• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
kod mene je kopčanje priključaka u tri točke tako da se veoma lako skidaju priključci
 
J

jopo

Guest
Razgovarali smo nekada prije kako su na janmarima tvrda sjedala .

E ja sam silom prilike (u strahu da ne ostanem invalid:roll:) morao nešto smisliti i dosjetio sam se.
Sjedalo je od imt 539 i sad mogu reći da je vrlo udobno voziti se , pa čak i po rupama :rolleyess:


Uploaded with ImageShack.us

sretna nova svima puno zdravlja i da krepa ova kriza u 2011 :partyman: :drinkers: wuki di si nabavija fotelju i kolko novčića ovakva bi našem vedraniku legla ko budali pleska :rolfer:
 
T

traktor tom

Guest
picture.php

Pozdrav svim forumašima i ujedno sretan božić nova 2011 godina!
posebno pozdrav prijatelju žutom.
 
T

traktor tom

Guest
picture.php

Žuti zaboravio sam ti reći da sam riješio problem sa polugama ,nisam još probao orati ali mislim da je dobro.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
picture.php

Žuti zaboravio sam ti reći da sam riješio problem sa polugama ,nisam još probao orati ali mislim da je dobro.

Ovakvo rješenje nisam videl na Yanmarima. Tri točke su zakon. :finga:
Jel to original, ili naknadno dorađeno? Koji model Yanmara?
Po meni šteta kaj su poluge prepigane u sredini - bolje je samo na početku i kraju (imam neugodnih iskustava s prepiganim polugama) :?
 
T

traktor tom

Guest
Ovakvo rješenje nisam videl na Yanmarima. Tri točke su zakon. :finga:
Jel to original, ili naknadno dorađeno? Koji model Yanmara?
Po meni šteta kaj su poluge prepigane u sredini - bolje je samo na početku i kraju (imam neugodnih iskustava s prepiganim polugama) :?

Poluge su ručni rad .kugle na krajevima kupiš posebno a španeri su obični španeri 16 mm ,poluge su od plosnatog željeza debljine 15mm.Sav materijal me koštao oko300Kn.Nacrt i mijere za poluge sam našao na forumu na stranici od mađarske trgovine sa dijelovima za japance.Traktor je1300D.Što se tiče kvačenj na 3 točke ono mi je potrebno za kvačenje sijačice za povrće,gredičara...(inače se bavim povrtarstvom).Mali japanac je zakon za plastenike.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Sretna nova svim forumašima, a i svima ostalima........

Dobrodošao Tome i ako treba savjet samo reci...... VIĆI .. jaući...

Briga za ljudstvo na prvom mjestu Jopo svaka čast,.... platio sam "fotelju" 400kn. u trgovini traktorskih djelova u S. Brodu .
Samo nisam baš siguran da Vedran ima mjesta jer je traktor dosta manji od mojega.
 
Posljednje uređivanje:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Poluge su ručni rad .kugle na krajevima kupiš posebno a španeri su obični španeri 16 mm ,poluge su od plosnatog željeza debljine 15mm.Sav materijal me koštao oko300Kn.Nacrt i mijere za poluge sam našao na forumu na stranici od mađarske trgovine sa dijelovima za japance.Traktor je1300D.Što se tiče kvačenj na 3 točke ono mi je potrebno za kvačenje sijačice za povrće,gredičara...(inače se bavim povrtarstvom).Mali japanac je zakon za plastenike.

Svaka čast. Super si to odradil. :finga:
Oni probleni koje sam spominjal se javljaju samo od oranja, jer onda na jednu polugu djeluje sila prema dolje, a na drugu prema gore, pa hoće doći do zakretanja poluga.
Kakva je situacija s Yanmarovom frezom? Bi li se i noa dala preuredit na tri točke, ili je prekomplicirano? :?:
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Sretna i uspješna nova godina svim forumašima .
Želim svima puno zdravlja i sreće , i da nam nova godina bude svima uspješnija i bolja .
Traktor tom , pozdrav i tebi ... pišeš da si riješio poluge O.K. ... ali svakako navrati na piće kada budeš u prolazu :partyman: ... i narmalno ako bude još kakvih nejasnoća samo pitaj ..... pozdrav svima i živjeli
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
picture.php

Žuti zaboravio sam ti reći da sam riješio problem sa polugama ,nisam još probao orati ali mislim da je dobro.

