• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Moj ima 21-22 konja a na kardanu na 3000 okretaja ima 540 okretaja znači da bi mogo ja to gonit jer meni bi na većim okretajima radio nego tvoj mozda bi i premale okretaje imo?
 
S

staffmen

Guest
tvoj ima 18ks i 1 cilindar.
A vukijev 20ks i 3 cilindra.
To nije isto.
Tv 730 bi to mogo, al ovom tvojem bi brzo dopizdilo vjerujem.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
tvoj ima 18ks i 1 cilindar.
A vukijev 20ks i 3 cilindra.
To nije isto.
Tv 730 bi to mogo, al ovom tvojem bi brzo dopizdilo vjerujem.
potisujem sve osim psovke :evil:, ali opet ako je stvarno 22 ks sigurno bi mogao goniti.
 
S

staffmen

Guest
:mrgreen:
Nije 22ks.
To je motor lda820 sa 820ccm i 18ks.
Ugrađivan je na Tv 521,522,523, 821.......i sad na nove Hittnere od 18ks i Prime.
Al svejdeno mislim da je preslab i da taj motor nebi dugo izdrzao to.
Nemam iskustva s njim al ako je 25ks preporuceno onda mislim da motor od 18ks i jednim cilindrom nema kaj trazit tu.

Al stroj je stvarno perfektan. 3 posla u jednom di ces bolje.:gitarist:
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
:mrgreen:
Nije 22ks.
To je motor lda820 sa 820ccm i 18ks.
Ugrađivan je na Tv 521,522,523, 821.......i sad na nove Hittnere od 18ks i Prime.
Al svejdeno mislim da je preslab i da taj motor nebi dugo izdrzao to.
Nemam iskustva s njim al ako je 25ks preporuceno onda mislim da motor od 18ks i jednim cilindrom nema kaj trazit tu.

Al stroj je stvarno perfektan. 3 posla u jednom di ces bolje.:gitarist:

Zajebo si se onaj 100 ima 18 konja a moj ima 21 jer sam već pito ja...
 
S

staffmen

Guest
dobro necemo se sad prepirat nije niti bitno toliko.
Ja sam gledao po krivulji snage. Taj tvoj motor na 2200 o/min je najjaci.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
dobro necemo se sad prepirat nije niti bitno toliko.
Ja sam gledao po krivulji snage. Taj tvoj motor na 2200 o/min je najjaci.

Ja ti se ne razumim u te krivlje hahah ja samo znam da je 21 konj a kada je najjači boo ali mi sada ni netreba samo sam se raspitivo je to je zgodan stroj...koristan
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
prdnji pogon

Koliko je bitan prednji pogon za te male traktore, pogotovo oni što imaju ralicu li neki drugi prednji priključak?:drinkers:
 
T

tds.

Guest
Pozdrav svima koji čitaju ovaj pdf!
Uzeo bih malog yanmara u Prodetu, već sam bio tamo i razgledao ponudu, ali mi se teško odlučiti koji model bi meni bio najprikladniji za moje potrebe. A one su sljedeće. Imam oko 7500 m2 ravne oranice koju namjeravam posaditi relativno novom sadnicom na našem tržištu (goji bobice), a yanmar mi je potreban za laganu obradu i uslužno frezanje (oranje mi radi IMT), dovoz cisterne s vodom i slično. Što mi preporučate? Meni je zapeo za oko 1401, obje vuče. Da li je on dovoljno "jak" za moje potrebe? Hvala vam unaprijed na odgovorima.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav svima koji čitaju ovaj pdf!
Uzeo bih malog yanmara u Prodetu, već sam bio tamo i razgledao ponudu, ali mi se teško odlučiti koji model bi meni bio najprikladniji za moje potrebe. A one su sljedeće. Imam oko 7500 m2 ravne oranice koju namjeravam posaditi relativno novom sadnicom na našem tržištu (goji bobice), a yanmar mi je potreban za laganu obradu i uslužno frezanje (oranje mi radi IMT), dovoz cisterne s vodom i slično. Što mi preporučate? Meni je zapeo za oko 1401, obje vuče. Da li je on dovoljno "jak" za moje potrebe? Hvala vam unaprijed na odgovorima.

Pozdrav !

Mislim da će ti 1401 biti dovoljan , ja sa 13 KS obrađujem 15000 m 2 bez problema .
Vidi svakom do sad sam svjetovao da uzme jači traktor , jer od viška KS neboli glava , jedino ako si ograničen sa prostorom , razmak između redova određene kulture , specifičnost parcela ..., sl.
Iskreno rečeno neznam što su " goji bobice " , ali predpostavljan da planiraš frezati , kositi , prskati , orati , za to sve će ti 1401 biti dovoljan .

Moj kolega ima 1401 , sasvim je zadovoljan sa traktorom
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pozdrav tebi Tds. i dobro došao :D

Ja sam imao 1401 bez prednje vuče i mogu ti reći da je bio odličan i kvalitetan .
Za tu površinu možeš uzeti i manji recimo 13 ks ali će ići i malo sporije , ako uzmeš recimo 15 ili 16 ks imati ćeš veći učinak od recimo 13ice za nekih 30 -40%.
Ali bez brige 1401 je odličan izbor i omjer cijene i snage, to pišem iz iskustva...

Pozdrav svim forumašima i što reko Grof čitamo se. 8)
 
T

tds.

Guest
Pozdrav !
Vidi svakom do sad sam svjetovao da uzme jači traktor , jer od viška KS neboli glava , jedino ako si ograničen sa prostorom , razmak između redova određene kulture , specifičnost parcela ..., sl.

Da znam, čitao sam i prije ovaj pdf, tako da su mi poznati tvoji savjeti, na kojima su ti, vjerujem, mnogi zahvalni. :prayer:

Iskreno rečeno neznam što su " goji bobice " , ali predpostavljan da planiraš frezati , kositi , prskati , orati , za to sve će ti 1401 biti dovoljan .

Da, sve to planiram, pa čak i vući cisternu cca 2000 lit. E sad nisam siguran može li to ovaj mališan povući. Nadam se da mu to neće predstavljati problem.

Pozdrav tebi Tds. i dobro došao :D
Hvala na dobrodošlici. :cool:

Ja sam imao 1401 bez prednje vuče i mogu ti reći da je bio odličan i kvalitetan .
Za tu površinu možeš uzeti i manji recimo 13 ks ali će ići i malo sporije , ako uzmeš recimo 15 ili 16 ks imati ćeš veći učinak od recimo 13ice za nekih 30 -40%.
Ali bez brige 1401 je odličan izbor i omjer cijene i snage, to pišem iz iskustva...

Preporučaš mi bez prednje vuče? Vjerujem da nije neka velika razlika u cijeni, sa obje vuče i bez. Iskreno, nisam baš načisto između te dvije opcije. Što gubim, a što dobivam bez obje vuče, obzirom na prirodu posla kojega bi taj traktor radio?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Nemoj bez prednje vuče uzimati ni slučajno , nije neka razlika u cijeni a puno znači . Kada ti netrba prednja vuča isključiš je , a akada ti treba a nemaš je..., e onda su to problemi .
Svakom bi savjetovao prednju vuču kod malih i laganih traktora.

Mislim da će on moći vući cisternu od 2000 l , ali zaboravi neke veće uspone i strmine . Uzbrdo možda i nekako , ali nizbrdo nikako .
 
T

tds.

Guest
Nemoj bez prednje vuče uzimati ni slučajno , nije neka razlika u cijeni a puno znači . Kada ti netrba prednja vuča isključiš je , a akada ti treba a nemaš je..., e onda su to problemi .
Svakom bi savjetovao prednju vuču kod malih i laganih traktora.

Hvala, riješio si me dileme. :D

Mislim da će on moći vući cisternu od 2000 l , ali zaboravi neke veće uspone i strmine . Uzbrdo možda i nekako , ali nizbrdo nikako .

Kod nas je najveće brdo bundeva, znači nema problema :D
Doduše, susjeda dok leži i sunča se u dvorištu ide u konkurenciju za veće brdo od bundeve :rolfer:
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ako sam dobro shvatio prednja vuča je jako bitna kod brdovitih terena, dok za ravno može i bez nje??:idea:
 
T

tds.

Guest
nda... kako stoji stvar sa registracijom npr. 1401? ukupan iznos?
Ima li kakvih specifičnosti na teh. pregledu?
 

Najnoviji postovi

Na vrh