• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Moj f7 dize preko 300 kg na hidraulici bez problema.evo maloprije prskao kruske sa sygenta affirm i etalfix pro .spasio me atomizer ove godine.sad je prskanje postalo igra

Koliko je kila tvoj Yami???
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Meni to izgleda kao stroj za utvrđivanje nasipa u rižinim poljima...:scratch...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=nHzWTUrsw6s&feature=related[/YT]
 
L

Luxonja

Guest
Pozdrav svima, pratim ovu temu vec duze vrijeme.Mene zanima po kakvim cijenama se krecu traktori i koja su godista.Gdje ste vi svoje maknine nabavili??
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozdrav svima, pratim ovu temu vec duze vrijeme.Mene zanima po kakvim cijenama se krecu traktori i koja su godista.Gdje ste vi svoje maknine nabavili??


Pozdrav i dobrodošao ...
Cijene su ti po želji traktora od 2,5 do ... :madmana: ma samo nebo je valjda granica , zavisi od veličine, starosti i opreme ....
Moji su svi iz prodeta, i mogu reći da sa njima nemam problema .
Neki dan mi je kod njh bio na servisu onaj mali od 15 ks ,Promjenili su mi korpu kvačila , druk ležaj, neku čahuru u zamajcu i piksirali prednji trap , naravno i semeringe su zamjenili i sad ide kao da je drugi traktor milina ga je ponovo voziti . Usput do sad ima na satu oko 3500 radnih sati....

Pozdrav svim forumašima pa i onima koji uživaju na godišnjem,,, samo uživajte i nedajte se smetati 8):supz:
 
L

Luxonja

Guest
Pozdrav i dobrodošao ...
Cijene su ti po želji traktora od 2,5 do ... :madmana: ma samo nebo je valjda granica , zavisi od veličine, starosti i opreme ....
Moji su svi iz prodeta, i mogu reći da sa njima nemam problema .
Neki dan mi je kod njh bio na servisu onaj mali od 15 ks ,Promjenili su mi korpu kvačila , druk ležaj, neku čahuru u zamajcu i piksirali prednji trap , naravno i semeringe su zamjenili i sad ide kao da je drugi traktor milina ga je ponovo voziti . Usput do sad ima na satu oko 3500 radnih sati....

Pozdrav svim forumašima pa i onima koji uživaju na godišnjem,,, samo uživajte i nedajte se smetati 8):supz:

Ak se smije znat i kolko su tovje makine kostale?? :D
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
get_image_variation.php


get_image_variation.php

get_image_variation.php


get_image_variation.php


get_image_variation.php


Ove su sličice posebno za kolegu Žutog :heart:

NOVI YANMAR ke-20
20 ks. 3 cilindra motor, vodeno hlađenje, sužavanje i širenje zadnjih kotača,
hidraulični volan. ITD....
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ove su sličice posebno za kolegu Žutog :heart:

NOVI YANMAR ke-20
20 ks. 3 cilindra motor, vodeno hlađenje, sužavanje i širenje zadnjih kotača,
hidraulični volan. ITD....
[/QUOTE]

Eeeee..... pa legendo svaka čas na slikama , traktor je strava :prayer::prayer: nemam riječi ...
 

karla

Član
Tu od
20 Ruj 2008
Poruka
536
Imam Yanmara 18 ks kupljen u Prodetu, u kompletu sa frezom, a nabavili smo još neke priključke. Jako smo zadovoljni s njim što se tiče svega. Isprva su ljudi u čudu gledali što će nam ta "igračka" od stroja.
Doduše imamo 6 ha voćnjaka i sada smo isprobali frezanje na mladom nasadu od 1 ha, košnju na svih 6 ha i prskanje pomoću traktorske prskalice. Sve je bilo super. Jedini problem će biti ako mehaniziramo berbu Yanmar će nam biti preslab za taj posao prema tehničkim podacima priključka.
Možda se odlučimo na prodaju ako ga nećemo moći zadržati kao još jedan traktor, manji, na imanju.
Dosad nismo na njemu ništa osim izmjene ulja i filtera radili, pa neznam dali bi trebalo još nešto, molim savjet.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Imam Yanmara 18 ks kupljen u Prodetu, u kompletu sa frezom, a nabavili smo još neke priključke. Jako smo zadovoljni s njim što se tiče svega. Isprva su ljudi u čudu gledali što će nam ta "igračka" od stroja.
Doduše imamo 6 ha voćnjaka i sada smo isprobali frezanje na mladom nasadu od 1 ha, košnju na svih 6 ha i prskanje pomoću traktorske prskalice. Sve je bilo super. Jedini problem će biti ako mehaniziramo berbu Yanmar će nam biti preslab za taj posao prema tehničkim podacima priključka.
Možda se odlučimo na prodaju ako ga nećemo moći zadržati kao još jedan traktor, manji, na imanju.
Dosad nismo na njemu ništa osim izmjene ulja i filtera radili, pa neznam dali bi trebalo još nešto, molim savjet.


Pa ako traktor pali , i radi bez problema , nevidim šta bi još trebalo osim zamjene ulja i filtera . Trebala bi povremeno samo pregledati nivo ulja i to je to .
Samo gas
Nego..., traktor od 18 ks , i 6 ha voćnjaka.... zvuči malo nestvarno , ali s obzirom da i ja imam mali ljuti stroj , onda znam šta on sve može.

Ako nije problem može li koja slika traktora , a i voćnjaka ;)
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ooo Karla pa ti si stvarno dugo čekala , ali drago mi je da se nisi razočarala...
Imaš i filter zraka pa ga barem povremeno ispuši , a imaš i desetak mazalica na pedalama, letvi volana i prednjem trapu, jer kažu; (tko maže taj i vozi )...
Srdačan pozdrav:p

Imam Yanmara 18 ks kupljen u Prodetu, u kompletu sa frezom, a nabavili smo još neke priključke. Jako smo zadovoljni s njim što se tiče svega. Isprva su ljudi u čudu gledali što će nam ta "igračka" od stroja.
Doduše imamo 6 ha voćnjaka i sada smo isprobali frezanje na mladom nasadu od 1 ha, košnju na svih 6 ha i prskanje pomoću traktorske prskalice. Sve je bilo super. Jedini problem će biti ako mehaniziramo berbu Yanmar će nam biti preslab za taj posao prema tehničkim podacima priključka.
Možda se odlučimo na prodaju ako ga nećemo moći zadržati kao još jedan traktor, manji, na imanju.
Dosad nismo na njemu ništa osim izmjene ulja i filtera radili, pa neznam dali bi trebalo još nešto, molim savjet.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Vidim da cu i ja uskoro morat ponovno u Prodet malo mi je slab ovaj malisan sto imam sada.Nekako mi ovaj od 23 konja zapinje stalno za oči....
 
Z

zemlja

Guest
Planiram uskoro potegnuti iz Zagreba u: http://www.prodet.hr/prodet_katalog.php?id_kat=1 i kupiti svoj prvi traktorić :)
Prvo sam mislio uzeti ovaj jači Super Special Green motokultivator, onda sam vidio da s njime može biti naporan rad pa sam odlučio dodati još malo i kupiti mali trakor :)

Imam 'malo' zemlje kod Tuheljskih toplica, nekih 5000m2 ali planiram još kupiti i baviti se organskim uzgojem povrća i voća
Oranje me ne zanima, samo plitko frezanje, košnja i vuča
Zemlja je teška za obradu, kao kamen i kad nije suša

Meni su slatki ovi Ke-2, Ke-3, Ke-4 ali zvao sam i onu drugu firmu kod Zadra i čovjek je rekao da u njegovo dvorište više nikada neće uči ni jedan Ke
Kao pokazali su se loši ali nije želio precizirati u čemu

Išao bi do nekih 5000EUR / 40.000kn
Jer ako idem na više, onda je možda bolje kupiti novog Tubera, ili možda nije :scratch
Ovaj novi Ke-20 je bombon ali mislim da košta 100.000kn
Pošto mi poljoprivreda sigurno neće uskoro biti primarni posao, mislim da tako velika investicija ne bi bila opravdana

Navodno Yanmar traktori dolaze sa frezama koje imaju drugačije noževe, u obliku srpa umjesto klasike koja ide više u L
Navodno takve freze trebaju manje snage i manje čišćenja vegetacije koja se hvata na noževe
Jesam to dobro shvatio?

Uzgajam kukuruz, da li će ga frezica moći srediti nakon berbe?
Na primjer sada mi je kukuruz na njivi, berem ga ovaj vikend ako Bog da a nakon njega trebam pripremiti zemlju za pšenicu

Koji model Yanmara preporučujete?
Molim Vas pomoć kod odabira, hvala puno! :)
Gradsko sam dijete i totalni laik, hvala na razumijevanju :)

Zreo_kukuruz.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=FMIZdJnAAWw[/YT]

Ovo mi izgleda kao odličan posao :gitarist:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Planiram uskoro potegnuti iz Zagreba u: http://www.prodet.hr/prodet_katalog.php?id_kat=1 i kupiti svoj prvi traktorić :)
Prvo sam mislio uzeti ovaj jači Super Special Green motokultivator, onda sam vidio da s njime može biti naporan rad pa sam odlučio dodati još malo i kupiti mali trakor :)

Imam 'malo' zemlje kod Tuheljskih toplica, nekih 5000m2 ali planiram još kupiti i baviti se organskim uzgojem povrća i voća
Oranje me ne zanima, samo plitko frezanje, košnja i vuča
Zemlja je teška za obradu, kao kamen i kad nije suša

Meni su slatki ovi Ke-2, Ke-3, Ke-4 ali zvao sam i onu drugu firmu kod Zadra i čovjek je rekao da u njegovo dvorište više nikada neće uči ni jedan Ke
Kao pokazali su se loši ali nije želio precizirati u čemu

