• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

YANMAR , i ostali japanski traktori

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
cemu sluzi ovaj kultivator ?:(wasntme):

Pokušavam si olakšat rad u voćnjaku, pošto sam Eko u obzir dolazi samo mehanika bez herbicida i sl., onda prođem sa ovim uz jednu i drugu stranu reda, a onda mi ostaje samo malo motikom ispred i iza voćke.:icon_wink:
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
Može li se na Yanmara ugraditi bočna kosa, zna li netko?
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ma nemora se ništa skidati , evo ti slika sa sjedalom a ovaj model ima i prednju vuču.



Uploaded with ImageShack.us

LJudi bez ljutnje ali meni ovi traktori izgledaju kao igračke :biggrin:Žuti imaš li ti takav traktor.:(giggle):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa prednje gume ima ko moja freza f600.
Kolko su teski ti traktorcici?
Pa oni nisu za nis osim kosnje i malo frezanja.
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Pa prednje gume ima ko moja freza f600.
Kolko su teski ti traktorcici?
Pa oni nisu za nis osim kosnje i malo frezanja.

Moj ima 600kg , a osim košnje, frezanja i prijevoza s prikolicom mi ništa drugo i ne treba s njegove strane, za to imam velike traktore. :icon_confused:

Što ti znači traktor od 100 konja i 3 tone kad mi za vinograd treba baš takav?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj ima 600kg , a osim košnje, frezanja i prijevoza s prikolicom mi ništa drugo i ne treba s njegove strane, za to imam velike traktore. :icon_confused:

Što ti znači traktor od 100 konja i 3 tone kad mi za vinograd treba baš takav?

Da imas pravo svaki traktor je za nekaj dobar a za nekaj ne,pa tak i ovi mali imaju svoje prednosti....:)
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
@oficir - ako logički gledaš, i uporediš prednje gume sa frezom f600 koju imaš, i kažeš da su iste! Ok...
E,sad... sam znaš koliko je tvoja freza moćna, i šta sve može raditi, u globalu odrađuje sve poslove...jel tako?
Pa onda baci oko na zadnju gumu...i razmisli šta sve može raditi ova mala igračka sa svojih 600kg!

Ja sam se uverio...i dajem plus kinezu, u odnosu na tomu!
Nema dečjih bolesti, nema buke, itd...
Jest razlika u ceni, al vredi svaku kintu!
pozzz joe!
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Da imas pravo svaki traktor je za nekaj dobar a za nekaj ne,pa tak i ovi mali imaju svoje prednosti....:)

Ja sam prije nego sam ga kupio mislio ''Koja bi budala dala toliko novaca za mali traktorčić?''

a sad ga nebi dao ni za više :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da imate pravo ipak netko ko manje radi i manje povrsine super stvar, a da vam je trebao veci kupilii bi veliki traktor.:icon_thumright:
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
@oficir - ako logički gledaš, i uporediš prednje gume sa frezom f600 koju imaš, i kažeš da su iste! Ok...
E,sad... sam znaš koliko je tvoja freza moćna, i šta sve može raditi, u globalu odrađuje sve poslove...jel tako?
Pa onda baci oko na zadnju gumu...i razmisli šta sve može raditi ova mala igračka sa svojih 600kg!

Ja sam se uverio...i dajem plus kinezu, u odnosu na tomu!
Nema dečjih bolesti, nema buke, itd...
Jest razlika u ceni, al vredi svaku kintu!
pozzz joe!

Stvarno bi rado da ga provozam onud kuda ja idem sa 730 mislim da nema šanse da parira mom tomi na ovim našim gorskim terenima hehehehe da zakačim plug od 12 cola nebi ni mrdnuo sa svojih 600 kila.tako da su ti traktorići za odradjivanje nekih malih stvari provenstveno vinogradi tako da se čovjek ne muči sa kultivatorom ali za to ima paprenu cijenu i po meni i ne vrijedi te pare jer se za ništa drugo nemoze koristiti.volio bi da me netko razuvjeri kao tebe hehehheeehh mislim da nije kinez nego japanac (zar bi kinez bio tako skup)hehehehehe
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Stvarno bi rado da ga provozam onud kuda ja idem sa 730 mislim da nema šanse da parira mom tomi na ovim našim gorskim terenima hehehehe da zakačim plug od 12 cola nebi ni mrdnuo sa svojih 600 kila.tako da su ti traktorići za odradjivanje nekih malih stvari provenstveno vinogradi tako da se čovjek ne muči sa kultivatorom ali za to ima paprenu cijenu i po meni i ne vrijedi te pare jer se za ništa drugo nemoze koristiti.volio bi da me netko razuvjeri kao tebe hehehheeehh mislim da nije kinez nego japanac (zar bi kinez bio tako skup)hehehehehe

Ja se sa svojim okrenem na mjestu ako hoću, kako se ti okreneš sa tomom?

Dosad mu nijedan brijeg nije bio problem.

Za oranje ja koristim Universal 530, a sa 12'' se i on pomuči na nekim mjestima kad ga ukopam na pola metra, tako da bih volio vidjeti koliko ti ukopaš tomu :p .
 

zadar095

Član
Tu od
5 Stu 2010
Poruka
131
Stvarno bi rado da ga provozam onud kuda ja idem sa 730 mislim da nema šanse da parira mom tomi na ovim našim gorskim terenima hehehehe da zakačim plug od 12 cola nebi ni mrdnuo sa svojih 600 kila.tako da su ti traktorići za odradjivanje nekih malih stvari provenstveno vinogradi tako da se čovjek ne muči sa kultivatorom ali za to ima paprenu cijenu i po meni i ne vrijedi te pare jer se za ništa drugo nemoze koristiti.volio bi da me netko razuvjeri kao tebe hehehheeehh mislim da nije kinez nego japanac (zar bi kinez bio tako skup)hehehehehe


ovaj traktor ima 11 ks i vi ga usporedujete sa tomom od 30 ?????? :icon_hang: :(giggle):

:(clap):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svaki je napravljen za nekaj tak da i mali yanmar moze u brda jer je nizak a za pluge nije napravljen.
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Svaki je napravljen za nekaj tak da i mali yanmar moze u brda jer je nizak a za pluge nije napravljen.

Ja ću do jeseni kupiti 8'' za svojeg da malo orem vinograd prije zime.

Dobar mi je i za vrtiti krunjač kukuruza i elevator. Svugdje ga koristim :icon_mrgreen:

Stigla je i roto kosa 100cm, polako se skupljaju priključci :)
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Ma ljudi ja samo kazem da je traktor preskup za poslove koje odradjuje i zato ga usporedjujem sa tomom jer tomo će napraviti sve poslove u vinogradu a bogme i poslove gdje rade fergusoni i zetori u polju gdje treba orati i frezati no ruku na srce ni on nije jeftin s obzirom na ponudjeno ali je zato univerzalan.ti mali janmari po 11 konja uistinu su kao igračke no ima malo većih janmara koji su odlični traktori ali opet kazem preskupi.to je moje misljenje i kada bi imao novca sigurno nebi kupio taj traktor jer ima daleko boljih telijanskih traktora za te pare a za djelove da i ne govorim.
 

wwuki5

Član
Tu od
6 Velj 2010
Poruka
488
Ne kudi konja kojeg nisi jahao. Za razliku od tebe ja sam tomu vozio godinu dana a koliko si ti puta sjeo na yanmara i to barem približne snage kao i što je tomo???:(happy)::icon
 

gorski

  
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
408
Nisam sjeo samo sam ga vidio da si pažljivije pročitao šta sam napisao nebi mi postavljao takva pitanja jer nisam rekao da ti taktori nevaljaju nego da su skupi za ono šta odradjuju i kada se sve sabere dobivaju minus kod mene heheheheeh
 

zaja

Administrator
Osoblje foruma
Tu od
16 Tra 2007
Poruka
1,935
@gorski, nije 11 konja već 11 kw, ali to je najslabiji koji se proizvodi, ja imam model 1401D, znači 18 ks i radim s njim čuda, izvlačim drva iz šume (naravno ne Gupčevu lipu), malčiram 4 jutra livade i okučnice, frezam, vozim sijeno i slamu prikolicom, bušim rupe za voćke i ogradu itd. Nemam plug pa ne znam kako bi to radio, ali koliko vidim na internetu to ide bez problema.
Vozio sam Tomu i mogu ti reći da je Yanmar svemirski brod za njega, jednostavno je ogromna razlika u kvaliteti.
O Yanmar motorima nije potrebno trošiti riječi, postoje li bolji dizel motori na svijetu?
Ako se uspoređuje s Tomom, onda za usporedbu uzmi modele Yanmar 2210 Yanmar FX 24D, a ne ovaj mali od 11kw.

Inače, John Deere već desetlječima prodaje rebrandirane Yanmar-e u svojoj Compact Utility seriji. To valjda dovoljno govori o kvaliteti?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Te snage koje navodite su kad je motor nov i mjerena je na izlazu radilice,dok je na kotacima druga prica,a i nakon nekoliko godina taj motor vise nema tu snagu jer od habanja i rada izgubi jedan odreden postotak kw.
Kod malih motora se to vise osjeti gubitak snage dok kod jacih se to toliko ne osjeti.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Te snage koje navodite su kad je motor nov i mjerena je na izlazu radilice,dok je na kotacima druga prica,a i nakon nekoliko godina taj motor vise nema tu snagu jer od habanja i rada izgubi jedan odreden postotak kw.
Kod malih motora se to vise osjeti gubitak snage dok kod jacih se to toliko ne osjeti.

hahahah opće je poznato da će yanmari i kubote bez ikakvih problema izvrtiti 10 000- 15 000 sati a do tad perkins i lombardini rade treću specialu
 

Najnoviji postovi

Na vrh