• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
ja razmišljam da bi to radio za normalan traktor(universal 445) koji ima samo jednu brzinu, pa me zanima jel bi to bilo dosta okretaja na osovini ?
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozzz svim forumskim prijateljima - ma gdje bili ! Evo pomno pratim zbivanja na forumu i odlučih se malo uključiti . Pošto je ovo doba godine ujedno i doba košnje trave a što nam ponekad zadaje i glavobolje ; ne stigne se na vrijeme , pada kiša , nemaš svoju kosilicu pa ju moraš posuditi od prijatelja ..... Trenutno sam pokrenuo izradu dvaju "malčera" po uzoku već postojećih modela , širina otkosa
1 m , nož sa dva "letača" od alatnog čelika ,reduktor omjera 1:2,2 . Za početak šaljem slike osnovne konstrukcije u početku izrade . Veliki pozdrav vrijednoj ekipi forumaša !!!!
Pa legendo svaka čast , ovo mi izgleda bolje nego orginal , stvarno odlično . Vidim sve si dobro izmjerio i snimio . Vrhunski odrađeno :prayer::prayer:
 
M

Maxel

Guest
Poštovanje prijatelju , mislim da bi ti isto imao na traktoru sasvim dovoljno okretaja jer sam prije par godina za prijatelja napravio kosilicu sa diferencijalom od Lade a kod nje je omjer na reduktoru 1:2 . Prijatelj je kosilicu koristio sa IMT 533 (isto jedna brzina kardana) , nož je sa letačima bio 1,40 m i kosio je travu preko metra visine bez ikakvih problema . Zato mislim prijatelju da nećeš imati ni ti nikakvih problema !!! Ako sam ti ikako pomogao ili ti bilo kako sa savjetima i iskustvom mogu pomoći samo se slobodno javi. Veliki pozdrav !!!!
 
M

Maxel

Guest
Pa legendo svaka čast , ovo mi izgleda bolje nego orginal , stvarno odlično . Vidim sve si dobro izmjerio i snimio . Vrhunski odrađeno :prayer::prayer:

Pozdrav mom velikom prijatelju !!! Evo legendo ja se nadam da ću do kraja tjedna završiti obje pa ćemo ih morati isprobati ! Veliki pozdrav!!!!!
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav mom velikom prijatelju !!! Evo legendo ja se nadam da ću do kraja tjedna završiti obje pa ćemo ih morati isprobati ! Veliki pozdrav!!!!!

Ma svaka čast majstore :prayer: ...... nego dali ima netko neku njivu za kositi , da isprobamo kosilice :lol::rolfer:

Čujemo se sutra kada dođem s posla :supz:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Poštovanje prijatelju , mislim da bi ti isto imao na traktoru sasvim dovoljno okretaja jer sam prije par godina za prijatelja napravio kosilicu sa diferencijalom od Lade a kod nje je omjer na reduktoru 1:2 . Prijatelj je kosilicu koristio sa IMT 533 (isto jedna brzina kardana) , nož je sa letačima bio 1,40 m i kosio je travu preko metra visine bez ikakvih problema . Zato mislim prijatelju da nećeš imati ni ti nikakvih problema !!! Ako sam ti ikako pomogao ili ti bilo kako sa savjetima i iskustvom mogu pomoći samo se slobodno javi. Veliki pozdrav !!!!

Ok, hvala na savjetu. Moram se bacit u traženje reduktora i probat to složit.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
ja se nadam da ću do kraja tjedna završiti obje pa ćemo ih morati isprobati ! Veliki pozdrav!!!!!
He he znam koliko strpljenja treba s takvim stvarčicama da bi izgledale lijepo zato Maxel samo naprijed jer ovo za sad izgleda za 10, i požuri kad ćeš kositi ako ne sad :lol::lol:
 
M

Maxel

Guest
He he znam koliko strpljenja treba s takvim stvarčicama da bi izgledale lijepo zato Maxel samo naprijed jer ovo za sad izgleda za 10, i požuri kad ćeš kositi ako ne sad :lol::lol:

U pravu si prijatelju - malo kiše i trava raste ko luda ! A to je tako u ova doba godišnje , pozdrav ekipi !!!!
 
G

GROF

Guest
., forumašu Maxel!., svaka TI čast i fala na izradi koslilice!

., tvoja ocijena čista petica!., skidam TI kapu., onu pravu, onu Ličku!!!., sretno ...
 
M

Maxel

Guest
Živio Grofe prijatelju i evo jedan veliki pozzzz tebi i kršnoj nam našoj Lici iz Slavonije !!!!
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Evo , kao što rekoh dragi moji forimski prijatelji malo novih slika od kosilice ;
Završena izrada te probna kosidba prije farbanja . Veliki pozzzz !!!!

Sve pohvale za izradu kosilice!
Bravo...:supz:
pozzz joe!:mrgreen:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo , kao što rekoh dragi moji forimski prijatelji malo novih slika od kosilice ;
Završena izrada te probna kosidba prije farbanja . Veliki pozzzz !!!!

Svaki komentar je suvišan , kosilica 1 m širine , teška oko 100kg , traktor 11 ks vuče i kosi bez problema .
Neznaš šta je bolje traktor , kosilica ili majstor što je napravio kosilicu

Imenjače da je još takvih kao što si ti , di bi nam bio kraj ...:partyman::partyman:
 
M

Maxel

Guest
Pozzzz moj veliki prijatelju Žuti ; raduje me već sada kako će tvoja 13 -ica se igrati sa kosilicom kad ju napravimo !!!!
 
M

Maxel

Guest
Maxel, svaka cast za malcera:supz:, odlicna izrada, a vidim i seriska proizvodnja:mrgreen:
Nego od cega je ovog reduktor:scratch

Hvala prijatelju , reduktor je od vršilice (stara sa širokim remenom) i ima omjer 1:2 !!!! Veliki pozzzz !!
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Jedno pitanje jel si koristio lim taj deblji od 3mm svuda za cijelo kuciste ili samo za gornju stranu.Vidio sam negdje samo vise nezanm gdje da ima za kupit reduktor za ove nase mališane mislim da je na nekom mađarskom linku u da se radi oko nekih 80 do 100 eura za reduktor.
 
M

Maxel

Guest
Jedno pitanje jel si koristio lim taj deblji od 3mm svuda za cijelo kuciste ili samo za gornju stranu.Vidio sam negdje samo vise nezanm gdje da ima za kupit reduktor za ove nase mališane mislim da je na nekom mađarskom linku u da se radi oko nekih 80 do 100 eura za reduktor.

Pozzz Dare ! Lim je kompletno i gore i okolo 3 mm a ova informacija za reduktor je ako saznamo zlata vrijedna . Javi jesi li štogod pronašao !!!!!
Veliki pozzzz !
 

Najnoviji postovi

Na vrh