• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
kad bas jednog cresanina pitao koji traktor ima, kaže imt 539 i radi tako povrće pa ga pitam jel ore s jednim plugom ili dva?

kaže on: ma kakva dva dobro da ja i s jednim, i to na korak, hehehe

ovo s tim malim traktorom izgleda prehebeno kako ide... al čisto sumnjam da bi ovako i kod mene išlo

Pa zato ima drobilica za kamen i problem rijesen:finga:
 
T

tds.

Guest
pozdrav ekipi :p

na slici se vidi moj "uradak" frezanja, pa vas pitam gdje griješim, zašto ostaju ove brazde iza mene? Što moram podesiti? Frezao sam Yanmarom 1500, freza 120 cm, u trećoj sporoj, druga kardanska.


scaled.php
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
pozdrav ekipi :p

na slici se vidi moj "uradak" frezanja, pa vas pitam gdje griješim, zašto ostaju ove brazde iza mene? Što moram podesiti? Frezao sam Yanmarom 1500, freza 120 cm, u trećoj sporoj, druga kardanska.


scaled.php

vjerovatno radi onih kola za dubinu :supz:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Vjerovatno ti točkovi za mjerenje dubine stoje ukoso dok frezaš, probaj ih fiksirati , onda će ti ostajati samo uski trag od točka , dešavalo se to i meni ;)

prima u akciji
:shock::shock::shock::blackeye
 
T

tds.

Guest
Vjerovatno ti točkovi za mjerenje dubine stoje ukoso dok frezaš, probaj ih fiksirati , onda će ti ostajati samo uski trag od točka , dešavalo se to i meni ;)

Da, slobodni su.
Pomislio sam da ih komplet povučem na zadnje rupe nosača. Malo sam gledao slike položaja drugih kotača i svi su na zadnjim rupama, moji su na prvima. :confused:

Još jedno pitanje. Da li onaj sigurnosni okvir na traktoru mora biti utvrđenih dimenzija? (širina, visina).
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa vjerovatno imaju neke mjere, meni je majstor smotao luk od okruglog željeza.

Na tehničkom mi nisu mjerili visinu, samo su slikali.
 
D

drax

Guest
pitanje za wuki

interesira me veličina zadnje gume i visina kod zadnjeg blatobrana kod tog tvog yanmara, zbog prilaska voćkama. Ako je moguće unaprijed hvala........:partyman:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Još jedno pitanje. Da li onaj sigurnosni okvir na traktoru mora biti utvrđenih dimenzija? (širina, visina).

Pa ima mjera samo nasi dečki u stanicama za teh.pregled ne znaju kakav mora bit i od kakvog materijala.Da se razumjemo nedo bog da se prevrnes sa traktorom a luk napravljen od neznam cega kakvog zeljeza može vise stete napraviti nego koristi,da nekazem da te moze ubit.
Znaci cijev mora biti bešavna i savijana bez nabora,iznad glave minimalno 20 centimetara,širina luka najbolja bi bila da se moze pricvrstiti na taktor gdje je naj jaci.E sad fi 50 bi trebao minimalno bit debljina cijevi a ostalo po volji može i deblji al za ove nase traktore nema potrebe.
 
Posljednje uređivanje:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
interesira me veličina zadnje gume i visina kod zadnjeg blatobrana kod tog tvog yanmara, zbog prilaska voćkama. Ako je moguće unaprijed hvala........:partyman:

Visina blatobrana je 104 cm. plus 10 sa ručkom .
 
T

tds.

Guest
Pa ima mjera samo nasi dečki u stanicama za teh.pregled ne znaju kakav mora bit i od kakvog materijala.Da se razumjemo nedo bog da se prevrnes sa traktorom a luk napravljen od neznam cega kakvog zeljeza može vise stete napraviti nego koristi,da nekazem da te moze ubit.
Znaci cijev mora biti bešavna i savijana bez nabora,iznad glave minimalno 20 centimetara,širina luka najbolja bi bila da se moze pricvrstiti na taktor gdje je naj jaci.E sad fi 50 bi trebao minimalno bit debljina cijevi a ostalo po volji može i deblji al za ove nase traktore nema potrebe.

Hvala na informacijama, u svakom slučaju radit ću jak, stabilan i siguran okvir od 6/4 " okrugle bešavne cijevi. Ne pada mi napamet improvizirati.

Što se tiče frezanja, očito mi ne ide, pa evo još jedna slika. Ima li tko kakav pametan prijedlog da prosvijetli mene neznalicu gdje griješim? :confused:

scaled.php
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
par pitanja oko traktoriča.

vidim tera frezu 1.40m,meni može i uža.
znači može i onaj roto malčer od 1m.
sad koliko je taj traktorič širok,dugačak,težak?
zanima me radi prikolice,da ga natovarim i dovezem.
ili u kombiju.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Hvala na informacijama, u svakom slučaju radit ću jak, stabilan i siguran okvir od 6/4 " okrugle bešavne cijevi. Ne pada mi napamet improvizirati.

Što se tiče frezanja, očito mi ne ide, pa evo još jedna slika. Ima li tko kakav pametan prijedlog da prosvijetli mene neznalicu gdje griješim? :confused:

scaled.php

Zas ne skines one tanjure...onda ti nece imat sta pustat trag...
 
T

tds.

Guest
Zas ne skines one tanjure...onda ti nece imat sta pustat trag...

Skinuo sam ih...i ista stvar. Poslije sam ih fiksirao da ostanu u pravcu...pa isto. Povlačio sam ih na kraj osovine...isto. :confused: (vidi sliku)

scaled.php
 
D

drax

Guest
pozdrav ekipi

Ja frezam sa GRAMIP 135 desi se ponekad nekih neravnina ili brazda.
Da je slučajno ne goniš preduboko?:axe:
 
T

tds.

Guest
Ja frezam sa GRAMIP 135 desi se ponekad nekih neravnina ili brazda.
Da je slučajno ne goniš preduboko?:axe:

Koliko je, po tebi, optimalna dubina? 5-10-15-20 cm?
 
D

drax

Guest
Koliko je, po tebi, optimalna dubina? 5-10-15-20 cm?
neznam prijatelju ja frezam vinograd i voćnjak pa je meni dovoljno 10-15 cm.

Doduše kod mene je klasična freza s običnim noževima četiri u zvijezdu a kod tebe su ovi zakrivljeni japanski valjda je isto. Kod mene se dešaje kad idem preduboko stvaraju se razori,
Pa pokušaj ako postoji regulacija dubine..............................
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
par pitanja oko traktoriča.

vidim tera frezu 1.40m,meni može i uža.
znači može i onaj roto malčer od 1m.
sad koliko je taj traktorič širok,dugačak,težak?
zanima me radi prikolice,da ga natovarim i dovezem.
ili u kombiju.

ma može ti on na prikolicu onu manju od građevinaraca što imaju za valjke glavno da je širina 120 od blatobrana do blatobrana a i kombi bi ga prevezo moj je 1,5 t sa kabinom a ovi yanmar mislim da su i lakši (moj širok 110) vozim ga na prikolici duple osovine buraz mi napravio navoz posudim ti al jbg-a nije regana...
 

Najnoviji postovi

Na vrh