Išao bi do nekih 5000EUR / 40.000kn
Jer ako idem na više, onda je možda bolje kupiti novog Tubera, ili možda nije :scratch
Ovaj novi Ke-20 je bombon ali mislim da košta 100.000kn
Pošto mi poljoprivreda sigurno neće uskoro biti primarni posao, mislim da tako velika investicija ne bi bila opravdana

Navodno Yanmar traktori dolaze sa frezama koje imaju drugačije noževe, u obliku srpa umjesto klasike koja ide više u L
Navodno takve freze trebaju manje snage i manje čišćenja vegetacije koja se hvata na noževe
Jesam to dobro shvatio?

Uzgajam kukuruz, da li će ga frezica moći srediti nakon berbe?
Na primjer sada mi je kukuruz na njivi, berem ga ovaj vikend ako Bog da a nakon njega trebam pripremiti zemlju za pšenicu

Koji model Yanmara preporučujete?
Molim Vas pomoć kod odabira, hvala puno! :)
Gradsko sam dijete i totalni laik, hvala na razumijevanju :)
Moj savjet bi ti bio da uzmeš što jači traktor , od viška konja glava neboli , a kada konja fali zna glava zaboliti . E sad jači traktor je i veći , jedino ako si ograničen sa prostorom , ili imaš nekakve manje parcele onda bi trebao uzeti manji traktor . Što se tiče freze ..., je noževi su skroz drugačiji nego ko ostalih traktora , i svaki traktor koji kupiš dobiješ uz njega frezu .
E sad da ćeš moći frezati kukuruz poslje branja ( kukuruzovinu ) .....:scratch:scratch neznam baš... to ćemo sačekati da se Wuki javi on sigurno zna više , jer njegovi su traktori jači nego moj.

Ke modeli su relativno novi , pa su i skuplji . Bolje uzeti straiji model , a da je jači . Eto to bi ti bili ukratko , ako te još šta zanimna samo pitaj .



Evo kako izgleda frezanje trave , video clip .



http://imageshack.us/clip/my-videos/16/f28.mp4/


Evo i koja slika...





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Za te novce možeš kupiti yanmara do 20 ks. cjena zavisi od starosti i opreme (prednja vuča kojekakva elektronika itd) . Neznam šta bi na ke bilo loše osim haube jer je plastična a ovi stariji tipovi imaju normalnu metalnu haubu.

Što se tiće kukuruza morat češ prvo poorati pa onda sa frezanjem nećeš imati problema ...

Pozdrav Zemljo...

Meni su slatki ovi Ke-2, Ke-3, Ke-4 ali zvao sam i onu drugu firmu kod Zadra i čovjek je rekao da u njegovo dvorište više nikada neće uči ni jedan Ke
Kao pokazali su se loši ali nije želio precizirati u čemu

Išao bi do nekih 5000EUR / 40.000kn
Jer ako idem na više, onda je možda bolje kupiti novog Tubera, ili možda nije :scratch
Ovaj novi Ke-20 je bombon ali mislim da košta 100.000kn
Pošto mi poljoprivreda sigurno neće uskoro biti primarni posao, mislim da tako velika investicija ne bi bila opravdana

Navodno Yanmar traktori dolaze sa frezama koje imaju drugačije noževe, u obliku srpa umjesto klasike koja ide više u L
Navodno takve freze trebaju manje snage i manje čišćenja vegetacije koja se hvata na noževe
Jesam to dobro shvatio?

Uzgajam kukuruz, da li će ga frezica moći srediti nakon berbe?
Na primjer sada mi je kukuruz na njivi, berem ga ovaj vikend ako Bog da a nakon njega trebam pripremiti zemlju za pšenicu

Koji model Yanmara preporučujete?
Molim Vas pomoć kod odabira, hvala puno! :)
Gradsko sam dijete i totalni laik, hvala na razumijevanju :)

Zreo_kukuruz.jpg




Ovo mi izgleda kao odličan posao :gitarist:
 
Z

zemlja

Guest
Za te novce možeš kupiti yanmara do 20 ks. cjena zavisi od starosti i opreme (prednja vuča kojekakva elektronika itd) . Neznam šta bi na ke bilo loše osim haube jer je plastična a ovi stariji tipovi imaju normalnu metalnu haubu.

Što se tiće kukuruza morat češ prvo poorati pa onda sa frezanjem nećeš imati problema ...

Pozdrav Zemljo...

Molim Vas barem neke smjernice
Znači što veća snaga
Prednja vuča da ili ne?
Kaj još?

Da li postoji bilo kakva mogućnost da izbjegnem oranje?
Na primjer da prvo sve usitnim roto malčerom pa onda uđem sa frezom?
Znam da je problem, kukuruz ko' željezo + teška zemlja = armirani beton

Upomoć! :oops:
 

Najnoviji postovi

Na vrh