• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

gojibobice

Novi član
Tu od
1 Tra 2012
Poruka
26
Predivan traktor

Grofe dobro ti stoji (na traktor mislim da ti dobro stoji, da nebi krivo svatio pa se uobrazio)

Pozzzz svima
 
G

GROF

Guest
., odgovor i mišljenje., daje se.-

Grofe dobro ti stoji (na traktor mislim da ti dobro stoji, da nebi krivo svatio pa se uobrazio)

Pozzzz svima

., lip TI pozdrav moj kume Hrvoje-35!., pa normalno da mi dobro STOJI!...:finga: ... ., a kadi me nadje?, mili Bože!, moj!., ...
---------------------------------------------------------------------------------------

., od zadar95!
., p.s., moj idući traktorić koga budem kupoval?, biće Yanmar!!! ...
GROF-e

., ... svi toliko falite Yanmar traktoriće!, e, onda, neka i meni malo fale!!! ...

., aj Bog!, Narode moj!, pozdrav svima., čitamo - pišemo se ...
 
Posljednje uređivanje:

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
iz freze je izaslo samo 1,6 l ulja jeli to malo ili puno :D

Nije ni puno ni malo oko 1,6 litru bi bilo ok dosta,a na kraju imas gornji saraf kad sipas to ulje kao kontrolni pa kad pocme na njega izlaziti onda je dosta.A za semering ce ti bit malo problem nac zato sto je neka među mjera,i ima metalni prsten na sebi ako je freza kao moja..imam ti ja jos semeringa ;)
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Nije ni puno ni malo oko 1,6 litru bi bilo ok dosta,a na kraju imas gornji saraf kad sipas to ulje kao kontrolni pa kad pocme na njega izlaziti onda je dosta.A za semering ce ti bit malo problem nac zato sto je neka među mjera,i ima metalni prsten na sebi ako je freza kao moja..imam ti ja jos semeringa ;)

Ma može se staviti semering koji je najbliži mjeri i istokariti čahuru koju nabiješ na osovinu i problem riješen .

Japanci inače meću kazete semeringe da se ne bi zajedale osovine na mjestu dosjeda.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ma može se staviti semering koji je najbliži mjeri i istokariti čahuru koju nabiješ na osovinu i problem riješen .

Japanci inače meću kazete semeringe da se ne bi zajedale osovine na mjestu dosjeda.

Aj napravi pa mi javi rezultat koliko te je to kostalo,ja imam tocno na mjeru semering i nemas nikakve zajebancije..
 
Posljednje uređivanje:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pošto sam ja dosta blizu Bih ako kome treba neka me kontaktira.često idem za mostar pa mi je usput http://www.balic.hr/index.php?kat=kontakti

rade semeringe,brtve i ostalo

meni je otišao jedan semering na frezi ali kod mene je deklo po sredini.tek je počelo lagano curkati pa ću morati to sredit.
nemam pojma kako izgleda taj semering,baš me zanima
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Nemam ni jednu sliku kad sam radio frezu da stavim al na doljnjoj strani gdje je bas osovina sa nozevima je semering sa metalom na sebi nesto kao prsten,al nije nista problem rijesiti i napraviti..A dalje nemas nista jedino gdje je reduktor tamo ima semering al on meni nije riknuo tako da neznam kako izgleda.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
wwuki prika daj slikaj ako imaš taj semering da vidim.hvala Bogu pada kiša kod nas.čim stane dovršit ću frezanje tako da sam miran i onda srediti taj semering.
čeka me i još neki poslovi kao ugradit ću u kontrolnu tablu digitalni pokazivač temperature.to sam kupio na ebay i mogu vam reći da fenomenalno funkcionira.ima mali display sa zelenim osvjetlenjem a odziv je 0.1 sek.
ugradit ću u farove xenon kit a za zadnje svjetlo sam stavio far sa led diodom.kad to sve sredim stavit ću slike
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
čeka me i još neki poslovi kao ugradit ću u kontrolnu tablu digitalni pokazivač temperature.to sam kupio na ebay i mogu vam reći da fenomenalno funkcionira.ima mali display sa zelenim osvjetlenjem a odziv je 0.1 sek.
ugradit ću u farove xenon kit a za zadnje svjetlo sam stavio far sa led diodom.kad to sve sredim stavit ću slike

Hehehe sređujes ti to ne kuzim jel ti nije bolji mehanicki pokazivac u biti on je naj tocniji takav sam ja sebi stavio????
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
12v napajanje to ću staviti na kontakt bravu a s njim dobiješ sondu.kod nas deru cijene a na ebayu sam kupio još jednog za prijatelja oko 9 $ što je džabe.u hr samo sonda košta oko 250 kn

Slim-Digital-Thermometer-55-Degree-to-125-Degree-Waterproof-DS18B20-Sensor-0-36-Green-LED-Sensor.jpg


Mini-Digital-Thermometers-55-Degree-to-125-Degree-Waterproof-DS18B20-Sensor-0-36-Yellow-LED-Sensor.jpg


mjeri od -55 do +125 stupnjeva
 
G

GROF

Guest
., je DA! ...

recimo grofu bi fino pasao ovaj zeleni,idealno za primu:)

., TOČNO mladići!, zgodna stvarčica., ali, još malo i neću imat kadi sest na nu moju skalameriju od traktorića., toliko toga sam već pokalemil na njega da lagano izgljeda ko Božićno drvce - jelka! ... :mrgreen: ...

., sve jedno fala za ideju, meni netreba za glupariju ponavljat tri put.-

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
nalili smo opet ulja jer neznan koje je ulje bilo unutra pa ako bude curiti , frezu cemo rastaviti :rolleyess: :partyman:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Aj napravi pa mi javi rezultat koliko te je to kostalo,ja imam tocno na mjeru semering i nemas nikakve zajebancije..

Ako se može kupiti na mjeru onda je to bolje, ja sam ono napisao ako semeriga orginal ne možeš nabaviti,.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Ako se može kupiti na mjeru onda je to bolje, ja sam ono napisao ako semeriga orginal ne možeš nabaviti,.

Znam kolega na sto si mislio,samo ne znam gdje kod nas se moze nabaviti semering u mjeri.Ja sam potegao malo dalje da ga nabavim :madmana: u susjedstvo :mrgreen:
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Znam kolega na sto si mislio,samo ne znam gdje kod nas se moze nabaviti semering u mjeri.Ja sam potegao malo dalje da ga nabavim :madmana: u susjedstvo :mrgreen:

Ja sam našao u Đakvu trgovina za specijale ležajeve i semeringe , mislim da se zove Lagermont , nisam siguran...
 
D

DaliborBJ

Guest
Yanamar KE2 ili 3

Pozdrav svima,

Isprika što upadam usred teme.
Razmišljam o nabavi mini traktora i za oko su mi zapeli Ke2 i Ke3 Yanmari.
Pregledao sam cijeli forum i znam mogućnosti tih traktorića.
Molim vas informacije na što bi trebao pripazit kod kupnje.
Malo mi je nerealno to da svi imaju oko 500 radnih sati i primjetio sam da su svi ušminkani i pofarbani pa izgledaju skoro ko novi. Kad te iste traktore pogledam negdje vani svi su pohabani i izgledaju katastrofa.
Još me zanima da li ima za njih freza od 95cm jer su mi redovi u vinogradu relativno uski cca 110 cm, ali negdje su uži ovisi kako se trs formirao. Prošla bi i širina od 100cm. I još me zanima koliku bi prikolicu mogao vuć pošto su relativno lagani i maju 12,5 ili 13,5 ks.

Hvala unaprijed!
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
a ke modeli su mi nekako baš malecki.možda recimo kubota 1400 4wd i da ti namontiraju malu frezu.mislim da bi išlo ispod 30 000 kn
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Teško da ke ima veću frezu nego što ju ti trebaš .

Što se tiće tereta zavisi dali ćeš vući po ravnom ili grbavom.

A što se tiće radnih sati i ja sam bio stvarno sumnjičav ali evo godine prolaze a traktori rade i rade pa se s toga nameće zaključak da su sati ipak tu negdje .

Moji traktori nisu šminkani ja sam ih kupovao čim su stigli ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh