• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nemoj biti bahat niti bezobrazan bez razloga.

Da se zna, ak bude nekom trebalo:
Traktori kategorije T3, znači mase praznog vozila do 600kg, ne moraju imati okvir niti kabinu.
Svi traktori iznad 600kg, proizvedeni nakon 31.12.1983. moraju imati ili zaštitni luk ili kabinu..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jest da je ovaj limit od 600 kg glup, ali propis je propis. I 200 kg je previše da te zdrobi.
No, propis ne zabranjuje ugradnju okvira pa svatko može odabrati varijantu po svojoj savjesti.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Kubota b1820 i Ym 1110d su traktori težine manje od 600 kg.:cool:
ZJ: Što se bezobrazluka ili bahatosti tiče; mislim da je bezobrazno davati krive informacije čovjeku koji treba pomoć, a čovjek je precizno naveo o kojem se traktoru radi.
Tek nakon višekratne polemike dao si točnu informaciju vjerovatno prethodno provjerivši, kako nebi ponovno ispao smiješan, e to i ubuduće radi- provjeri pa onda savjetuj i sve ok.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Da, nisam znal za malce, jer jedan registrirani Yanmar u našem kraju ima okvir.
Istini za volju, nisam ni znal da su toliko lagani, a čovjek to nije napisal.

Ne vidim zakaj bi trebal ispasti smiješan, jer je sve napisano je točno (za traktore iznad 600kg mase, a i takvih Yanmara ima).
Moja isprika onima, koje sam u dobroj namjeri, dovel u zabludu.

A tebe molim da se ubuduće malo pristojnije ophodiš prema članovima ovog Foruma .
 
Posljednje uređivanje:

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Na mom yanmaru Ym1110 grijac je kao na Imt-u na njemu je casica sa gorivom i kad se ugrije trebao bi propustit naftu i zapalit smjesu,nakon sto se zapali tako grije motor i pali.
U mene je novi grijac,on grije ali ne propusta naftu,te zato nema grijanja i tesko pali.
Molim pomoc ko ima iskustva sta da činim!!!
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Znači isti je takvi,na njemu je časica sa naftom i cjev gumena koja je duga 5cm i kad užari zavojnica trebao bi propustit,no to se ne dogadja.
Sad ću slikat pa ću poslat sliku.
 

Prilozi

  • IMG_20180401_155952.jpg
    IMG_20180401_155952.jpg
    63.2 KB · Pregleda: 78
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad zavojnica užari propuši ga ..preko nafte ..
ako imaš kopresor stavi na grijač crijevo od cca 20-30 cm ..digni ga iznad grijača da se natoči naftom .grij cca 10'15 sekundi i onda puši kopresorom .

ako nemaš kopresor probaj pumpom ...ili na zube ako si trubač xd



može biti da je grijač neispravan , ja to ne mogu znati ..isto probaj sa starim grijačem)ako je spirala ispravna )
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Napravio ste rekli kad upuhivam naftu pali smjesu a kad pustim kako treba nista strvarno vise neznam sta cinit.
Bez grijaca nace da pali a sa start sprejem pali na dodir kljuca,a znam da to nije dobro za motor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
nisi odgovorio kaj je s starim grijačem?

znači da je grijač neispravan , probaj ga zamjeniti u trgovini , svaki razumni trgovac bi to rtebal zamjeniti .


star sprej nije štetan ako se koristi kako treba , znači start sprej se ne koristi kad je npr akumulator loš pa slabo vrti...

Prvo zavrti motor a onda dodaj start sprej ..tako se pravilo dozira start sprej
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Sto se tice starog grijaca on je radio,no kad sam ga skidao jer sam cistio usisnu granu,srusio sam zavojnicu.
Onda sam uzeo novi i od tad sam dva promjenio ali smjese nema.
To je sva prica glede grijaca.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
daj provjeri , jer mi drugo ne pada napamet , da li žica koja ide na grijač ide direkt s brave , ili releja ili je ispred grijača neki predotpor .

odnosno probaj grijač spojiti komadom žice direkt na klemu akumulatora .
ili
da nisu novi grijači 24 v ?
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Frende grijač grije uredno spoio sam ga na tipkalo i za deset sekundi zavojnica se zażari no ne propušta naftu i to je problem,neznam zašto je ne propušta.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,505
Možda je nema pa ju ni nemože propustiti, možda je lajtung zaštopan ili (ako postoji) se gumica koja dihta preprečila i zatvorila protok.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
pitao jednog trgovca za filtere na mom yanmaru i kaze mi 200 kn, nakon mjesec dana pitam isto jer sam htio promjenit kad ono cifra otišla već na 350, e nećeš me vidit hrvatski trgovče, odo ja na sveti internet i kupim vani. iz jebenog izraela nabavim za 25 usd nabavim cijeli set (zrak,ulje,gorivo). Došlo za 10 dana, sve štima, ako vlada može kupovat avione onda mogu i ja filtere heheh, ništa više neću slično kupovat od hrvata, radije od bugara. otvore restoran i onda od jednog mješanog mesa želi vozit bmw, pljuc govna!
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Koja je adresa stranice da vidim sta imaju jos za naručit.
Zanima me cjena ful generalke za motor!!!
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Baja kakve poteškoće vi imate s paljenjem vašeg yanmara? Pa bratićev F-7 grokne na prvo verglanje i to bez grijača u ovakvoj zimi kakva je bila ove godine..
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,399
Pred neki dan je mala makina frezala vinograd.. Šta jest jest na frezi mu nema ravnog :cool2::cool2:

2ed2iyx.jpg


24pm9kw.jpg


29xw3sm.jpg


w9cimx.jpg


29kx3lt.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh