• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

D

drax

Guest
puno pozdrava ekipi
za ove traktoriće ne izgledaju loše, solidan raspored brzina sam mislim da im fali težine da bi orali kao tomo npr.:axe:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Misliš ovako oranje.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=qvjxKmB5Rpg&feature=channel_video_title[/YT]
 
G

GROF

Guest
., lip TI pozdrav prijatelju wwuki5! ...

., lipo fala za slikice TI i takovi traktorića, solidni priključaka i opreme., svakako fala za video uradak odličnog oranja!, dobar traktorista - orač, dobar traktor i super naštelan plug., rezultat - ocijena čista petica!, bravo majstore! ...

., lip pozdrav svim preponosnim vlasnicima i korisnicima traktorića iz Yanmar obitelji! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 
D

drax

Guest
sjeba voćku........

a što ide ta pila koliko je to konja svaka čast:axe:
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
Ma nebis u mojoj zemlji ovako oro s njim
ima i u Slavoniji teške zemlje za obradu, i to najviše na ovoj relaciji Novska -Sl. Brod- Vinkovci uz magistralnu prugu , ato je i ova zemlja na snimci čini mise, neka me neko demantira.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
ima i u Slavoniji teške zemlje za obradu, i to najviše na ovoj relaciji Novska -Sl. Brod- Vinkovci uz magistralnu prugu , ato je i ova zemlja na snimci čini mise, neka me neko demantira.

Upravu si , neznam točno gdije je snimano , ali relacija Gundinci - Babina Greda - Sikirevci je sigurno.
Pričekat ćemo Wukija da točno kaže :D
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa Grofe svaka čast na rječitosti, ti sigurno nemaš problem sa svojom suprugom ,
barem što se razgovora tiče .:p


Ma baš mi je smetala ta breskva Drax ali nisam ju oštetio ,a konja samo 20 pod haubom, ako ne računaš i mene za volanom :mrgreen:

Da Žuti u mojem ataru je to :D
Ovaj snimani vrt je jedan od srednje teških , ima i koje je daleko teže orati ali ima i onih koji su nasipali zemlju i pijesak da dobiju na rahlosti .
Ako mene pitate nema teže i talovnije zemlje od one uz savu ,
barem ono što sam ja radio......... pozdrav svima...
 
D

drax

Guest
Probao sam yanmar od 14 konja pa zato pitam. Ja orem s trobraznim voćarskim do 20-30 cm, ali su naša zemljišta dosta lakša, Obrađujem dva hektara bresve pa imam iskustva sa zalijetanjem u stablo pogotovo ako je ujutro ili ponedeljkom.
Ovaj plug trobrazni vuče tv523 bez problema a PRIMA bi vukla i četiri komada bez problema jer se igra u drugoj brzoj s ovim. Bog
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Probao sam yanmar od 14 konja pa zato pitam. Ja orem s trobraznim voćarskim do 20-30 cm, ali su naša zemljišta dosta lakša, Obrađujem dva hektara bresve pa imam iskustva sa zalijetanjem u stablo pogotovo ako je ujutro ili ponedeljkom.
Ovaj plug trobrazni vuče tv523 bez problema a PRIMA bi vukla i četiri komada bez problema jer se igra u drugoj brzoj s ovim. Bog

koliko te tvoje tri brazde hvataju širine ???
ovaj moj odara od 30 -40 cm širine zavisno od zemlje...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
mislim ukupno 70-80 cm kad ga uspijem uslikati pokazat ću

Ja sam prije imao tomu 818 i na ovom istom vrtu sa videa sa istim plugom nisam mogao orati bez blokade...
 
D

drax

Guest
vjerojatno je 20-25cm po brazdi ali napominjem da su kod nas dostalakše zemlje.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
wuki svaka čast.imam neke nove filmić kako moj yumi dere travu i trsku jedno 1.5 visine samo trebam uplodat na ytub
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ma nebis u mojoj zemlji ovako oro s njim


Eh Krumpironja prije rata dok su pikovi bili još u pogonu Jasinje itd.
Došli su jedne godine iz Vojvodine za ono vrijeme veliki traktori s 10 brazda u ispomoć našima u oranju .
Kad su otišli na njive počelo je i skidanje brazdi , ne sjećam se točno ali mi se čini da nisu uspijevali povući više od 4-5 komada . Rodi ta naša zemlja dobro ali je jako talovna i teška , :roll:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Pa ima mjesta gdje ja s vinkom nemogu niti jednu povuc,ma ni pola...kod mene nemozez orat iznad druge spore...mozda bis i mogo ali masina nebi dugo
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
kad bas jednog cresanina pitao koji traktor ima, kaže imt 539 i radi tako povrće pa ga pitam jel ore s jednim plugom ili dva?

kaže on: ma kakva dva dobro da ja i s jednim, i to na korak, hehehe

ovo s tim malim traktorom izgleda prehebeno kako ide... al čisto sumnjam da bi ovako i kod mene išlo
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,726
kad bas jednog cresanina pitao koji traktor ima, kaže imt 539 i radi tako povrće pa ga pitam jel ore s jednim plugom ili dva?

kaže on: ma kakva dva dobro da ja i s jednim, i to na korak, hehehe

ovo s tim malim traktorom izgleda prehebeno kako ide... al čisto sumnjam da bi ovako i kod mene išlo
koji ti imaš traktor
 

Najnoviji postovi

Na vrh