• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
@Maxel...dobar si, nema šta - i logo si okačio:lol:
Od čega su ti noževi ili nož?
Jel imaš možda koju fotku sa donje strane?
pozzz joe!:weedman:
 
M

Maxel

Guest
Pozzz Joe !!! Nož je (osnovni nosivi dio) od običnog čelika a letači su od alatnog čelika (a na prijašnjoj kosilici sam imao letače napravljene od noža sa male kućne kosilice i 6 godina kosio bez problema ) . Sliku ću isto staviti sa pogledom odozdo ! Pozzzz !!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozzz...
Hoću i ja skleptati tako nešto, pa polako pribavljam materijal.
Za par dana ću ići na vašar, pa ako nađem neki pogodan reduktor - kupujem,,,ako ne, onda ostaje mi druga solucija - od diferencijala Lade:(

Hvala unapred.

pozzz joe!:weedman:
 
M

Maxel

Guest
Ja ti prijatelju još uvijek imam tu staru kosilicu sa Ladinim diferencijalom . Nema šta nisam sa njom kosio , trava i trnje preko 1,5 m visine , neravne terene , voćnjake u brdu , vinograde i nisam imao nikakvih problema . Jedino što moraš nasuti jako gusto ulje zbog dobrog podmazivanja jer se zagrije , inače ostalo ništa !!! Ladin diferencijal ima omjer 1:2 što je idealno za reduktor za kosilicu . Malčice je problem učvrstiti ga za kućište kosilice ali se i to da riješiti . Sutra ću slikati tu staru kosilicu i staviti ću slike da vidiš kako izgleda ! Pozzzz!!!
 
M

Maxel

Guest
Umalo zaboravih da ti kažem ! Podjednako je dobar diferencijal od Mercedesa minike (115 w ) a mislim i od 123-ice da nije loš a može se i lijepo učvrstiti na kućište !!! Pozzzz!!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Ladin diferencijal, već imam doma.
I jest malo banglavog oblika, i samo dodatne muke oko izrade... ali šta je tu je, ako nenađem ništa povoljno mojim potrebama, ostaje mi ta solucija!
Malo više vremena i piva će se utrošiti oko izrade...
živ bio...
pozzz joe!:weedman:
 
M

Maxel

Guest
Jednu stranu moraš odrezati i blindirati (poluosovina se odreže i zavari se ploča sa rupom da malo poluosovina viri van kroz rupu te se ista zavari za ploču) . Pogon tj kardan se montira na prirubnicu od strane kotača a nož na prirubnicu prijašnjeg kardana od automobila ( u ovom slučaju imaš omjer 1:2) . Siguran sam prijatelju da ćeš ti to
majstorski odraditi ! Pozzz!!!
 
G

GROF

Guest
., lip pozdrav preponosnim vlasnicima, korisnicima, posjednicima TI i takovi mali traktorića!

., poseban pozdrav mojim forumskim prijateljima., a svakako i ovome novome forumašu i forumskom prijatelju Maxel-u!!!., sve pofale za izvrsnu kosilicu; made in home!!!...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
M

Maxel

Guest
., lip pozdrav preponosnim vlasnicima, korisnicima, posjednicima TI i takovi mali traktorića!

., poseban pozdrav mojim forumskim prijateljima., a svakako i ovome novome forumašu i forumskom prijatelju Maxel-u!!!., sve pofale za izvrsnu kosilicu; made in home!!!...

., aj Bog!, čitamo se ...

Pozzz Grofe i ostala vrijedna ekipo !!!!!
Evo danas se malo i kosilo ! Mjestimično trava visoka i do 1,80 m a nije godinama košeno . Druga spora , kardanska 1. brzina i vozi Miško !
Iznenadio sam se da je poslije košenja (cca 3000 m2 ) reduktor bio samo blago topal , što je dobar znak . Malo sam bio skeptičan s obzirom da sam došao sa manjim Yanmarom ( 11 ks) ali stvarno nikakvih problema nisam imao !!! Ja sam prezadovoljan !! Pozdrav forumašima ma gdje bili !!!



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Imam ovakav reduktor doma, inače je to orginal od universala 445 koji se šerafi iznad kardana, nikad nije bio korišten. Malo sam ga danas probao ručno okretat i kad napravi jedan krug na ulaznoj osovini na izlaznoj imam samo pola kruga, pretpostavljam da je to premalo okretaja?

Neznam po koji put upozoravam da se slike postavljaju u slkadu sa pravilima foruma . Rezolucija 800 x 600

Evo još jednom link kako se postavljaju slike . http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21784

Ubuduće više neće biti upozorenja , svaka slika koja nebude postavljena kako treba , biti će obrisana skupa sa tekstom

Pozdrav Žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Maxel

Guest
Vjeruj mi prijatelju da ti je reduktor pravi za malčer !!!
Moraš ga samo prepraviti tako da ti je se na kardan priključuje "sporija" strana reduktora i opet ćeš imati omjer 1:2 !!!! Ovako je naizgled robustan i mislim da bolji nećeš naći !!! Veliki pozzzz !
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
pa to nije neki problem za napravit barem ja tako mislim, inače to je išlo u kompletu sa traktorom kad ga je stari uzimao novog daleke 72 god. a u uputstvima piše da služi za pogonjenje vršilice i sličnih strojeva. Inače hvala na savjetu
 
M

Maxel

Guest
Upravo tako , ako si možda pratio moje zadnje postove vidjet ćeš da je i moj reduktor sa IMT od vršilice - znači nemaš brige , samo deri !!!!! Veliki pozzzz !!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ajd samo ak ti nije teško da baciš koju sliku ispod malčera da vidim kak si riješio prihvat noževa?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozzz Grofe i ostala vrijedna ekipo !!!!!
Evo danas se malo i kosilo ! Mjestimično trava visoka i do 1,80 m a nije godinama košeno . Druga spora , kardanska 1. brzina i vozi Miško !
Iznenadio sam se da je poslije košenja (cca 3000 m2 ) reduktor bio samo blago topal , što je dobar znak . Malo sam bio skeptičan s obzirom da sam došao sa manjim Yanmarom ( 11 ks) ali stvarno nikakvih problema nisam imao !!! Ja sam prezadovoljan !! Pozdrav forumašima ma gdje bili !!!

Pa legendo , slika govori sve ,.... da nisi postavio slike nebi ti vjerovo ( nemoje se ljutiti ). Ajd onaj od 16 ks , uredu , ali ovaj mališan od 11 ks , pa za nepovjerovati . Nadm se da ću idući tjedan uhvatiti vremena da dođem dotebe .
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Pozzz Dare ! Lim je kompletno i gore i okolo 3 mm a ova informacija za reduktor je ako saznamo zlata vrijedna . Javi jesi li štogod pronašao !!!!!
Veliki pozzzz !

http://traktor60.hu/images/_be11133baea224b2a63a65030232988c.JPG
Evo kolega reduktor i malo vise o njemu
Gear box (Ratio 1:1, 15HP)

The house of the gearbox is made of aluminium. This item is suitable for manufacturing lawn mowers for Japanese tractors.

Ratio: 1:1

540RPM – 15HP

1000RPM – 23HP

Input shaft: 1-3/8

Diameter of the output shaft: 25mm

Length of the output shaft: 73cm

There are two holes on the output shaft. The distance of the holes is 26,5mm from eachother. The diameter of the holes is 8mm.
The gearbox was filled with oil.
Price: 68,26 EUR + VAT (85,32 EUR)

Ovaj je drukciji omjer
http://traktor60.hu/images/_26e1626c448b76ef9a4fb9e07d106ece.JPG
Specifikacije
Gearbox (15HP, ratio 1:1.9)

The house of the gearbox is made of aluminium. This item is suitable for manufacturing lawn mowers for TZ4K and Raba 15 tractors..

Ratio: 1:1.9
Input shaft: 1-3/8

Diameter of the output shaft: 25mm

Length of the output shaft: 83,5cm

There are two bores on the output shaft. The distance of the holes is 26,5mm from eachother. The diameter of the bores is 8mm.
The gearbox was filled with oil
Price: 80,13 EUR + VAT (100,17 EUR)


Jača izvedba
http://traktor60.hu/images/_aec65d281d8783f0bd8458182511e79a.JPG
Secifikacije
Gearbox (23HP, ratio 1:1)
The house of the gearbox is made of iron casting. This item is suitable for manufacturing lawn mowers for Japanese tractors.

Ratio: 1:1 540RPM – 33HP 1000RPM – 35HP

Input shaft: 1-3/8 Diameter of the output shaft: 25mm Length of the output shaft: 73mm There are two bores on the output shaft. The distance of the bores is 26,5mm from eachother. The diameter of the bores is 8mm.
Price: 97,98 EUR + VAT (122,47 EUR)

I najaci model reduktora
http://traktor60.hu/images/_cc852a1461edcae39f8e6f2708415ff5.JPG
Specifikacije
Gearbox
The gearbox can be applied until 23HP.

The hause of the gearbox is made of aluminium. The ratio is 1:1

Input shaft: 1-3/8

Output shafts:
Length: 83,5mm
Diameter: 25mm
Bore diameter: 8mm
Distance of the bores: 26,5mm
Price: 80,13 EUR + VAT (100,17 EUR)


A imaju i ovakve izvedbe
http://traktor60.hu/images/_36e23ebdf57cdd2e42c31b5194b67ac2.JPG
Malo vise o ovome setu
Lawn mower manufacturing kit (1m width)
The kit is suitable for manufacturing a lawn mower with 1m working width.

The kit consists of the following parts:

Gear box (15HP, ratio 1:1)
Blade holder
2 pcs lawn mower blades
2pcs screws with screw-nuts
Price: 139,54 EUR + VAT (174,43 EUR)

I noz
http://traktor60.hu/images/_6a313a959dc18e968174217071ae7b15.JPG
I sve o njemu
Lwan mower blade
German made lawn mower blade.

Dimensions:

Length: 175mm
Width: 50mm
Thickness: 4mm
Bore diameter: 18mm

Weight: 0.17kg

Price: 5,20 EUR + VAT (6,49 EUR)
Ovo su cijene u Mađarskoj izražene sa pdv-om
 
Posljednje uređivanje:
M

Maxel

Guest
Dare , svaka čast na trudu !!!! Mislim da su reduktori ok (mi smo navikli da to moraju biti masivmna kućišta , ..... ) i mislim da zadovoljavaju potrebama na malčerima (kosilicama).
Međutim ako se omjera brzina na vratilu tiče onda u svakom slučaju uzeti reduktor sa omjerom 1: 1,9 .a pogotovo za traktore koji nemaju mogućnost biranja brzine pogonskog vratila ! Veliki pozzz i još jednom hvala kolega Dare !!!
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh