• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
joj kaj bi policajci pojeli dobru janjetinu da me čope.
hvala u svakom slučaju.
ma gledam taj mali da mi tera roto malčer i frezu,jel imam i zaa kosit oko 6000m2 a trebalo bi i za vrt,sad da kupujem onu frezu i kosilicu skuplje izađe,
jedino ak mi se žena predomisli pa odustane od vrta.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Skinuo sam ih...i ista stvar. Poslije sam ih fiksirao da ostanu u pravcu...pa isto. Povlačio sam ih na kraj osovine...isto. :confused: (vidi sliku)

scaled.php

Aj molim te ak nije preblem poslikaj frezu od straga...nesto je sigurno na frezi dubina nema veze s time...to je neki lim ili nesto
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Što se tiče frezanja, očito mi ne ide, pa evo još jedna slika. Ima li tko kakav pametan prijedlog da prosvijetli mene neznalicu gdje griješim? :confused:

Nisam merodavan da dajem kojekakve komentare, jer ga ne posedujem.
Al volim male traktore, tako da pratim i ovu temu!
Što sam ja uspeo primetiti, kod freze japanaca noževi imaju oblik "srp"-a kao C i pomalo savinuti na levu ili desnu stranu!
I on ne udara u zemlju kao L noževi, nego svojim okretanjem zasecaju tlo, i pomeraju levo/desno...i tako sitne zemlju.
Moguće je da, ako su krajnji noževi na frezi savinuti prema unutrašnjosti kućišta, i svojim okretanjem guraju zemlju prema sredini freze...pa zato pravi razor iza sebe!
Neverujem da kotači iza freze, mogu napraviti toliki razor?
Neznam dal se drugačije mogu presložiti noževi, da ovi krajnji budu savinuti prema vani???

pozzz joe!:weedman:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Skinuo sam ih...i ista stvar. Poslije sam ih fiksirao da ostanu u pravcu...pa isto. Povlačio sam ih na kraj osovine...isto. :confused: (vidi sliku)

Vidi ovako , možemo ti mi sad objašnjavati neznam koliko , ti sam moraš skužiti traktor i frezu . Znači treba proći neko vrijeme , trebaš što više frezati , da vidiš koliko duboko u kojoj brzini , koja brzina kardana , prva spora , druga , treća ...
To ti se nemože objasniti , jednostavno trebaš steći iskustvo , a normalno to nemože biti odmah .

Sljedeća stvar koju trebaš napraviti je daska za ravnjanje , tebi na frezi daska za ravnjanje pokriva samo sredinu , nemože ravnati cijelu površinu freze .
A daska ( lim ) je sam po sebi lagan , i normalno da nemože dobro ravnati .
Trebaš uzeti lim minimalno 4 - 5 mm debljine , širine 10 - 15 cm ( to sam ocijeni ) dužine koliko je freza široka , pričvrstiti ( zašarafiti ) ga na postojeću dasku za ravnanje , tako da pokriva cijeli trag freze. Lanci koiji drže dasku ( lim ) za ravnanje , moraju biti skroz otpušteni tako da daska leži na zemlji.
Onda će to puno bolje izgledati , stim da nemožeš izbjeći tragove kotača za regulaciju dubine .
Mada meni to uopće nesmeta , odnosno gdije got sam frezao svi su rekli da je to dobro , jer im ostaju gotove gredice.

Evo kako sam ja to napravio , stim da je ovdije bilo gotovo blato .



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje:
G

GROF

Guest
., servis Yanmara u tominom servisu!!! ...

., Narode moj!., evo par slikic drito iz operacijske dvorane!., uveliko se pripremadu veliki operacijski zahvati kod jako kritičnih pacjenata; tomo i yanmarić danas na programu operacijskog zahvata! ...

09032012046.jpg


09032012045rl.jpg
 
T

tds.

Guest
Vidi ovako , možemo ti mi sad objašnjavati neznam koliko , ti sam moraš skužiti traktor i frezu . Znači treba proći neko vrijeme , trebaš što više frezati , da vidiš koliko duboko u kojoj brzini , koja brzina kardana , prva spora , druga , treća ...
To ti se nemože objasniti , jednostavno trebaš steći iskustvo , a normalno to nemože biti odmah .
Naravno, to je jasno. Prvi puta sam u životu sjeo na traktor u subotu, a sada ne silazim s njega. :mrgreen:

Trebaš uzeti lim minimalno 4 - 5 mm debljine , širine 10 - 15 cm ( to sam ocijeni ) dužine koliko je freza široka , pričvrstiti ( zašarafiti ) ga na postojeću dasku za ravnanje , tako da pokriva cijeli trag freze. Lanci koiji drže dasku ( lim ) za ravnanje , moraju biti skroz otpušteni tako da daska leži na zemlji.
Onda će to puno bolje izgledati , stim da nemožeš izbjeći tragove kotača za regulaciju dubine .
To smo, moj prika i ja sinoć zaključili. Danas idem nabaviti lim za dasku.

Mada meni to uopće nesmeta , odnosno gdije got sam frezao svi su rekli da je to dobro , jer im ostaju gotove gredice.

Da, freza pravi odlične gotove gredice, ja sam sebi tako ostavio, ali ne želi svako takvu obradu .
U svakom slučaju, hvala svima na sugestijama :prayer:, idem trošiti gorivo i utvrđivati gradivo zvano "yanmar i ja, tko tu koga...". :mrgreen:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Što se tiče frezanja, očito mi ne ide, pa evo još jedna slika. Ima li tko kakav pametan prijedlog da prosvijetli mene neznalicu gdje griješim? :confused:

scaled.php
[/QUOTE]

Vidi i iza mene isto ostaje al ne ovako kao kod tebe(moram poslikat) probaj preklapat malo sa frezom iako neces bas to rijesit al opet.Ili uzmi neko teze želježo da je ravno i stavi nazad da zaravnava za tobom.Uzecemo meni kad skinem kopirne točkove uopce nema tih tragova al je zeznuto frezat tako:weedman:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
., Narode moj!., evo par slikic drito iz operacijske dvorane!., uveliko se pripremadu veliki operacijski zahvati kod jako kritičnih pacjenata; tomo i yanmarić danas na programu operacijskog zahvata! ...

09032012046.jpg


09032012045rl.jpg

Pozdrav kolegi Grofu,gdje si to bio kad se radi toliko :shock:
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Što se tiče frezanja, očito mi ne ide, pa evo još jedna slika. Ima li tko kakav pametan prijedlog da prosvijetli mene neznalicu gdje griješim? :confused:

scaled.php

Vidi i iza mene isto ostaje al ne ovako kao kod tebe(moram poslikat) probaj preklapat malo sa frezom iako neces bas to rijesit al opet.Ili uzmi neko teze želježo da je ravno i stavi nazad da zaravnava za tobom.Uzecemo meni kad skinem kopirne točkove uopce nema tih tragova al je zeznuto frezat tako:weedman:[/QUOTE]

Ma zavari kola na frezu da imaju malo malo lufta i problem Rijesen
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pokušao landini mistral 35 ks sa frezom 1.55 i odustao odmah nakon prvog reda ali zato ova riža makinja ide bez problema

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=OqgpzbuYkKU[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Tržište europske unije pametno, kod nas ima novih nasada čak i u kršu.
Sade u suradnji s nekim Talijanima.

mislim da je mojim kruškama ovo zadnja sezona.gotovo,počeli su uvoziti kod nas smeće za 35 centi € i moja je skupa a meni se ne isplati proizvoditi.imam najmanje 15 prskanja + zaljevanje svaki dan
 
D

drax

Guest
mislim da je mojim kruškama ovo zadnja sezona.gotovo,počeli su uvoziti kod nas smeće za 35 centi € i moja je skupa a meni se ne isplati proizvoditi.imam najmanje 15 prskanja + zaljevanje svaki dan

Kod nas je većinom breskva, prošle sezone je bila i po 25 centi. Stolne sorte grožđa od 50 do 75 centi i to jer ga je led opržio pa ga je falilo na tržištu.
Šta će biti ove godine Bog zna.
Pitanje, koliko ti ona "riža makinja" ima konja?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Kod nas je većinom breskva, prošle sezone je bila i po 25 centi. Stolne sorte grožđa od 50 do 75 centi i to jer ga je led opržio pa ga je falilo na tržištu.
Šta će biti ove godine Bog zna.
Pitanje, koliko ti ona "riža makinja" ima konja?

oko 20-ak konja plus onaj šta vozi

oznaka motora je 3tne75 i piše da ima 24 ks na 2000 i nešto okretaja
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Stigli noževi

021cz.jpg


usporedba
022dpf.jpg


stari noževi
024msu.jpg


026npx.jpg


I namontirani na frezu
027lfu.jpg


Noževi su pravljeni nisu kupljeni original,ovih dana stavim sliku kako frezaju,ugalvnom probao sam frezat i jakoo sam zadovoljan.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Stigli noževi

usporedba

stari noževi

I namontirani na frezu

Noževi su pravljeni nisu kupljeni original,ovih dana stavim sliku kako frezaju,ugalvnom probao sam frezat i jakoo sam zadovoljan.

Koliko košta jedan takav nož :scratch
 

febo

Novi član
Tu od
15 Ožu 2012
Poruka
3
Poštovani forumaši sve Vas lijepo pozdravljam i želim vam uspješnu godinu s što manje kvarova.Već vas dugo pratim na ovom forumu i puno sam toga naučio od Vas.Imam i ja Yamija kupljenog u Prodetu 2010. 1500 bez prednje vuče nalazim se u okolici Sl. Broda točnije u D.Andrijevci.Za sada sam zadovoljan s istim ovih dana se freza i prave redovi za krompir i.t.d.
Već bih se ja odavno uključio na forum ali lakše je naučiti orati neko se u logirati na forum.Zato Vas molim da ne budete jako kritični te da imate strpljenja jer se tek uhodavam na ovaj stroj.Hvala.
Sad bi htio reći ovom gospodinu što mu freza pravi razorčiće neka pogleda da li mu točkovi za dubinu slobodno šetaju jer sam i sam imao takav problem malo su išli u stranu pa je to izgledalo kao kod njega trebalo je samo razraditi i podmazati Nadam se da je to to. Za sada toliko od mene. pozdrav.
 

Najnoviji postovi

Na vrh