Ej... pa tek sam sada vidio slike :scratch .... nešto mi kompić preskače :rolfer:.
Pa poluge se čine o.k. , ali dali su dobre vidjet ćeš tek kada probaš orati .
Mislim da neće biti problema
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Svaka čast. Super si to odradil. :finga:
Oni probleni koje sam spominjal se javljaju samo od oranja, jer onda na jednu polugu djeluje sila prema dolje, a na drugu prema gore, pa hoće doći do zakretanja poluga.
Kakva je situacija s Yanmarovom frezom? Bi li se i noa dala preuredit na tri točke, ili je prekomplicirano? :?:

Pa ne treba preuređivati jer su ove veće napravljene da se kače u tri točke ... ja imam dvije takve , a uz mao truda bi se mogle i one manje preurediti....

<script src='http://img441.imageshack.us/shareable/?i=dsc05505h.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>

</noscript>

Uploaded with ImageShack.us
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
jer su ove veće napravljene da se kače u tri točke ...

</noscript>

Uploaded with ImageShack.us

Hvala wwuki5.
Obzirom da su noževi na frezi koju imam na Pasqualliju totalno istrošeni, a freza je 120 cm kao i traktor, razmišljam o kupnji Yanmarove freze 140 cm (smatram da je to veča s kopčanjem u tri točke). Mislim da traktor (33 KS) ne bi trebal imati s njom problema.
Moram se samo raspitati u Prodetu, imaju li raspoložive freze zasebno ili samo u kompletu s traktorom. Naravno bitna je i cijena, pa da napravim kalkulaciju.
Pozz.
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
[img=http://img823.imageshack.us/img823/6417/img0444sgx.th.jpg]
[img=http://img585.imageshack.us/img585/6166/img0442h.th.jpg]
[img=http://img708.imageshack.us/img708/7051/img0441wg.th.jpg]

pozdrav svima i sve najbolje u novoj 2011 evo nekih mojih slika i problema sa plugom i polugama ko mi može pomoći nek se javi molim vas

Kakav problem imas,sto te muci???
Mene zanima kakvo ulje(koja gradacija i oznaka ulja ) sipate u zadnji most mijenjac i hidraulik???Radi se o Ym 1401
 

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
[img=http://img823.imageshack.us/img823/6417/img0444sgx.th.jpg]
[img=http://img585.imageshack.us/img585/6166/img0442h.th.jpg]
[img=http://img708.imageshack.us/img708/7051/img0441wg.th.jpg]

pozdrav svima i sve najbolje u novoj 2011 evo nekih mojih slika i problema sa plugom i polugama ko mi može pomoći nek se javi molim vas


Pozdrav i tebi ... ajde molim te kada stavljaš slike preko Image Shack idi na opciju forum code , i diži sliku jednu po jednu .Nije sada da ja tu nešto pametarim , ali slike ti budu odmah otvorene , nemoraš ih otvarati i budu puno veće . Mislim da će svima biti lakše .
Nego nekužim šta te to muči sa polugama
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Kakav problem imas,sto te muci???
Mene zanima kakvo ulje(koja gradacija i oznaka ulja ) sipate u zadnji most mijenjac i hidraulik???Radi se o Ym 1401

kod mene u mjenjač ide mislim atf,ostalo ide hidraol
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Kakav problem imas,sto te muci???
Mene zanima kakvo ulje(koja gradacija i oznaka ulja ) sipate u zadnji most mijenjac i hidraulik???Radi se o Ym 1401

I kod mene je u svakom atf. u mjenjaču, jedino u 1401 je bio hidrol pa kad sam mjenjao nasuo sam isti i nije bilo problema ..........
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
I kod mene je u svakom atf. u mjenjaču, jedino u 1401 je bio hidrol pa kad sam mjenjao nasuo sam isti i nije bilo problema ..........

Koja gradacija i oznaka ako bi mi mogao napisati.Pitam zato ako bude pregusto ulje nevalja jel se sporo ugrije i onda se zna malo pumpa cut.Wuki bio bih zahvalan na informaciji
 

Najnoviji postovi

Na vrh