• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
kako stoji stvar sa registracijom npr. 1401? ukupan iznos?

Odeš na tehnički poneseš 1000 kn i to je to.

Ima li kakvih specifičnosti na teh. pregledu?

Nema specifičnosti sve se traži kao i za velike traktore,;signalizacija , zaštitni luk , retrovizor
naravno i homologacija ako nije napravljena...
 
L

Lojza Yamar

Guest
problem

imam YM1500D i imam problem s hlađenjem pa me zanima dali on ima vodnu pumpu i di mu stoji i dali ima termostat
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
imam YM1500D i imam problem s hlađenjem pa me zanima dali on ima vodnu pumpu i di mu stoji i dali ima termostat

Neznam koliko dugo imaš traktor? Ako ti se sada pregrijava znaći da nisi imao u njemu antifriz i da si nadrljao jer pumpu ima sigurno a za termostat neznam.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To i mene interesira. U jednom razgovoru dobio sam informaciju da pojedini Yanmarovi motori nemaju pumpe....čovjek je imao mini bager sa takvim motorom.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
imam YM1500D i imam problem s hlađenjem pa me zanima dali on ima vodnu pumpu i di mu stoji i dali ima termostat

Prije svega pozdrav , dobrodošao na forum , pa valjda je red pozdraviti kada negdije dođeš . :mad:

YM1500D to je model kao moj , samo tvoj ima 15 ks , dvije lampice koje imaš pokraj ključa , jedna ti je kontakt , a druga ti je od termostata .

Dali ti se pali koja lampica kada traktor radi ?
 
L

Lojza Yamar

Guest
Pozdrav. traktor imam 4 mjeseca i sve je bilo o k dok nije došla ova fakin zima i imao sam antifriz u njemu na oko - 22, i napravio sam ralicu z njega i reko ide malo da zgrčem ova bijela g.... i ono problem nakon 20 min rada upali se žuta žaruljica i ja stanem i provjerim crijeva i to i prijetim da mi je gornji dio hladnjaka vruč a doljnji hladan i po nekoj logici ne cirkulira vodu a nema nigdje niti termostata niti vodne pumpe bar se nevidi i eto problema pa reko vas pitam di je problem
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pogledaj dali ti je pukao remen što pokreće ventilator on stoji na vodenoj pumpi...
 
L

Lojza Yamar

Guest
a kod onog pokraj županje kak se zove. p nekak
p
ogledaj onaj link što sam postavio pa češ vidjeti da nema nigdje vodne
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
a kod onog pokraj županje kak se zove. p nekak
p
ogledaj onaj link što sam postavio pa češ vidjeti da nema nigdje vodne

Prodet
pa nazovi ih i oni će ti riješiti ili bjasniti šta da radiš.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Meni se prošle godine upalila lampica , međutim falilo je antifriza u hladnjaku , nadolio sam antifriza i za sad je sve ok .

Možemo mi tu sad nagađati da je ovo ili ono , nazovi sutra u prodet , i ljudi će ti sve objasniti .
 
L

Lojza Yamar

Guest
sad sam ga zvao i taj model traktora nema vodnu pumpu nego neko (neznam naziv ) rekao mi je kako se zove. i rekao je da je greška u indikatoru. eto. još jednom hvala za broj
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Jel ti možda reko termosifonsko hlađenje? Dakle imao sam istinitu informaciju:shock:.
to hlađenje mora biti dobro održavano(redovita izmjena antifriza, posebno paziti na stvarane kamenca) da ne bi bilo iskrivljenja glave.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
Evo jedan forumski prijatelj, sa HU foruma kupio traktor Hinomoto!
Nikad čuo...:scratch
Pre dva dana ga dovezao kući, i sad isprobava, sređiva i čeprka oko njega...izgleda sasvim solidno, čak što više odlično!:supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=4m8Vbw0MF5s&feature=youtu.be[/YT]

pozzz joe!:mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh