• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

M

Maxel

Guest
Pozzz kolega Žuti !!! Pa i ja sam se malo bio (iskreno rečeno ) uplašio kad sam vidio kolika je trava ..... ali nikakvih problema ; 2. spora , 1. kardanska i trećina gasa - milina za raditi . Jedino što sam morao paziti na grane da me ne sruše sa Yamia !!!! Pozzz i vidimo se !!!!
 
M

Maxel

Guest
Evo samo radi informacije , nabavio sam tehnički crtež tipičnog reduktora (jednog od mnogih) koji se koriste u izradi malčera . Pozzzz!!!



Uploaded with ImageShack.us
 
M

Maxel

Guest
Evo Mane prijatelju , šaljem ti sliku od novoizrađenog malčera sa pogledom na prihvat noža . Kao što vidiš radi se o prirubnici sa provrtima - mogu si kombinirati različite noževe , obične , trokrake .....itd .


Uploaded with ImageShack.us
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Samo nemoj silazit sa traktora kad kosiš takvu travu i korov, bojim se da ga više nećeš naći..;)..već mi je glupo govoriti, al ti mališani mi izgledaju predobro(fali mi bolja riječ), pogotovo u ovoj kombinaciji...Svaka čast!
 
M

Maxel

Guest
Samo nemoj silazit sa traktora kad kosiš takvu travu i korov, bojim se da ga više nećeš naći..;)..već mi je glupo govoriti, al ti mališani mi izgledaju predobro(fali mi bolja riječ), pogotovo u ovoj kombinaciji...Svaka čast!

Pozzz Jeffy !!! Mogu ti reći da si u pravu - ne ići daleko od traktora !!!! Ha ha!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Evo Mane prijatelju , šaljem ti sliku od novoizrađenog malčera sa pogledom na prihvat noža . Kao što vidiš radi se o prirubnici sa provrtima - mogu si kombinirati različite noževe , obične , trokrake .....itd .


Uploaded with ImageShack.us

super ideja, al mislio sam slika kad je nož gore. Sorry kaj te gnjavim al baš sam zapel da ga sam napravim, tu kod mene to nema nitko pa moram ovim putem se informirat.
 
M

Maxel

Guest
Pozzz forumaši ma gdje bili !!! Pošto se kosilica pokazala kao prihvatljiv projekt krećemo u izradu malo kompliciranijeg " stroja" . Slike stavljam u sljedećih nekoliko dana ! Pozz svima !!!!
 
M

Maxel

Guest
super ideja, al mislio sam slika kad je nož gore. Sorry kaj te gnjavim al baš sam zapel da ga sam napravim, tu kod mene to nema nitko pa moram ovim putem se informirat.

Pozzz Mane !!! Nisam ti još poslao sliku jer nisam nož sa letačima postavio (prijatelj mi strojno mora naoštriti letače pošto su od alatnog čelika) nego je iz jednog dijela što nije dobro i ne bih htio da krivo napraviš ! Čim postavim pravi nož šaljem ti sliku !!! POZZZZZ ¨!!!!!
 
I

iseki

Guest
Veliki pozdrav svim forumašima.

Imam veliki problem, imam traktor iseki s frezom i pri svkom frezanju mi se događa da mi popuca ili ispadne nekoliko noževa. noži nisu orginal več zanjenski nikako ne mogu doči do orginala. Zna li možda netko di se mogu nabaviti????


Unaprijed hvala.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Veliki pozdrav svim forumašima.

Imam veliki problem, imam traktor iseki s frezom i pri svkom frezanju mi se događa da mi popuca ili ispadne nekoliko noževa. noži nisu orginal več zanjenski nikako ne mogu doči do orginala. Zna li možda netko di se mogu nabaviti????


Unaprijed hvala.

Pozdrav novom forumašu Iseki ...
prvo mi reci koliki ti je traktor i od koliko ks...
pitaj u prodetu ili tamo gdje si kupio traktor...
Meni su inače u 6 sezona pukla čak 3 noža...:weedman:
 
K

kmica

Guest
kmica

Pozdrav svim od novog člana
Još nisam kupio takav stroj,pročitao sam sve vaše post-ove i vidim da ste jako zadovoljni pa bi kupio iste da mi malo olakšaju život.
Svi koji mislite da možete dati dobar savjet, a naročito Žuti,Wuki koji ih koriste duže vremena.
-kakve su kočnice tim trakorima (voćnjak na dosta velikoj na nizbrdici-
(frezanje. košnja, oranje )- sjajan stroj je napravio Maxel!!!

-koji mi motor preporučujete od 14- 22 ks 3 cilindra ( svidja mi se Wukijev)
- koliko takav stroj može koštati cca
za majstra Žutog:koja bi bila cijena cca od tvog susjeda naravno ugrubo sa onom malom korpom
vidim da se ti traktori kod nas mogu nabaviti u 2-3 firme, Prodet, Brodarica neko treće mjesto?. Oni prodaju traktore sa frezom? (koja je cijena jednobraznog pluga kod njih i da li ga imaju)
Gdje kupiti(cijena???) i kakvi su sa prijevozom traktora i priključaka..
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pozdrav!
po pitanju konja nemoj žaliti,što više to bolje.ako ti nije bitna visina traktora izbor je stvarno velik.većina koja se prodaje ima 4x4 pogon i fenomenalne kočnice cijena npr kubote 1401b je oko 30 000kn sa frezom 1,4 m
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozdrav novi forumašu Kmica i dobro došao u dobro društvo...
Ne bih nikog reklamirao ali najviše rezervnih djelova ima Prodet.
Veličinu biraj po svojim mogučnostima od 16ks do 24ks sa prednjom vučom naravno.
Sa kočnicama nisam nikad imao problema.
I uključi pp pa ću ti poslati još neke informacije: ovim redom , gore u crnoj traci , korisnička ploća, pa će ti se otvoriti postavke i mogučnosti, klikni na uredi opcije i tu ukljući privatne poruke...
Želim ti puno uspjeha i pozdrav svima od Wukija...:supz:
 
K

kmica

Guest
Pozdrav,

nadam se da su pp sad uključene. I kao što već rekoh dobar savijet zlata vrijedi slobodno pišite na moj prethodni post kad uhvatite vremena.

Hvala svima






Lako je čovjeka zaj....; treba mu pomoći.
 
I

iseki

Guest
Pozdrav novom forumašu Iseki ...
prvo mi reci koliki ti je traktor i od koliko ks...
pitaj u prodetu ili tamo gdje si kupio traktor...
Meni su inače u 6 sezona pukla čak 3 noža...:weedman:

pozdrav Wwuki5,

radi se o iseki-u 26 ks mislim da je oznaka F126 sa frezom 140 cm koristim ga za obradu vinograda stvarno sam zadovoljan sa svim osim frezom kod prvog frezanja što popucalo, što poispadalo cca 15 kom. noži nisu orginal več talijanski to sam dobi s traktorom kupljen je u Šibeniku on nema orginala nego te talijanske koji su malo uži na djelu gdje se šarafe i klapaju pa pucaju svi na istom mjestu, a prodet ne želi prodati jer nije kupljen kod njega.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pozdrav Wwuki5,

radi se o iseki-u 26 ks mislim da je oznaka F126 sa frezom 140 cm koristim ga za obradu vinograda stvarno sam zadovoljan sa svim osim frezom kod prvog frezanja što popucalo, što poispadalo cca 15 kom. noži nisu orginal več talijanski to sam dobi s traktorom kupljen je u Šibeniku on nema orginala nego te talijanske koji su malo uži na djelu gdje se šarafe i klapaju pa pucaju svi na istom mjestu, a prodet ne želi prodati jer nije kupljen kod njega.

jel vlasnik prodeta poklanja djelove ili prodaje? ja koristim iste te noževe i meni nije niti jedan ispao ili pukao.zavisi što frežeš,ako ideš po kamenu naravno da postoji šansa da se nešto slomi premda je kod ovih freza manja šansa zbog savijenih noževa.treba paziti.....
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozdrav,

nadam se da su pp sad uključene. I kao što već rekoh dobar savijet zlata vrijedi slobodno pišite na moj prethodni post kad uhvatite vremena.

Hvala svima
.

Probaj ponovo jer ti nije uključena , možda ti piše "osobna poruka"
 
K

kmica

Guest
Pozz Wuki,
poslao sam ti test na post . ako ovo ne prodje onda fakat ne znam gdje grijesim.

thx i hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh