• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
budem kolega,....

vidim ti si ponosni vlasnikt tog cuda,moram rec, sada kada sam prilagodio malo malcer uvjetima (stavio kotace i isao na vrijeme kositi) da moj stroj niti nije dimio, je da je potrosio malo ulja, ali to je skoro nista naspram prvi puta... i to uz to da je ine super 3 nutra... sad nabavljam od kolege castrol 20w50 pa ce biti servis i proba s tim ulje, pa ako ni onda nebude valjal, onda se otvara.

p.s. za sada kupio uljni filter, i to u boŠ ;) servisu,za 4o kn..... ;) ;)

Hmm znas sta cu ti rec i meni je motor jeo ulja kad sam sipao super 3-cu nije puno al ga je pojeo od izmjene do izmjene mozda par deci nista sto bi me zabrinjavalo.Al sam skonto kad sam nasipao super 5ticu da ne trosi ni kap od izmjene do izmjene...a mjenjam na svakih 100sati ulje i uljni filter..
Al imam drugi problem na bocnoj ljevoj strani na poluosovini mi je semering procurio,pojela ga zemlja izgleda jbg.Tako da cu naj vjerovatnije prije oranja to morat radit...:madmana:
 
S

sedi_honda

Guest
ehh

Hmm znas sta cu ti rec i meni je motor jeo ulja kad sam sipao super 3-cu nije puno al ga je pojeo od izmjene do izmjene mozda par deci nista sto bi me zabrinjavalo.Al sam skonto kad sam nasipao super 5ticu da ne trosi ni kap od izmjene do izmjene...a mjenjam na svakih 100sati ulje i uljni filter..
Al imam drugi problem na bocnoj ljevoj strani na poluosovini mi je semering procurio,pojela ga zemlja izgleda jbg.Tako da cu naj vjerovatnije prije oranja to morat radit...:madmana:


ma neznam... evo sada pocetkom drugog tjedna s eopet sprema kosnja, ap cu vidjet kak cu bit, narucio sam castro 20w50 za 60kn/l pa cu probat s tim, pa neznam...
za za sada imam nekih 10h s njim sveukupno, i cini mi se to ok, na prednjim kotacima, na zglogu mi ima masti, ulja ne fali ...sada,,, neznam dal to tak mora biti ili ne...
treba radit s njim i budemo vidjeli kak se bude pokazalo... ovak u garazi kad stoji,je super.. ;) ;)
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Dosad smo pisali kako su yanmari učinkoviti ali sigurno niste znali da su i ultra lagani :rolfer::rolfer::rolfer::finga:



Uploaded with ImageShack.us
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
ovaj tvoj f 20d ima oko 26 ks. ako ti je oznaka motora 3tn82 npr onda ti do piše i kolko ima konja e ali konja na kolko okretaja.tu je caka jer moj recimo ima 16 ks na 1700 okretaja i tako piše na pločici a 22 ks na 2300 npr. kuzis
imaš specifikacije velikog broja motora na netu kolko konja na kolko okretaja.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
wuki svaka čast na košenju.

onome što je kontaktirao japance bolje bi bilo da gleda svoja posla
 
Posljednje uređivanje:

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Bitno je da se nas dere sa cijenama...Istina je da je to daleko al opet jbg....
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
cijena može sigurno ići dole i kontejner dođe malo novaca i sve do luke ploče.plus na to ide porez i carina.da se to sve sredit sa malo muke
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Mislim da nema poreza na uvoz strojeva poljoprivrednih,al nisam siguran jbg..Ma znam kolega da se moze to sve napraviti uz malo muke...
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Malo sam detaljnije pogledao, ima stvarno lijepih strojeva :heart: ali nekako mi Japan daleko a ja kad dajem novac volim vidjeti robu, a u ovom slučaju se to ne može, a ni novac nije mali pa da omašimo .

Neretvanine dali si ikad kupovao na taj način ikakav stroj
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
do sad nisam ali japanci nisu lažovi i čast im je na prvom mjestu.
vidio sam na mađarskoj stranici da taj pajdo uvozi direkt iz japana čak otiđe do njih tamo i vjerovatno izabere što mu paše.može se od njih tražiti za svaki pojedini model inspekcija detaljna u kojem je stanju i oni će poslat sa dodatnim slikama.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Ostavi link od tog mađara pa da ga posjetimo, meni je Mađarska vrlo blizu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh