• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

Nije traktor , ali je Yanmar , svakako zanimljivo za pogledati


sigurno prima i hitner rade slične heliće :rolfer:

., TOČNO!, forumašu neretvanin!., ALI ne rade slične., već ISTE!, samo drvene!!! :mrgreen: ...

., veliki pozdrav svim preponosnim vlasnicima i ljubimcima TI i takovi mali traktorića YANMAR!!! :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
., TOČNO!, forumašu neretvanin!., ALI ne rade slične., već ISTE!, samo drvene!!! :mrgreen: ...

., veliki pozdrav svim preponosnim vlasnicima i ljubimcima TI i takovi mali traktorića YANMAR!!! :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
Grofe uzvračam pozdrave i lijepe želje i neka i tvoja prima dura i dura sve dok ju budeš trebao a i poslje......
 
D

Dragon17

Guest
Yanmar KE3

Kolege..wuki legendo .trebam pomoć...kupio sam u Prodetu poluge....kako neznam točno kako ih namjestiti šaljem vam slike da mi pomognete...

pitanja:

1. Kako se na donju šipku spaja očica od poluge i skoje strane fiksnog nosaća mora biti te isto tako s koje strane treba biti španer?
2. Nije mi jasno zašto vertikalni držaći zapinju za adapter gdje se kvaći freza tj. nemože se postići donji položaj a da ne zapinje slika 6442
 

Prilozi

  • IMG_6437.jpg
    IMG_6437.jpg
    45.3 KB · Pregleda: 283
  • IMG_6438.jpg
    IMG_6438.jpg
    44.8 KB · Pregleda: 246
  • IMG_6439.jpg
    IMG_6439.jpg
    31.8 KB · Pregleda: 248
  • IMG_6442.jpg
    IMG_6442.jpg
    33.6 KB · Pregleda: 243

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Kolege..wuki legendo .trebam pomoć...kupio sam u Prodetu poluge....kako neznam točno kako ih namjestiti šaljem vam slike da mi pomognete...

pitanja:

1. Kako se na donju šipku spaja očica od poluge i skoje strane fiksnog nosaća mora biti te isto tako s koje strane treba biti španer?
2. Nije mi jasno zašto vertikalni držaći zapinju za adapter gdje se kvaći freza tj. nemože se postići donji položaj a da ne zapinje slika 6442

Koliko mogu vidjeti , mislim da si naopako okrenuo držače vodoravnih španera , kada ih okreneš na drugu stranu odmah će ti se vertikalni držači razmaknuti .
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Španeri trebaju biti s unutarnje strane,kod večih traktora su s vanjske.
Zato jer poluge nisu pravljene baš za taj traktor nego su univerzalne pa trebaju sitne preinake, a možeš i skinuti adapter za frezu ;););)
Pozdrav Dragon i sve najbolje...
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
pozdrav zuti i wwuki !!

samo kratko pitanje nebi zelia da sad nastane neka zbrka radi ovog ali sto mislite prima tt830sp ka grofova sa:freza130,2pluga,utovarivac ili neki yanmar od 20 konja pa vise sa istim samo manje dimenzije valjda bi isle s time da svoga 1401D mogu mjenjati za jceg uz nadoplatu :partyman::partyman: :weedman:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
pozdrav zuti i wwuki !!

samo kratko pitanje nebi zelia da sad nastane neka zbrka radi ovog ali sto mislite prima tt830sp ka grofova sa:freza130,2pluga,utovarivac ili neki yanmar od 20 konja pa vise sa istim samo manje dimenzije valjda bi isle s time da svoga 1401D mogu mjenjati za jceg uz nadoplatu :partyman::partyman: :weedman:

Eee , mladiću moj ..... , bilo šta da napišem zli jezici će krivo protumačiti , bili smo svjedoci zaključavanja teme baš zbog ovakvih usporedbi i prepucavanja , koje je preraslo u vrijeđanje .

Kao što si sam napisao Grof ima Primu , koliko ja znam zadovoljan je sa njom , radi sve poslove sa njom , nešto više pisati je suvišno , s obzirom da je bilo na desetine slika koji to potvrđuju .

Opet sa druge strane Wuki ima Yanmara od 20 ks , koliko ja znam prezadovoljan je sa njim , isto tako na desetine slika je postavio , i video klipova na kojima se može vidjeti Yanmar u akciji .

Znači i jedan i drugi su zadovoljni , a traktori su različiti , po meni ti tu trebaš odlučiti šta i kako .... , znam da ti i nisam baš pomogao ali to ti je moj komentar .. živio ti meni :partyman:
 
G

GROF

Guest
., mišljenje, daje se.-

Eee , mladiću moj ..... , bilo šta da napišem zli jezici će krivo protumačiti , bili smo svjedoci zaključavanja teme baš zbog ovakvih usporedbi i prepucavanja , koje je preraslo u vrijeđanje .

Kao što si sam napisao Grof ima Primu , koliko ja znam zadovoljan je sa njom , radi sve poslove sa njom , nešto više pisati je suvišno , s obzirom da je bilo na desetine slika koji to potvrđuju .

Opet sa druge strane Wuki ima Yanmara od 20 ks , koliko ja znam prezadovoljan je sa njim , isto tako na desetine slika je postavio , i video klipova na kojima se može vidjeti Yanmar u akciji .

Znači i jedan i drugi su zadovoljni , a traktori su različiti , po meni ti tu trebaš odlučiti šta i kako .... , znam da ti i nisam baš pomogao ali to ti je moj komentar .. živio ti meni :partyman:

., prjatelju moj zadar095! ...

., odgovor TI je u cijelosti i više negoli iskreno - pošteno - objektivno dal naš zajednički prijatelj Žuti!., a ja samo dodajem - potpisujem! ... ., Žuti! je ovim svojim pismom rekal sve i puno TI je pomogal., ako nisi sve razumil?, pročitaj deset puti zaredom, prespavaj i odluči!., SRETNO TI!., pozdrav celoj dragoj obitelji u legendarni Zadar!!! ...

., lip pozdrav svim preponosnim vlasnicima - korisnicima traktora YANMAR!

., aj Bog!, čitamo se ...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ha čuj ako si se ženio sam si birao i izabrao isto ti je i sa traktorom ,
obadva traktora su dobro obrađena u svojim temama tako da neznam šta da ti savjetujem.
Evo ovako , do sad si imao janmara pa nisi zadovoljan , pa sad uzmi primu pa možda budeš, :weedman:
Vjerovatno si to htjeo čuti tj. pročitati.:rolfer::rolfer::rolfer:
Ja neznam šta ti tražiš od traktora , ako pitaš Grofa nema boljeg od prime jer mu je potreban baš takav...
Ako pitaš mene i Žutog nama je najbolji janmar jer odgovara našim potrebama .
Živio Zadar095 i sretno u izboru....:p
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Prika moj iz Zadra,mislim da si kupio preslab traktor.meni je nekad zao sto nisam uzeo jos jaceg ali jbg onda mi nebi pasale dimenzije.svi mi gledamo kako proci sto jeftinije pa onda poslje tuga.ja sam sa svojim prezadovoljan... Imao sam pod rukom yanmar fx22 koji je strava ali jbg nisu mi pasale dimenzije.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Eeee..., pa ko bi nama udovoljio , ovi što imaju velikoga ...., oni bi malog...., a opet ovi sa malim ...., oni bi velikoga ....,, nikako nevalja :rolfer::rolfer:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Eeee..., pa ko bi nama udovoljio , ovi što imaju velikoga ...., oni bi malog...., a opet ovi sa malim ...., oni bi velikoga ....,, nikako nevalja :rolfer::rolfer:
Ovdje se misli na traktoriće da nebi netko stekao krivo mišljenje :rolfer::rolfer:
 
D

Dragon17

Guest
Kolege..wuki legendo .trebam pomoć...kupio sam u Prodetu poluge....kako neznam točno kako ih namjestiti šaljem vam slike da mi pomognete...

pitanja:

1. Kako se na donju šipku spaja očica od poluge i skoje strane fiksnog nosaća mora biti te isto tako s koje strane treba biti španer?
2. Nije mi jasno zašto vertikalni držaći zapinju za adapter gdje se kvaći freza tj. nemože se postići donji položaj a da ne zapinje slika 6442

znači ko je

1. da režem dio nosača za frezu ( do rupe gdje prolazi osigurač) kako bi mogao pustiti do kraja poluge
2. a ko je za preuređivanje vertikalnih španera ( nova rupa ispod gornjeg držaća te produžiti šipku.
3 problem šipka dolje je predugačka, na završetku ima rupe za ušarafljivanje graničnika....pitanje...da li da ju odrežem na mjeru i izbušim s odrezane strane novu rupu za graničnik ili da dam majstoru da napravi desetak polurupa na šipci kako bi mogao ušarafiti graničnik zavisno od potrebite širine......

..pitanj2 za 1.000.000 kuna ?:?
 

Prilozi

  • prepravak yanmar Ke3.jpg
    prepravak yanmar Ke3.jpg
    49.7 KB · Pregleda: 311
  • IMG_6438.jpg
    IMG_6438.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 275
  • Yanmar Ke3 Å¡ipka rezanje.jpg
    Yanmar Ke3 Å¡ipka rezanje.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 383
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma šipku odreži ako ti smeta a i estetski će biti ljepše.
A one rupe gore ćeš svejedno morati izbušiti jer je plug dosta visok pa ga drugačije nećeš moći dići dovoljno visoko.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Mislim da bi prije bilo kakvog rezanja trebao vodoravne španere okrenuti , zato što sad stoje naopako , to je moje mišljenje.
Kada vodoravne španere okreneš kako treba , odmah će ti se poluge razmaknuti . Onda ćeš vidjeti šta treba napraviti
 
D

Dragon17

Guest
Yanmar KE3 i plug

Evo i plug je priključen
Donju šipku sam odrezao,te spojio plug.
Mislim da donji položaj nije problem a nije ni dizanje....u subotu popodnecu ici isprobati.......
 

Prilozi

  • Yanmar Ke3 Plug2.jpg
    Yanmar Ke3 Plug2.jpg
    47.9 KB · Pregleda: 564
  • Yanmar Ke3 Plug3.jpg
    Yanmar Ke3 Plug3.jpg
    52.2 KB · Pregleda: 408
  • Yanmar Ke3 Plug5.jpg
    Yanmar Ke3 Plug5.jpg
    39.2 KB · Pregleda: 360
  • Yanmar Ke3 Plug6.jpg
    Yanmar Ke3 Plug6.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 396

ćelo

Član
Tu od
6 Kol 2011
Poruka
662
Evo i plug je priključen
Donju šipku sam odrezao,te spojio plug.
Mislim da donji položaj nije problem a nije ni dizanje....u subotu popodnecu ici isprobati.......
pozdrav kolko najdublje mozes zatući taj plug?? kolko je to ks?? zivio :drinkers:
 
D

Dragon17

Guest
pozdrav kolko najdublje mozes zatući taj plug?? kolko je to ks?? zivio :drinkers:

lega jos nisam orao ni s yanmarim ni s IMT om od oca....yanmar Ke3 ima 14KS

DOPUNITO 29.11.2011.g.
Rješio ženi bašću iza kuće....cjele godine je bila zaljevana i orao bez problema...mjerio dubina oko 20-25 cm , probao ja i u polju gdje imam vočnjak...al neide...a znam od ranije da je suho jer nisam mogao ni iskopati rupe za nove vočke prije 20 dana.......
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
592
zadar095. jel tvoja kuća u Privlaci kod škole, uz Alen elektroinstalacije?
Vidija san tamo jednog Yanmara. mali neki model.
 

Najnoviji postovi

Na vrh