• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Yanmar YM 1110

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
TERMOSIFONSKO HLAĐENJE
Ovaj nači hlađenja motora je jedan od najstarijih i danas veoma rjetko je u
primjeni.Princip hlađenja kod ovoga sistema je zasnovan na opšte poznatom fizičkom
zakonu da se zagrijana voda kao specifično lakša diže nagore i preko sistema
spojenih sudova dospjeva u hladnjak.
Kod ovog sistema ne postoji pumpa za potiskivanje (pumpa za vodu) rashladne
tečnosti.
Kod ovog hlađenja ograničene su mogućnosti brze cirkulacije vode.
Njegova primjena bila je moguća kod sporohodnih motora i motora manje snage.

E,Baja kud baš na takvog da naletiš??-Sritno ti bilo sa rješenjem!
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Mozda bi se pumpa od kakvog auta mogla ugradit da potjera malo tu vodu...ili mozda od ferge
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Nema pumpu to je motor bez pumpe zato neznam sta cinit i dali stavit neki motor.
Ispod ventilatora je samo altenator sto se tice termostata ja ga nevidim nigdi ima samo indikator temperature sto pali lampu
Od cega stavit neku el pumpu.

Evo kako izgleda.
 

Prilozi

  • 20160522_174638.jpg
    20160522_174638.jpg
    34 KB · Pregleda: 273
  • 20160522_174626.jpg
    20160522_174626.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 180
  • 20160522_174554.jpg
    20160522_174554.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 299
  • 20160522_174604.jpg
    20160522_174604.jpg
    43.8 KB · Pregleda: 189
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Jeli ventilator visko? Donje crijevo je naštukano ili je možda termostat na crijevu?
Ja bih umjesto ove ampule na struju ugradio IMT-ov mjerač temperature, napravi redukciju i zašarafi, ne moraš mubpravit nosač. Vrlo često se električni poremete i na pokazuju tačno.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Baja,netko je to napravio da dobro radi i bez pumpe.Nju zaboravi ona ti neće spustiti temperaturu!
Problem traži u začepljenosti- protočnosti poglavito hladnjaka(traži tekučinu za čiščenje)
Ako to ne pomogne vjerovatno je probila brtva glave i ona stvara prekomjernu temperaturu koju dobar hladnjak i dobra protočnost ne može riješiti.
Što da ti kažem valjda u Hrvatskoj jedini ti imaš takav traktor,a drugi ne iste marke je kod mene Iseki TU 1600.Ja sam imao problem sa puknućem lanca pa kad sam mjerio veličinu nisu vjerovali?
Na polovne proizvode Nemaš jamstvo! tako da ti je i to otežavajuća okolnost.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Da dojnje crijevo je prespojeno jer je ocito prijasnjem vlasniku ocito puklo pa je premostio,stavio je cincano koljeno sa mufnom i smanjio protok pa sam mislio da je do toga,pa sam zamjenio sa tanjom cijevi da dobijem bolji protok.
Sutra cu pronac novu cijev bez spojeva dodatnih da je sto bolji protok.
Kako izgleda imt-ov mjerac temperature da ga ugradim.
Sutra ispiram cijeli sistem vode,koju tekucunu da uzmem,tj cime je najbolje isprat kompletni sistem.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
342
Našao na netu;biraj šta ti paše
1)ja sam otišao u dučan,kupio nešto tipa domestosa,neki gel i natočio u hladnjak,(prije toga sam ga izvadio van i začepio rupe),ostavio par sati i isprao i izaslo čuda van.

2)nisam baš pristalica kemije tj različitih sredstava kod starijih auteka jer mogu napraviti više štete nego koristi...

ali ukratko - najbolje vodom:
ispustiš staru vodu tj mulj van, naliješ čistu vodu po mogućnosti kišnicu, motor zagriješ na radnu temperaturu i još onak vruće ispustiš... i tak ponavljaš sve dok van ne ide čista voda...

3)ja san ga čistija solnom kiselinom, solna pa ispiranje i tako par puta i mogu reć da ga je odlično očistilo

4)ja san proba sa Calgon praškom protiv kamenca za roba-(veš)-makine.
močenje 1 dan.
ispiranje na gurlu (oluk) cili dan.
ispalo je svega i svačega.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Ako imaš malo jači minivash poskidaj cevi,indikator i još šta da bi mogo kroz što više rupa oljuštit što se najviše može naslaga. To bi bilo tak ja mislim verovatno učinkovitije i od sredstva za čiščenje.Kiler isto isperi sače iznutra koliko se može i probaj sa skinutim cevima kakav je protok vode kroz njega.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Tu vodu sto doljevas,...dali izbaci na hladnjak...da nedolijes,dali bi i dalje nestajalo vode iz hladnjaka
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Kad nalijem vodu do cepa,i pocmem raditi ne vidim nigdi da je izbaci ali uvijek mogu nadolit 1dl,nakon rada.svaki put nakon rada fali dec.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Pa vjerovatno na odusak izbaci u radu dec mislim da nije strasno.
Nista sutra ispiranje pa budemo vidili dalje sto cinit.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Postoji mogucnost da ti negdje trosi vodu pa dzaba ispiranja i ugradivanja pumpe..
Trebao bi raditi sa traktorom da ne punis konstantno hladnjak i prateci da utvrdis dal trosi vodu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Skini hladnjak ,okreni ga naopako,dobro začepi otvore,nasuti solnu kiselinu za kupatila,sačekati pola sata pa ispustiti,prati što će ići van,ako treba radnju ponoviti.Nakon toga sipati destiliranu vodu ili antifriz.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovdje se ne zna jedna bitna stvar , a to je da li je taj traktor preopterečen ..pa se zato pregrijava .
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Frendovi,sve rjeseno.
Danas sam zamjenio cijev vode gumistucnu,sad ima puni protok.
Nakon zamjene sam opteretio traktor nekih sat vremena i lampa se nije palila,a do tad bi se za deset minuta upalila.
Eto hvala vam na savjetima bitno je da je rjeseno.
Izmedju ostalog ispra sam i cijeli sistem i sad je sve ok.
Sutra cu ulit destiliranu vodu i antifriz.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,590
To što nedostaje malo vode u hladnjaku nakon rada mislim da je normalno.

Kad sipam vodu u svoj traktor, sipam do čepa, nakon posla, mogu još uliti nekih pola litre-litru.. Ali kada izbaci to što mu je višak, nivo vode stoji isti.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Ok a sad kad sam rjesio da se ne grije kako rjesit dim na odusku,ima na odusku gdje je pumpa hidraulike i na odusku cepa motora,hm malo cudno da ima dva oduska ulja.
 

baja

Član
Tu od
1 Sij 2015
Poruka
53
Postoji li mogucnost i na koji nacin ugradit sat temp vode na YM 1110,
imam el sat od 12v.
 

Najnoviji postovi

Na vrh