• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Yanmar YM 1110

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
vjerujem da večina ovdje napisanog ide mene ..
pa bi se probao malo opravdati , ako dozvoliš .
ako malo pratiš moju aktivnost na forumu onda znaš da uvjek napišem ako znam i kaj znam .

Ovjde je jedan specifični slučaj gdje ne znam ali pokušavam forumaša navesti na dublje razmišljanje o problemu i vjerojatno mu tako pomoči da nađe riješenje .
Ne pada mi napamet googlati i tražiti koja je radna temperatura njegovog motora .


glede nastavka tvojeg posta , budi dobar s moderatorima pa ti nek prosljede obrazloženje mog prijavljenog posta u kojem si se ti oprostio od foruma


Kako na tebe, tako i na dosta drugih forumaša...
 

polic29

Novi član
Tu od
6 Srp 2016
Poruka
4
Pozdrav susjedu!
Ne znam da freza ide posebno. Ja sam kupio sve skupa i u pravilu ide zajedno freza i traktor u cijeni. Ima neki u Čitluku prodaje traktore pa se raspitaj gdje je to. Ne znam ni ja. Ako saznam javiću ti.
 

polic29

Novi član
Tu od
6 Srp 2016
Poruka
4
Pratio sam malo taj tvoj problem s vodom. Imam i ja nešto slično od neki dan na 1401. Vraća mi vodu u posudu a nije se pregrijao. Skinuću kiler i isprati i isprašiti. i U njega je samo lampica. Ja sam u radu prati temperaturu motora laserom da vidim reagira li lampica ikako. Temp je najviše bila 60 na bilo kome dijelu motora i povratnoj cijevi-štucgumi. Bilo mi je čudno da nemaš pumpu ali svakako da mora raditi uredno kad je tako napravljen. Čudno mi je i kod mene kako vidim nema termostata. Obično je na pumpi i blizu cijevi. Evo molim nekoga tko zna da li 1401 ima termostat i gdje je ako ima.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Postovanje molim pomoc znaci ovako.
Imam yanmara 1100 kao sto vjerovatno znadete motor nema vodenu pumpu.
Kada radim tj malciram sa roto kosom u drugom i trecom brzinom kardana pali lampu.
Nisam zna koja je temp pa sam stavio od IMT-a sat sa zivom,koji kaze slijedece.
Kada kosim u prvoj brzini kardana temp je 95 stupnjeva i dize po malo na vise.
Kada kosim u drugoj brzini kardana,temp je 105 i vise stupnjeva.
Kada kosim u trecoj dize od110 stupnjeva na vise.
Sad pitam sta cinit dali ubacit neku pumpu da kola voda ili sta cinit
.
Sto se tice tog lika u Citluku pita sam za frezu reka da ce nabavit i naravno kad su stigle odma ih proda nije me zovnija kako smo dogovorili.
Neki PETLJANAC.
 
Posljednje uređivanje:

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
U motoru mi je antifriz crveni.
Nije problem kosit u prvoj ali s vrimenom i u prvoj pocme dizat,malo duze kosim ali isto nakon nekog vrimena i u njoj digne stupnjeve preko 100.
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
jesi stavio 100 % antifriz ili si ga mješao sa destiliranom? što se tiče temp na ovim vrućinama mora skočit temp da je ne znam kakvi,ja kad moram frezat po vrućinama skinem haubu čisto da bolje diše.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Tebe još uvijek muči pregrijavanje...motor na vodu nebi trebo osjetit vanjsku temp ko hladenje na zrak tako da vanjaska temp nije krivac, ne vjerujem da u podne radis s njime
Isto tako sve temp su prevelike jer voda praktički kuha na tim temp koje si naveo i vjerujem da ti gubi vodu...a vracam se na pitanje od prije par postova na koje nije odgovoreno a na mjestu je, jesi siguran da mu nije preveliko opterecenje, nije rijetkos da ljudi nemaju taj osjecaj za motor, zasto ga nikad nisi probo vozit 30 min malo gore dole i vidit temp nakon toga, ako se i tad grije onda je do motora a ne do rashladnog sistema, imo sam slican slucaj na autu, a opet nije mi jasno zasto nisi probo ugradit pumpu vode, odmoc ne moze, bit ce bolje, opet ako ne riješi problem i ako ga jednom rijesis nece ti ni tad smetat, ako tako nastaviš radit samo ces motor unistit, očito je da nešto ne valja jer motori na vodu nisu predvideni za takve temp, po meni radna temp motora je 70-80max sve dalje ce trosit vodu
 

polic29

Novi član
Tu od
6 Srp 2016
Poruka
4
Postovanje molim pomoc znaci ovako.
Imam yanmara 1100 kao sto vjerovatno znadete motor nema vodenu pumpu.
Kada radim tj malciram sa roto kosom u drugom i trecom brzinom kardana pali lampu.
Nisam zna koja je temp pa sam stavio od IMT-a sat sa zivom,koji kaze slijedece.
Kada kosim u prvoj brzini kardana temp je 95 stupnjeva i dize po malo na vise.
Kada kosim u drugoj brzini kardana,temp je 105 i vise stupnjeva.
Kada kosim u trecoj dize od110 stupnjeva na vise.
Sad pitam sta cinit dali ubacit neku pumpu da kola voda ili sta cinit
.
Sto se tice tog lika u Citluku pita sam za frezu reka da ce nabavit i naravno kad su stigle odma ih proda nije me zovnija kako smo dogovorili.
Neki PETLJANAC.
Bez obzira na brzinu kardana prilagodi brzinu kretanja. Smanji brzinu kretanja da polakše uzima.
Očisti onu mrežu prije kilera ako je ima. Ja sam neki dan skinuo kiler i u ćelijama ima prašine u području ventilatora jer tamo najviše vuče zraka pa mu tako smanji protok i naravno više grije. To se ne može dobro očistiti ako se ne skine kiler.
Na motoru se odmah osjeti jeli se on muči s priključkom ili radi jednolično. Ako se i dalje grije onda mu je teret ta kosa. Preširoka je.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,543
Ako se u prvoj brzini manje grije od 2 i 3 brzine, onda bi se moglo reći da je jedan od mogućih problema preopterećenje . :mur:
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Hvala vam na pomoci.
Motor mi u voznji stoji na 90i ne raste.
No medjutim taj traktor ima tvornicku frezu od 110 cm,zato ne mislim da mu roto kosa od 100cm ne smeta,(ipak puno je manje opterecenje na kosi nego frezi).
Danas su mi iz prodeta rekli da zamjenim hladnjak.
Da misle da je on u pitanju,ja sam ga oprao izvana i iz unutra i izgleda skroz potpuno cist.
E sad pitanje ja bi isa na ugradnju pumpe koju stavit i od cega?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da ti se nije napravio kakav čep na dnu kilera?
Jesi kiler i crijeva skinuo dolje i sve pregledal i opral?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Sve skinio sve ispra voda kristalno cista lipo protice sve izgleda super ali se grije.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Moras znat da je to samo 11ks i treba to moc kosit sa metrom i jos svoju težinu vozit, nekoliko snage gubis i na prenosima,na kardanu sigurno nemas 11 ks ja vjerujem da je to zbog preopterecenja jer da je bilo sta drugo on bi se tebi i u voznji pregrijavo (ma da je i 9o previse samo na voznju) i na leru da ga pustit isto, a tebi se samo u radu pregrijava...pa vrtne kosilice imaju 5-6ks i kose sa 40cm nož, a metar frezu mozes zaboravit, tv od 18ks je imo 80cm ako se ne varam, one crvene...kazem ponovo samo 11 ks moras smanjit ocekivanja i nestat ce i pregrijavanja...kazes u prvoj brzini kardana, a u kojoj brzini se krece traktor, koja visina trave, probaj u najsporijoj se kretat i kosit,neznam ti sta vise rec na ovu temu, po svemu sudeci bit ce preoblem u preopterecenju
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Krumpironja taj njegov ym1100 ima 14ks i prestal se raditi negdje 1982god.

Trebalo bi vidjeti kad se ugrije dali mu idu mjehurići u kileru dok motor radi.
I ono najvažnije antifriz sporije odvodi toplinu od obične vode.
I za taj model bez pumpe preporučuji od 15-25% čistog antifriza u vodi.
Znači kad mješaš vodu i čisti antifriz na 1L vode ulijati 1.5-2.5dcl antifriza,i bolje i lakše če se hladiti,naravno ako je ispravan motor i dihtung glave.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Možda termostat ne otvori do kraja pa je smanjen protok vode kroz hladnjak. Možeš provjeriti ako izvadiš termostat iz kućišta. Nažalost ne znam je li to na Yanmaru komplicirano.

Edit zbog napisanih postova u međuvremenu:

Ako voda ne kipi (mjehurići), kako znaš da se pregrijava. Pokazivač temperature također može krivo pokazivati. Ako imaš mogućnost izmjeri temperaturu na glavi motora.
 

Najnoviji postovi

Na vrh