• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Z

zemlja

Guest
Nema se tu šta reći , pravi stroj , neka te dobro i dugo služi :supz:

Hvala Žuti! :)

Jel zna netko da li se na njega može staviti mali rovokopač?
Ovako nešto:

Neispravan link obrisan!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa ovaj ti je rovokopač malo prevelik (pretežak) za tvoj traktor ali oni što se prave za primu su ti taman samo što su malo skupi ...
Inače lijepo si ulogorio traktor ,
ona cjev ti neće baš puno sačuvati haubu... ;)
 
Z

zemlja

Guest
Pa ovaj ti je rovokopač malo prevelik (pretežak) za tvoj traktor ali oni što se prave za primu su ti taman samo što su malo skupi ...
Inače lijepo si ulogorio traktor ,
ona cjev ti neće baš puno sačuvati haubu... ;)

Ovaj na slici gore ili na onom linku koji sam stavio prije slike?

Kaj nije dobar štosdenfer? :supris: Prenizak? Preblizu?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ovaj s slike je po mjeri , da smo bliže dogovorili bi se da takvog uzmemo popola :partyman:

Da nisko je treba ti gore još okvir sa mrežom ili šipkama kao štit...
I šipku si stavio širju od točkova to nije baš pametno , mora biti uža...

Link je bio ali kud nestade :shock:
 
Posljednje uređivanje:
Z

zemlja

Guest
Ovaj s slike je po mjeri , da smo bliže dogovorili bi se da takvog uzmemo popola :partyman:
Glavno da te zanima, smislit ćemo mi nešto :)

Da nisko je treba ti gore još okvir sa mrežom ili šipkama kao štit...
I šipku si stavio širju od točkova to nije baš pametno , mora biti uža...

Link je bio ali kud nestade :shock:
Ta cijev ima 130cm, prednji kotači su 120cm (vanjska), zadnji 130cm
Koliko da skratim cijev?
Misliš da je pametno staviti neki okvir prema gore?
Bez dodatnih pojačanja
 
T

traktor tom

Guest
Pozdrav moji
janmarski prijatelji .Evo nakon dugo dugo vremena da se malo uključim u forum.Imam jedno odnosno dva pitanja .Nabavio sam kutni reduktor od rasipača za umjetno gnojivo pa bi odnjega radio kosilicu nešto kao kolega maksel,samo što ovaj reduktor ima prenos u omjeru 1:1 pa neznam dali je to dovoljno brzo za kosilicu ,i dali janmar 1300d može kositi kosilicom od jednoga metera?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Stvarno neznam kako reduktor izgleda ,
ali sam siguran da mu omjer neće biti problem jer imaš veliku brzinu na kardanu.
Ja imam reduktor 1:2 i kosim u drugoj brzini od četiri , ti ćeš komotno u trečoj imati dovoljno okretaja...
Lijep pozdrav... :partyman:
 
S

staffmen

Guest
ja nemam traktor al znam da bi obodna brzina trebala biti 60m/s za rotacionku. Ja sam racunao za svoj mtk i za kosu od 80cm trebas 2000 a za 1m jos manje oko 1500
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Po tome nije dovoljno 1:1 jer pod punim gasom u 3oj kardanskoj ima maksimalno 1100 okretaja ,

Moja je kosilica 140 cm pa mi je zato dovoljno manje okretaja...
 
Z

zemlja

Guest
Hvala Wuki za prijedlog :)

Svoju roto-kosilicu do sada nisam probao u trećoj brzini, bojim se da ne poleti
Radim u drugoj i kosi finu travu bez problema
Jel bolje da radim sa što većom brzinom? Neće se raspast u trećoj brzini?
 
T

traktor tom

Guest
Stvarno neznam kako reduktor izgleda ,
ali sam siguran da mu omjer neće biti problem jer imaš veliku brzinu na kardanu.
Ja imam reduktor 1:2 i kosim u drugoj brzini od četiri , ti ćeš komotno u trečoj imati dovoljno okretaja...
Lijep pozdrav... :partyman:

Wuki hvala na odgovoru,ali dali će traktor u trećoj imati dovoljno snage razmišljao sam da napravim kosilicu sa dva noža po 50cm.Prenos bi išao preko remenja ,pa bi mogao povećati i brzinu noža . evo slike od reduktora.

picture.php
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ha Žuti je kosio sa kosilicom metar širine i istim traktorom , Maksvel je kosio s 11ks bez problema istom kosilicom nevidim zašto bi ti imao problem... :D
 
S

staffmen

Guest
pa ista je stvar kosio ti sa 1500 okretaja i reduktorom 1:1
Ili ovaj drugi kosi sa npr 750 okretaja i reduktorom 1:2 jer opet dobije tih 1500 na nozu. Tak da je opterecenje na traktor ubiti isto.
Ispravite me ako grijesim
 
T

traktor tom

Guest
pa ista je stvar kosio ti sa 1500 okretaja i reduktorom 1:1
Ili ovaj drugi kosi sa npr 750 okretaja i reduktorom 1:2 jer opet dobije tih 1500 na nozu. Tak da je opterecenje na traktor ubiti isto.
Ispravite me ako grijesim

Da bi imao 1200 okretaja na kardanu ja moram voziti u 3 sporohodnoj i 3brzini kardana na 2200 okretaja motora ,mislim da nije baš najbolje duže vrijeme raditi punim gasom .
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Moj se još nije pokvario zbog punog gasa . a pod punim gasom ore i freza.
Da i u transportu je pod punim gasom uvjek :p
 
T

traktor tom

Guest
Moj se još nije pokvario zbog punog gasa . a pod punim gasom ore i freza.
Da i u transportu je pod punim gasom uvjek :p

Ok Wuki,uvažavam tvoje iskustvo najbolje je probati napraviti nekošta puno osim nekoliko dana i kutije elektroda ,izvještavaću vas kako napreduje posao ,i pitati za savijet ako bude kakvih problema.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Hvala Žuti! :)

Jel zna netko da li se na njega može staviti mali rovokopač?

Mislim da bi ti ovo odgovaralo

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=XBwRItDLZ4A&feature=related[/YT]



[YT]http://www.youtube.com/watch?v=SMyUg3m7ZUY&feature=related[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh