lijepih 16 konja. Ja bih radije ovu od 1,25 m,jer ima bočni pomak,veća je,a opet za ovih 25 cm neće valjda ubiti traktor. Stvarno nemam iskustva i ne bih želio kupiti malu ako može velika,ni obrnuto. Imam još pitanja vezano uz brzine. Na mjenjaču imam dvije brzine naprijed ( 1. i 2.) i rikverc, a dolje ispod sjedala ručicu za tri položaja (1.,2. i 3.) Kako da podesim kombinaciju brzina za frezanje,a kako za košnju?U Prodetu mi je Niko rekao da koristim na mjenjaču prvu,a dolje treću ili gore 2. ,a dolje prvu.Jednom sam frezao do sada i nekako mi najbolje iško u prvoj gore,a u drugoj dolje. Što znači 2 spora brzina ( koja je to kombinacija ova dva mjenjača)? Pročitao sam sve stranice o Yanmaru,a opet mi nije baš sve jasno.
Hvala unaprijed za odgovore,ma tko ih pošalje.
Yami1
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20250&page=107

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20250&page=99

Evo pregledaj ovo , i mislim da će ti biti jasnije neke stvari . Traktor od 11 ks i kosilica 1 m širine , i moj traktorod13 ks , i kosilica od 1m širine . Kao što ti je Wuki napisao kada je trava jako velika ideš polako , a kada je manja pičiš brže.
Nevidim razlog zašto ti sa 16 ks nebi mogao kositi sa kosilicom od 1,25 m.
Što se tiče frezanja nema ti tu nekih pravila , sve ti zavisi od zemlje , dubine oranja , dali je vlažno ( suho ) ....
Ja kada sam na početku frezao išao sam sa prvom sporom na frezi i na traktoru . I onda vidiš dali treba brže , dublje ... Mislim da ti nitko nemože objasniti kada u kojoj brzini trebaš frezati . To ćeš najbolje sam skužiti , normalno što više budeš frezao sve će ti biti jasnije. I jako ti je bitno da skužiš traktor , onda ćeš po zvuku moći odrediti kojom brzinom frezati , i dali se traktor pati , ili radi bez prioblema .
Evo nadam se da sam pomogao , ako još nešto nije jasno samo pitaj . :supz::supz:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Na mjenjaču imam dvije brzine naprijed ( 1. i 2.) i rikverc, a dolje ispod sjedala ručicu za tri položaja (1.,2. i 3.) Kako da podesim kombinaciju brzina za frezanje,a kako za košnju?U Prodetu mi je Niko rekao da koristim na mjenjaču prvu,a dolje treću ili gore 2. ,a dolje prvu.Jednom sam frezao do sada i nekako mi najbolje iško u prvoj gore,a u drugoj dolje. Što znači 2 spora brzina ( koja je to kombinacija ova dva mjenjača)? Pročitao sam sve stranice o Yanmaru,a opet mi nije baš sve jasno.
Hvala unaprijed za odgovore,ma tko ih pošalje.
Yami1
Pa ona ručica ispod mjenjača je reduktor, dakle imaš spore ,radne i transportne , pa ti biraj šta ti treba...:lol:
 
Y

yami1

Guest
OK,ako sam dobro shvatio,ispod sjedala imaš tri brzine i to jednu sporu ( za što se ovo koristi?),jednu radnu ( to kužim,to je u biti najupotrebljavanija) i tansportnu ( to je kad voziš traktor po cesti i trebaš brzinu).Na lijevom blatobranu imam dvije brzine i rikverc. Te su dvije u biti spora i brza.Onda kad ubaciš u 1.sporu na mjenjaču na blatobranu i u drugu dolje ispod sjedala, to znači da voziš u drugoj sporoj.Ako ubaciš dolje ispod sjedala npr u treću,a gore na blatobranu u drugu,onda si u trećoj brzoj.Jel to ok?Kad idem frezati,onda stavim kardan u 2., dolje ispod sica u 2.,a na blatobanu u 1. to znači da idem s drugom kardanskom brzinom i vozim u drugoj sporoj.Ok?
I hvala za savjet za rotokosilicu-malčer,kupit ću onaj od 125 cm i bog,pa kako bude.
Pozdrav.
Yami1
 
Na vrh