• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

D

DaliborBJ

Guest
Znam da je model ke 2 ili 3 dosta mali ali problem je u tome što bi mi sve ostali modeli bili preveliki i nebi mi išli u red zbog širine. A i uzeo bi nešto novijeg godišta. Malo sam provjeravao cijene i kreću se od 4800 do 5500 eur s frezom od 100cm. Još bi uz to trebao plug, roto kosilicu i prikolicu.
Ako imate neki savjet ili preporuku bio bi vam zahvalan.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Pozdrav svima,

Isprika što upadam usred teme.
Razmišljam o nabavi mini traktora i za oko su mi zapeli Ke2 i Ke3 Yanmari.
Pregledao sam cijeli forum i znam mogućnosti tih traktorića.
Molim vas informacije na što bi trebao pripazit kod kupnje.
Malo mi je nerealno to da svi imaju oko 500 radnih sati i primjetio sam da su svi ušminkani i pofarbani pa izgledaju skoro ko novi. Kad te iste traktore pogledam negdje vani svi su pohabani i izgledaju katastrofa.
Još me zanima da li ima za njih freza od 95cm jer su mi redovi u vinogradu relativno uski cca 110 cm, ali negdje su uži ovisi kako se trs formirao. Prošla bi i širina od 100cm. I još me zanima koliku bi prikolicu mogao vuć pošto su relativno lagani i maju 12,5 ili 13,5 ks.

Hvala unaprijed!

Koji got model da uzmeš nećeš pogriješiti , meni osobno favorit je Ke3 , što se tiče očuvanosti traktora , složio bih se sa Wukijem . Možeš naći pofarbane traktore , a kad im stigne pošiljka bude ih svakakvih , tako da sve zavisi kada dođeš , i koliko ih stignu urediti.
Mislim da nećeš moći ići u red od 110 cm sa frezom od 100 cm . To ti govorim iz iskustva , jer minimalno 10 cm trebaš imati prostora sa svake strane da bi mogao normalno prolaziti i frezati .
Sam si već spominjao da nisu svi trsovi u idealnoj ravnini , zatim nagib , neravnine ... , međutim oni ti mogu suziti frezu na željenu širinu .
Prošli tjedan je moj susjed kupio u prodetu traktor i suzili su mu frezu na širinu koju je on tržio.
Što se tiče vuče prikolice , može on povući 2 tone sigurno , ali jedna je stvar moći povući nešto , a druga stvar je koju težinu može aktivno vući . Znači ići uzbrdo , nizbrdo..., dakle raditi sa prikolicom.
Neznam koliko bi tebi uopće bilo potrebno da može vući .
Ja sam sa svojim 13 ks uz jebačko brdo vukao 2 bureta od 200 litara vode , po ponašanju traktora mislim da bi mogao još , put je asfaltiran uvjeti idealni .
Međutim nije isto 2 - 3 puta godišnje odvesti vodu u brdo i svakodnevno voziti neki veći teret.
I kao što sam već napisao uz brdo i može ići , ali niz brdo nebi preporučio nikakav veći teret jer ipak to je traktor od 700 - 800 kg , ja sam niz brdo vozio berbu ( grožđe ) možda 300 - 400 kg , put asfaltiran uvjeti idealni . Sada zamisli da je blato , da nije asfaltirano , put loš...
Ako bi nekako riješio kočnice na prikolici , onda bi se moglo lakše spuštati.
Ja sam sebi napravio novu prikolicu , od zadnjeg trapa od auta gdije ima sajla od ručne , namontirao sam si polugu za kočenje na rudo , tako kada budem išao niz brdo da mogu koliko toliko zakočiti. Prikolica je 100 x 200 cm.

Stalno se komentira cijena Yanmara , ubiti svih polovnih japanskih traktora .
Svi smo se složili da su relativno skupi , napravio bih samo jednu usporedbu .

Na sajmu u Gudovcu Prodet je izložio novi traktor Yanmar Ke20 , taj traktor košta 100 000 kn , isto tako Gildoni ima traktor Boxter 25 koji ima Yanmarov motor od 20 ks i 25 ks .Goldoni košta 107 000 kn.

Tako da im je cijena dotovo ista , e sad šta se sve može kupiti za 100 000 kuna . Radi još jedne usporedbe na sajmu se mogao kupiti Tuber za nekih 90 000 kn , a ova dva svaki po 100 000 .

Želim samo reći da se tako šta nemože uspoređivati , jer su ovo namjenski traktori .

Ako te još nešto zanima samo pitaj .
 
Posljednje uređivanje:
D

DaliborBJ

Guest
Hvala na informacijama, nisam ni ,mislio sa njime voziti ništa pretjerano. Treba mi da povremeno odem do šume cca 1,5 km i dovezem si malo drva. Da znam za frezu idealno bi bilo 90-95 cm. Jel znaš možda za koliko bi se dalo nabavit plug i kakav plug bi išao na KE3. I molim te još informaciju jel znaš koje su godište KE2-3 modeli i jel znaš možda jel ima još koji model te veličine novijeg godišta?
Otišao bi do Prodeta ali nije mi baš blizu pa bi htio doć tamo unaprijed informiran.
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Hvala na informacijama, nisam ni ,mislio sa njime voziti ništa pretjerano. Treba mi da povremeno odem do šume cca 1,5 km i dovezem si malo drva. Da znam za frezu idealno bi bilo 90-95 cm. Jel znaš možda za koliko bi se dalo nabavit plug i kakav plug bi išao na KE3. I molim te još informaciju jel znaš koje su godište KE2-3 modeli i jel znaš možda jel ima još koji model te veličine novijeg godišta?
Otišao bi do Prodeta ali nije mi baš blizu pa bi htio doć tamo unaprijed informiran.

Ovdije možeš vidjeti plug sa kojim ja orem i kako to izgleda , kako mi se čini nisi baš pregledavao ovu temu . Većinu stvari koje pitaš već je napisano .


http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20250&page=51

Skoro sve priključke možeš kupiti u prodetu , ali ja bi ti svjetovao da novo kupiš samo rotacionu kosilicu , sve ostalo možeš naći na njuškalu i po ostalim oglasima . Tako ćeš proći sigurno jeftinije . Kontaktiraj Wukija mislim da je on imao plug viška . Dosta toga se može napraviti kod kuće samo treba malo znanja i alata i ide to polako. Pretraži malo ovu temu imaju slike od moje prikolice , prikolicu možeš napraviti za nekih 1000 - 1500 kn
Ako neuspiješ naći slike prikolice poslat ću ti ja slike , pa da vidiš kako to izgleda.
Koliko ja znam Ke modeli su najnoviji ( najskuplji ) , poslje njih su F modeli sa pravokutnim svjetlima , i najstariji modeli su kao moj traktor .
Što se tiče godišta , to će ti oni tamo reći stvarno nemam pojma.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Koliko ja znam Ke modeli su najnoviji ( najskuplji )

Naj noviji su AF , ke je drugi a Fovi su četvrti , peti su YM....
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
neki dan prilikom frezanja ispala mi utičnica od freze pod frezu pa je samljelo.bila je plastična a i nije baš funkcionirala kako treba.freza od mog f7 ima neke senzore i servo motor za upravljanje visine kućišta i još neka čuda.
naručio sam preko ebay odlični muško ženski konektor 8 pinski,kineski da kako.jeftin je i izrada je odlična kao što možete vidjet na slikama.ako kome treba mogu mu srediti.

dsc0124aq.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc0123lj.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
dsc0120kv.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
šta se događa jel se ikome šta pokvarilo.rade li kako traktori,jbt svak šuti.nisu valjda crkli pa od tuge ne možete govoriti :roll: moj radi sad stalno i tjedno napravim jedno 40 sati.nedam mu mira nikako,i napravio sam prednje utege za svaki slučaj.dvi čelične ploče po 20 kg i sad je extra
 

luma1908

Član
Tu od
27 Lip 2010
Poruka
292
Yanmar i Roto kosa širine 115 cm

Evo prvih slika mališana i njegovog novog priključka koji se još dimi od varenja

prvo video uradak

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=XagYnFc-qmY[/YT]

Yanmarslike.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
U brale al je naslago utega :rolleyess:

Liijep traktorić :heart:

a čiji je?
nekad sam ljubomoran na temu tomo vinković,ljudi stalno nešto pišu a ode ništa :mrgreen:
neka malo i ode slika i ostalog
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
to je od jednog lika iz vrbnika, samo su 2 kubote ako se ne varam...nidam bas odusevljen s njom ima samo 14 konja lakse se vozi od vinkovica,ali je punoooo sporija a i nemoze puno povuc,suzena je pa je neatabilna...neznam nisam jako odusevljen s njom meni to izgleda ko igracka vise nego ko traktor?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
to je od jednog lika iz vrbnika, samo su 2 kubote ako se ne varam...nidam bas odusevljen s njom ima samo 14 konja lakse se vozi od vinkovica,ali je punoooo sporija a i nemoze puno povuc,suzena je pa je neatabilna...neznam nisam jako odusevljen s njom meni to izgleda ko igracka vise nego ko traktor?

dobro ali bar joj se neće razletiti mjenjač ko tv :D
stvarno je malecka
 
G

GROF

Guest
., sve pohvale za odlično sačinjenu rotokosu! ...

Evo prvih slika mališana i njegovog novog priključka koji se još dimi od varenja

., svaka čast i fala forumašu; luma1908! za video uradak i sličice., odlično izradjena - sačinjena rotokosilica za tvoj traktorić yanmar!, bravo majstore! ...

., lip pozdrav svim preponosnim korisnicima - posjednicima traktorića Yanmar! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
., svaka čast i fala forumašu; luma1908! za video uradak i sličice., odlično izradjena - sačinjena rotokosilica za tvoj traktorić yanmar!, bravo majstore! ...

., lip pozdrav svim preponosnim korisnicima - posjednicima traktorića Yanmar! ...

., aj Bog!, čitamo - pišemo se ...

ne mojte se ljutit ja sam se samo šalio. htio sam malo probudit temu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh