• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Dali je tko probao orati ?
ja jesam ali ide polovično zemlja je jako tvrda , stavio sam i uteg na plug i opet iskače pa poslje nekoliko zaruje i izvali gromade pa oet plitko... :?
 
Z

zemlja

Guest
Prijatelju, oranjem se uništava život u i na zemlji
Na jesen ju samo pokri slamom, zaštiti život

;)
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Dali je tko probao orati ?
ja jesam ali ide polovično zemlja je jako tvrda , stavio sam i uteg na plug i opet iskače pa poslje nekoliko zaruje i izvali gromade pa oet plitko... :?

Neki dan kad je palo malo ono kise isao sam probat da vidim,iskreno treba past jos toliko al tri puta da bi se zemlja dala orat kako treba da plug ide u nju a da neiskace,jos je kod nas zemlja mekana nije talovna pa neide.Al sad kad ovo nakvasi kako treba onda bi trebalo ic kako treba..
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kod nas je padalo malo juče pa malo i večeras ali sve u svemu nedovoljno.
Danas sam orao malo više i išlo je skoro solidno iako je otkislo samo dva prsta, ali znate kako kažu "para vrta di burgija neće"
A što se tiće pluga, trebalo je samo naoštriti lemeše, ali bez utega svejedno ne ide...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
E ovo je prava stvar za kolegu žutog
trakter_193_pic1.JPG
, paše orginal :lol:

Samo mi se čini da mu nije freze bilo bi svašta :blackeye
 
S

staffmen

Guest
a kud se kopca ta sva crijeva?
Jel ovo sa strane na motoru dodatna pumpa ili?
I kak je opcenito hidraulika na tim traktorima npr 1300 14... 1500? Dal ko na imt 533 da nemozes nis spojit osim kipera za prikolicu ili ima kakve dodatne izvode za hidrauliku.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa imaš izvod za dovod do razvodnika i odvod sve ostalo nije problem ako imaš novaca.
Ja sam na svojem sam izvukao izvode...

Uploaded with ImageShack.us
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Eeee..., fala Wuki , fala ..., neznam samo šta bih radio sa takvim utovarivačem .

Nego pogledajte ovo , sve je okrenuto naopako , zašto :scratch:scratch



http://www.youtube.com/watch?v=IBPvTN9VdWo& feature=player_detailpage
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Eeee..., fala Wuki , fala ..., neznam samo šta bih radio sa takvim utovarivačem .

Nego pogledajte ovo , sve je okrenuto naopako , zašto :scratch:scratch



http://www.youtube.com/watch?v=IBPvTN9VdWo& feature=player_detailpage
Za neke priključe je takav način manevriranja tu mač bolji od klasike .Malčeri naprimejr u kombinaciji komunalnog održavanja oko kojekvih stabla ili grmova .
Bit nije vožnja u rikverc nego upravljanje preko zadnje osovine .
Dobar primjer su viljuškar ili kombanj ..
Nitko živ ne bi viljuškar dovezao pod paletu da ima upravljie "prednje" kotače ( bi na nogometnom igraištu).
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Za neke priključe je takav način manevriranja tu mač bolji od klasike .Malčeri naprimejr u kombinaciji komunalnog održavanja oko kojekvih stabla ili grmova .
Bit nije vožnja u rikverc nego upravljanje preko zadnje osovine .
Dobar primjer su viljuškar ili kombanj ..
Nitko živ ne bi viljuškar dovezao pod paletu da ima upravljie "prednje" kotače ( bi na nogometnom igraištu).

Ma sve štima to što si napisao , ali onda si ograničen sa takvim traktorom samo na pojedine priključke :(
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ma sve štima to što si napisao , ali onda si ograničen sa takvim traktorom samo na pojedine priključke :(
Ti si ograničen , trkator je univerzalni stroj koji prima bezbroj kojekakvih priključaka ..vučnih , nošenih , gaženih ,traženih i baš radi svoje univerzalnosti ne valja za ništa :mrgreen:
No znam ,ne vjeruješ mi ..traktor kao takav od samog početka razvoja nije promjenjen gotovo ništa u svoje osnovne zamisli od onoga tko ga je započeo razvijati .
Bilo je pokušaja dodavanja osovina ...okretanje zakretanje , prekretanje ..ali to su samo minimalistički pokušaji individualaca zanesenjaka .

Da sad ne tražim ima traktora koji mogu okrenuti mjesto sjedala/ upravljača bez interevencija gedora i švasaparata .
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ti si ograničen, trkator je univerzalni stroj koji prima bezbroj kojekakvih priključaka ..vučnih , nošenih , gaženih ,traženih i baš radi svoje univerzalnosti ne valja za ništa :mrgreen:
No znam ,ne vjeruješ mi ..traktor kao takav od samog početka razvoja nije promjenjen gotovo ništa u svoje osnovne zamisli od onoga tko ga je započeo razvijati .
Bilo je pokušaja dodavanja osovina ...okretanje zakretanje , prekretanje ..ali to su samo minimalistički pokušaji individualaca zanesenjaka .

Da sad ne tražim ima traktora koji mogu okrenuti mjesto sjedala/ upravljača bez interevencija gedora i švasaparata .

Malo da pojasnim , ovdije pričamo o traktoru koji sam pronašao na netu , i postavio video clip . Btw , prije podizanja jednog od mojih nasada , zemljište mi je krčio traktor koji ima 250 ks i tarup od 5000 kg , prilikom rada sa tarupom , kod tog traktora se kompletan upravljač , i sjedalo okrene za 180 °. Tako da eto slučajno sam imao priliku vidjeti nešto slično .
Dakle nemoraš trošiti vrijeme i tražiti slike .
A ja sam sa svojom izjavom mislio na traktor koji se vidi na video clipu . ( već napisah )
Tako da uopće nevidim svrhu tvoga komentara o " ograničenosti " , i traktora kao univerzalnog stroja
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ti si prvi spomenuo ograničenost ( šalim se , izvadoi sam to iz konteksta , ne diži galamu bezveze ) .
PA rekao bih da je na tom tvom spomenutom od 250 konja dorađena univerzalnost tj podignuta na viši nivo .
Tko kaže da kubota u novoj seriji neće napraviti isto ?.(ako ovo nije home made)
KAd sam počeo raditi s sakupljačem sijena na remene nisam htio gaziti sijeno ,gonio sam ga u rikverc .
jbg boli vrat gledati 3 sata preko ramena pa sjeo kontra na haubu i gas .
Dopizdilo je i to jer baš nije udobno pa sad gazim i vozim prema naprijed .
Ima još hrpu radova koje bi odradio kontra probem su priključki jer su prilagođeni "normalnom" traktoru .Razne siajčice , kutivatori itd.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Ti si prvi spomenuo ograničenost ( šalim se , izvadoi sam to iz konteksta , ne diži galamu bezveze ) .
PA rekao bih da je na tom tvom spomenutom od 250 konja dorađena univerzalnost tj podignuta na viši nivo .
Tko kaže da kubota u novoj seriji neće napraviti isto ?.(ako ovo nije home made)
KAd sam počeo raditi s sakupljačem sijena na remene nisam htio gaziti sijeno ,gonio sam ga u rikverc .
jbg boli vrat gledati 3 sata preko ramena pa sjeo kontra na haubu i gas .
Dopizdilo je i to jer baš nije udobno pa sad gazim i vozim prema naprijed .
Ima još hrpu radova koje bi odradio kontra probem su priključki jer su prilagođeni "normalnom" traktoru .Razne siajčice , kutivatori itd.

Ma slažem se sa svim navedenim , nema nikakvih problema . Samo sva ta napredna tehnologija i sva ta izboljšanja , to je sve puno elektronike .....
Konkretno traktor koji sam spominjao ima računalo koje kontronila gotovo sve . Šta kad se tu nešto pokvari , sjest pa plakat dok nedođe majstor :madmana:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jbg elektronika upravlja gotovo svim područjima naših života ..da budemo iskreni daleko je pouzdanija od mehanike .
Problem je kaj tek kad je mehanika dorađena ulječe elektronika ..ni ona još nije dorađena do kraja , vjerojatno se čeka dolazak ozbiljne nano tehnologije .
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ja dok sam radio u Piku tu kod nas imali smo Rx-a170 sa komandama za vozit u rikverc jel je traktor samo silirao nista drugo nije radio.Vidit cu mozda nađem negdje slike pa stavim kako je to izledalo..

Prvi radni dan sa Yanmarom i odmah u vatru! :D
Nikad prije toga nisam sjedio na traktoru

Bili su izuzetno teški uvjeti, jako strmo, neravno i meko tlo, visoka šikara stara 30g
Nisam stavljao slike na kojima se vidi nizbrdica jer se to na njima ne primijeti
Traktor se ponašao odlično ali prednji uteg ipak nije dovoljno težak
Napravit ću branik koji će služiti kao dodatni uteg i sprječavati da granje udara po traktoru

Deblja stabla sam čupao i izvlačio sa sajlom, većinom stare suhe šljive
U jednom danu sam počistio pola šikare, nastavak slijedi za dva tjedna, kad napravim branik

Na toj zemlji planiram uzgajati divlje kupine i maline
Šuma je sa sjeverne strane, nagib je prema jugu

Vidim stroj radi kao lud,imam par pitanja daj mi reci koliko je konja tvoj Yami i koliko si dao za njega ako nije tajna tu ili na pm.

Prilikom citiranja izbriši slike , i nemoj pisati post ispod posta , u razmaku od nekoliko minuta . Koristi opciju " Edit "
pozdrav žuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Z

zemlja

Guest
Traktor_pod_krovom.jpg


Privremena garaža ukrašena ovogodišnjim kukuruzom


Branik_za_traktor.jpg


Napravio sam branik koji ću stavljati kada kosim šikaru, da mi ne udara granje po njemu
Još samo da ga pofarbam

Vidim stroj radi kao lud,imam par pitanja daj mi reci koliko je konja tvoj Yami i koliko si dao za njega ako nije tajna tu ili na pm.

18KS, 45000kn sa frezom i roto-kosilicom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh