• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

D

Dragon17

Guest
Vlasnik Yanmara Ke-3 (13,5 KS)od neki dan

evo kolege....več 6 mjeseci tražim kvalitetnu opciju za pola jutra orašnjaka s vočnjakom i pola jutra zemlje za grah krumpir i dr. također planiram i obrađivati bašću male kvadrature.......nakon šest mjeseci odabrao sam najskuplju opciju...yanmar u prodetu. Kako sam dobio samo frezu u kupovini sam roto-kosilice(malčera<) i pluga....e ovo s plugom je problem....može li mi neko reći koji plug da gledam...polovni....
 

Prilozi

  • yanmar ke3.jpg
    yanmar ke3.jpg
    73 KB · Pregleda: 367

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
evo kolege....več 6 mjeseci tražim kvalitetnu opciju za pola jutra orašnjaka s vočnjakom i pola jutra zemlje za grah krumpir i dr. također planiram i obrađivati bašću male kvadrature.......nakon šest mjeseci odabrao sam najskuplju opciju...yanmar u prodetu. Kako sam dobio samo frezu u kupovini sam roto-kosilice(malčera<) i pluga....e ovo s plugom je problem....može li mi neko reći koji plug da gledam...polovni....

batuje 10" ali mora imati uteg bar od 50 kg naprid
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
evo kolege....več 6 mjeseci tražim kvalitetnu opciju za pola jutra orašnjaka s vočnjakom i pola jutra zemlje za grah krumpir i dr. također planiram i obrađivati bašću male kvadrature.......nakon šest mjeseci odabrao sam najskuplju opciju...yanmar u prodetu. Kako sam dobio samo frezu u kupovini sam roto-kosilice(malčera<) i pluga....e ovo s plugom je problem....može li mi neko reći koji plug da gledam...polovni....

Prije svega pozdrav , dobrodošao na forum :supz:
Čestitam na kupnji novog stroja , neka te dobro i dugo služi .
Što se tiče traktora , nema se tu šta reći ......, nego pravi stroj ( meni osobno najdraži model ) .... , samo ......, puno novčića :(
Prvo što trebaš napraviti je staviti teg naprijed , ( već ti je Zadar rekao )
Što se tiče pluga , mislim da će ti 9 cola biti sasvim dovoljno , bitno ti je da se kopča u tri točke ( znači nemože klasični od Tome vinovića )
Kako nemaš pluga vjerovatno nemaš ni poluge , znači i to moraš kupiti ili napraviti . One su ti osnova za sve ostale priključke. Što se tiče kosilice ....., ukoliko si spreman izdvojiti 5000 - 6000 kuna kupiš novu i problem riješen .
Ako bi pravio , može te izaći negdije oko 1000 - 2000 kn manje , ovisi kako se snađeš . A imaš i na Njuškalu pravljene kosilice ...., znači trebao bi malo pregledati oglase .
Ubiti , velika većina stvari koje te zanimaju , već imaš u ovoj temi , samo malo treba pregledati ...... oranje , košenje , pravljenje kosilice , pravljenje poluga ....

Ako nije problem , poslikaj još malo traktor , i postavi slike kako treba evo uputstva

Živio

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21784
 
D

Dragon17

Guest
yanmar ke-3

Kolega zuti hvala na brzom odgovoru.....roto kosu cu vjerovatno kupiti u onom Me-Ga-ing....cca5500kn, a plug imam u oglasu nedaleko od mene a pise za starog tomu...neznam dal pase,da neidem đabe...ke-3 sam kupio nakon sto sam provozao sve traktore i jedino je ova ke serja bila vise kao kvalitetna trKtorska kosilica a ne kao traktor ( pod ovim mislim na lakoću upravljanja i "osječaju da sam u autu a ne u traktoru")....malo sam i razocaran u prodet al o tome poslje....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Y

yami1

Guest
Rotomalčer

Žuti,Wuuki,molim pomoć.Kupio sam rotomalčer fitme Metal-co promjera 125 cm.Traktor je Yanmar FH16D. Na malčeru piše da je potrebna brzina kardana 540 okretaja u minuti.Na traktoru imam tri brzine kardana. Jel prva brzina 540 okretaja?
Hvala.
Yami1
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Žuti,Wuuki,molim pomoć.Kupio sam rotomalčer fitme Metal-co promjera 125 cm.Traktor je Yanmar FH16D. Na malčeru piše da je potrebna brzina kardana 540 okretaja u minuti.Na traktoru imam tri brzine kardana. Jel prva brzina 540 okretaja?
Hvala.
Yami1

da,prva je 540
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Neretvanin je bio brži ;) ali ti su obrtaji pod punim gasom, ako ti bude prebučan prebaci u drugu i teraj s pola gasa :lol:
Ako je trava gusta onda definitivno prva i samo po gasu :rolleyess:
 
S

staffmen

Guest
otiđes na hrelic ili na neki sajam di prodaju kardane i za 5min straha je tvoj....:lol::lol:

ja bas prosli vikend uz cestu naso pola kardana, valjda nekom ispo, al ga nisam uzeo jer mi netreba a mozda se vlasnik vrati po njega.
I to ovog od cca 50cm taman za rotokosu:weedman:
 
S

scheissman

Guest
poz
punac je vlasnik yanmara 1610 i vidim tu jako puno znalaca i experta
zanima me onaj uredjaj za vadjenje krompira koji je na oko 96 stranici koji je regularno sa tome vinkovica
jer se tome moze na taj traktorcic prikljucit bez nekih preinaka ili treba nesto radit.
nastavljamo dalje citat forum i gledat rucne radove, hvala
poz
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
poz
punac je vlasnik yanmara 1610 i vidim tu jako puno znalaca i experta
zanima me onaj uredjaj za vadjenje krompira koji je na oko 96 stranici koji je regularno sa tome vinkovica
jer se tome moze na taj traktorcic prikljucit bez nekih preinaka ili treba nesto radit.
nastavljamo dalje citat forum i gledat rucne radove, hvala
poz

pozz to je moj plug :mrgreen:

ako imas hidrauliku yanmar za 3T kopcanje naravno da moze !! :supz:
 
S

scheissman

Guest
pozz to je moj plug :mrgreen:

ako imas hidrauliku yanmar za 3T kopcanje naravno da moze !! :supz:

super, thx na brzom odgovoru, inace izgleda super.
kolko je cijena tog cuda za vadit krompir? i jel probao neko rucni rad napravit.
eh da i kad vec davim , jel ima neko saznanje o nekoj trgovini u šiklošu (madjarska) sa djelovima za traktorce? bilo bi ljepo da jos imaju i web stranicu :):toimonster:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Koliko ja znam taj čovjek u Šiklošu više ne prodaje traktore a vjerovatno ni djelove. Bio sam jednom davno kod njega imao je onda još samo jedan ili dva traktora...
 
S

scheissman

Guest
Koliko ja znam taj čovjek u Šiklošu više ne prodaje traktore a vjerovatno ni djelove. Bio sam jednom davno kod njega imao je onda još samo jedan ili dva traktora...

da i sumnjao sam u tako nesto. inace bio sam na onoj web stranici od madjara sto imaju sve i svasta i mogu reci da je ogromna razlika u cijeni njih i famoznog prodeta
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Razmatrao sam i tu mogučnost ali prijevoz ,carina homologacija i da ne nabrajam šta sve ne me odbilo, tj. dok sam sve ukalkulirao ispadalo je da mi je puno jednostavnije otići u Prodet i izabrati meni odgovarajući traktor.
 
S

scheissman

Guest
Razmatrao sam i tu mogučnost ali prijevoz ,carina homologacija i da ne nabrajam šta sve ne me odbilo, tj. dok sam sve ukalkulirao ispadalo je da mi je puno jednostavnije otići u Prodet i izabrati meni odgovarajući traktor.

vise sam mislio kupit neki plug i recimo filtere i "potrosnu" robu
punac je pricao da je ovaj u prodetu trazio 290 kn za filter zraka dok u madji vidim da je puno jeftinije
ako se dobro sjecam za jednobrazdni plug je bilo 3000kn
 

Najnoviji postovi

Na vrh