• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Dare nema zamjerke odlicno obavljeno :mrgreen:
To je plug 8" probaj zakaciti od tome moj yanmar ga vuce bez problema :supz: :partyman:

Da plug je 8 cola a neznam nemam drugi da ima netko od tome da je blizu pa da probam:toimonster:Al ovo je orano prije velikim traktorom pa je dosta ugaženo kad sam oro sam izvaljivo dosta busa jbg.A meni je u planu uzet plug za mog Yamiya al okretač isto 8 cola.Koliki je taj tvoj od Tome plug cola:weedman:
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Da plug je 8 cola a neznam nemam drugi da ima netko od tome da je blizu pa da probam:toimonster:Al ovo je orano prije velikim traktorom pa je dosta ugaženo kad sam oro sam izvaljivo dosta busa jbg.A meni je u planu uzet plug za mog Yamiya al okretač isto 8 cola.Koliki je taj tvoj od Tome plug cola:weedman:

10" preradio san za kopcanje u 3t stavi cu par slika za vikend pa cete vidjeti :weedman:
 

danot

Član
Tu od
2 Srp 2009
Poruka
633
Nakon oranja sa veliki traktor, oranje so mali traktor je prava patnja, znam kako je:madmana:
Nego jesi li ti pravio ovog pluga?


Uploaded with ImageShack.us
Dolni polugi treba da budu "parallni" so zemja kada je plug u zemja, ovako se stvara dodatni otpor koi traktor treba sovladati, pokusaj to popraviti, prijatelski sovet...
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Nakon oranja sa veliki traktor, oranje so mali traktor je prava patnja, znam kako je:madmana:
Nego jesi li ti pravio ovog pluga?


Uploaded with ImageShack.us
Dolni polugi treba da budu "parallni" so zemja kada je plug u zemja, ovako se stvara dodatni otpor koi traktor treba sovladati, pokusaj to popraviti, prijatelski sovet...

Da ja sam napravio plug,topling,poluge itd,ovo kuzim sa polugama.Napravio sam kraće ruke koje nose poluge samo ih nisam stavio.Hvala na savijetu to cijenim konstruktivnu kritiku:prayer:
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Evo ovo je njemu bilo najteže ali ga je teglio 5-6 godina.:rolleyess:




Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Jbt Wuki svaka cast izgelda dosta težak taj bancek otprilike koliko ima kila??
Izgubis se kad vidis po cesti da bancek sam ide hehee:prayer:
Ima sigurno 100 kila ako ne i vise???
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Malo sam i rekao heheh
Svaka cast koliko si kila utega nabacio naprijed????
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Bila su tri utega , dva od ursuza a treći neznam od kojeg traktora, vagao ih nisam ali oko 20 kg po komadu odprilike...
 

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Bogami si ga natovario sa utezima bio a jbg moro si ako si htio radit nesto vece kao sto je taj bancek.
 
M

Maxel

Guest
Pozdrav WWukiju i ekipi na forumu , evo se i ja uspio logirati nakon par pokušaja .
Evo pokušati ću staviti sliku svojih ljubimaca . Izuzetno mi je drago da ovakav forum postoji te da se štošta može naučiti i dosta ljudi upoznati te podijeliti dragocjena iskustva sa kolegama . Još jednom veliki pozzz svima !!!

Evo slika , kao što rekoh od ljubimaca !



 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dare09

Član
Tu od
6 Stu 2010
Poruka
149
Maxel svaka cast pa ti imas cijelu ergelu Yamiya:weedman::weedman::weedman:
 
M

Maxel

Guest
Pozzz Dare , samo neka nas je Yamia više !!!!!!!! Zajedno smo jači ,nemože nam niko ništa!!!! Ha ha ha !!
 
M

Maxel

Guest
Ukratko o kako kaže Dare , " Yamiyima" !!!
YM 1610 - kupljen 2006 .
YM 1500 - Kupljen 2008.
YM 1100 - kupljen 2010.
Svi kupljeni u "PRODET"-u , za sada (da kucnem u drvo) bez i najmanjeg kvara !!!!!!
Promijenim u proljeće ulje i filtere i "vozi Miško" !!!!
 

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Pozdrav Maxel i dobrodošao na poljoprivredni forum!
Lijepi su ti "ljubimci"
A s čim se baviš da ti trebaju 3 manje više ista takva mala traktora? Šta radiš sa sva 3? ili si neki kolekcionar:finga:
 
M

Maxel

Guest
Pozdrav rajnski !
Evo ukratko o potrebi za 3 ljubimca ! Sva tri Yanmara su full uposlena , pogotovo u proljeće na frezanju a i preko godine na košenju , malčiranju , bušenju rupa itd. Inače , priključke sam sam napravio a i slike od ponekih priključaka ću postaviti . Veliki pozdrav prijatelju !!!!!:D







Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Pa Maxel dobrodošao i bolje nas našao :supz:
očekivao sam tvoje javljanje a i podršku , sviđaju mi se tvoji ljubimci i samo neka tako i dalje služe .
Pozdrav.... :supz:

ps. šta ti je ona velika zelena kutija na kardan (malčer)???
 
M

Maxel

Guest
Pa pozdrav Wuki !! Al smo se geografski podijelili ! Ti čuvaš istočni a ja zapadni dio županije !!! Ha ha ha ! Drago mi je da si se javio a ovih dana se ako bog da i vidimo !
Javit će ti se "Žuti" pa ćemo doletit do tebe !! Do tada veliki pozzzz !!!!

Umalo ti zaboravih odgovoriti . Da ona zelena velika škatulja je malčer !
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti

Član
Tu od
29 Lis 2008
Poruka
609
Evo ga još jedan stručnjak za Hom Made priključke , biti će zanimljivo vidjeti tko je bolji Maxel ili Wuki :rolfer:
Ali nema veze tko je bolji , bitno je da nas je sve više :D
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Evo da se i ja javim :rolfer:

Pozz maxel pile su za 10 sve uredno nega sluze dugo!!! :partyman:
 
Na vrh