• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav svima!
Evo jedan forumski prijatelj, sa HU foruma kupio traktor Hinomoto!
Nikad čuo...:scratch
Pre dva dana ga dovezao kući, i sad isprobava, sređiva i čeprka oko njega...izgleda sasvim solidno, čak što više odlično!:supz:


pozzz joe!:mrgreen:

KUBOTA , MITSUBISHI , YANMAR , ISEKI , SHIBAURA , HINOMOTO

Ovo su ti sve poznatiji japanski proizvođači mini traktora , vjerovatno ih ima još .

Inače ova j traktor izgleda odlično , kako mi se čini ima negdije 20 ks , prednja vuča , takav sličan je Wukijev yanmar.

Vjerujem da ćeš imati priliku probati voziti , pa da čujemo dojmove .

Baš me zanimaju komentari , s obzorom da se do sad nisi susretao sa japanskim traktorima ;)
 
Z

zeljo2

Guest
zeljo2

bok decki ja sam zeljko prvi puta sam ovdje medju yanmar traktorima citao sam vase forume i svidja mi se a sad pitanja ovako posadio sam 2 hektara borova razmak medju njima je 120 cm a u proljece jos 2 hektara znaci 4 hektara iskljucivo frezat dubina 5/8 cm sta kazete po vasem iskustvu
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
i ja imam jedno pitanje :))

meni bi trebao jedan s malčerom za košnju jedne strmine gdje nemogu s traktorskom kosilicom, al da ima baš onaj malčer da poslije ne treba grabiti travu, jel postoje takvi malčeri na tim traktorima??

jer sam gledam cijene tih yanmar i onaj od 11ks koji bi mi bio dovoljan ja mislim mogao bi si ga i priustit al neznam za nastavke
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
i ja imam jedno pitanje :))

meni bi trebao jedan s malčerom za košnju jedne strmine gdje nemogu s traktorskom kosilicom, al da ima baš onaj malčer da poslije ne treba grabiti travu, jel postoje takvi malčeri na tim traktorima??

jer sam gledam cijene tih yanmar i onaj od 11ks koji bi mi bio dovoljan ja mislim mogao bi si ga i priustit al neznam za nastavke

Pa nastavke ja sebi napravim po mjeri, ako nezaš sam ima tko može. :weedman:


bok decki ja sam zeljko prvi puta sam ovdje medju yanmar traktorima citao sam vase forume i svidja mi se a sad pitanja ovako posadio sam 2 hektara borova razmak medju njima je 120 cm a u proljece jos 2 hektara znaci 4 hektara iskljucivo frezat dubina 5/8 cm sta kazete po vasem iskustvu

I tebi lijep pozdrav i dobrodošao. ;)
Ja sam prije frezao po borovima ,
samo malo ti je uzak red ,
morao bi uzeti manji traktor maksimalno 13 ks sa freom od 90 cm.
Dobra je stvar što ova freza ne kupi na noževe travu, bitno je samo da nije previsoka ,
do 20 cm nije problem .
ako budeš imao problema ili još pitanja tu smo... :weedman:
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ja sam se krivo izrazio jer se nismo razumijeli... neznam za nastavke u smislu da neznam kakvi nastavci mogu da idu na taj traktor, te dali postoji takav malčer za taj traktor, takav imaju traktorske kosilice pa pitam
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
ja sam se krivo izrazio jer se nismo razumijeli... neznam za nastavke u smislu da neznam kakvi nastavci mogu da idu na taj traktor, te dali postoji takav malčer za taj traktor, takav imaju traktorske kosilice pa pitam

Ma razumio sam ja tebe...
Ja sam napravio tarup po svojoj mjeri i potrebama ,
a mislim da je maxsvel postavio slike košenja s janmarom i tarupom od metar širine ....
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
¸al vidio sam na onim slikama da ostaje lipo složena trava, znači kao kad se kosi s običnim nožem... to nije malčiranje onda ili sam u krivu?
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ha čuj malčer ti je jako skup i težak,
mali traktor još manji zahvat a s time i mali učinak .
Tarup isto samelje samo što travu malo skupi u jednu stranu,
a učinak je puuno veći...
 
Z

zeljo2

Guest
dali ima neka freza 110cm da se moze sto blize sadnicama a stroj 90/100 bio sam u prodetu da uzmem traktor tada je ocekivao nove strojeve ja u medju vremenu kupio zemlju i sadnice pa osto bez novca
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
svaka stvar koja je duža da se skratiti . :rolfer:

Vidio sam jednom prilikom u prodetu da su skračivali jednu po naruđbi...
Od 110 cm ne postoje barem ne u standardnoj verziji.
Inače su od 90, 120, 140 ,160 cm.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
bok decki ja sam zeljko prvi puta sam ovdje medju yanmar traktorima citao sam vase forume i svidja mi se a sad pitanja ovako posadio sam 2 hektara borova razmak medju njima je 120 cm a u proljece jos 2 hektara znaci 4 hektara iskljucivo frezat dubina 5/8 cm sta kazete po vasem iskustvu

Pozdrav , dobrodošao na forum :supz:

Vidi ovako , s obzirom da pišeš da ti je razmak između redova 120 cm , moj ti je svjet da ti netreba freza šira od 100 cm , prilikom frezanja , uopće prilikom prolaska traktorom kroz red , bez obzira o kakvom se nasadu radi ti moraš imati sa svake strane minimalono 10 cm prostora.
Neravan teren , nagibi , blato , prilikom sadnje normalna su odstupanja 2 - 3 cm , kako pišeš radi se o nasadi borova , znači za 2 - 3 godine i njihovo deblo će biti veće ( šire ) , pa borovi imaju i grane .

Kada sve to uzmeš u obzir , mislim da će ti i ova od 100 cm biti na knap .

Jer vidi kada ti staviš na papir razmak između redova 120 cm , freza 110 cm i normalno da to mora ići , međutim u praksi je to sasvim drugačije

Pišem ti ovo iz iskustva , jer ja imam frezu od 100 cm , i frezao sam vinograd gdije je razmak između redova 130 cm , išlo je ali kako :scratch

I kako još pišeš tu se radi o 4 H , mislim da bi ti trebao traktor od minimalno 15 ks

Naravno ovo je samo moje mišljenje , ako imaš još kakvih pitanja samo pitaj
 
Z

zeljo2

Guest
dali znate koliko je sirina tog traktora od 15 konja tj dali freza pokriva tockove

vjerujem da se da skratit problem je sto se neda povecat,ovo je bio komentar moje zene
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
dali znate koliko je sirina tog traktora od 15 konja tj dali freza pokriva tockove

vjerujem da se da skratit problem je sto se neda povecat,ovo je bio komentar moje zene

Moj od 15 ks je širok čitav jedan metar 8) starijim modelima se još da smanjiti širina ili proširiti , ali ima takvih mogućnosti na novijima samo zavisi od modela.

Samo ti slušaj svoju ženicu i kupi orginalnu širinu t.j. najbliže onome što ti treba , bez skraćivanja...
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ekipa hitno mi treba raspored noževa,a to sam vidio na onoj stranici u mađi gdje prodaju dijelove a vise ne mogu nac tu sliku kako stoje noževi ustvari kako se stavljaju...smjer
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo ako ti ovo može pomoći




2rehbx5.jpg





Evo ti i link od mađara http://translate.google.com/translate?u=keletagro.hu/fooldal/en&hl=en&ie=UTF8&sl=hu&tl=hr
 

Najnoviji postovi

Na vrh