• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nisam gledao ali sumnjam da ce ga dati za 1000, da 1000 plus moje tanjirace 20 doskova koje su mi viska. Kako ti se konstrukcijski cini, ovaj sistem zakretanja ruke lijevo desno nije pomocu letve nego cilindri, jednostavniji i sistem, dali je i bolji, pomjeranje bocno pomocu noznih komandi, sad ove rucice vjerovatno na sebi maju po dvije komande, nemogu da vidim poluge i na koji nacin rade.
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
Nisam gledao ali sumnjam da ce ga dati za 1000, da 1000 plus moje tanjirace 20 doskova koje su mi viska. Kako ti se konstrukcijski cini, ovaj sistem zakretanja ruke lijevo desno nije pomocu letve nego cilindri, jednostavniji i sistem, dali je i bolji, pomjeranje bocno pomocu noznih komandi, sad ove rucice vjerovatno na sebi maju po dvije komande, nemogu da vidim poluge i na koji nacin rade.

Bolji je...a i manjih trzaja,,,ako sve dela kako triba..luft nikakav..
bit če to vijerovatno,,,svaka ručica 4 komande..ako ima pomicanje s cilindrima,,onda je na jednoj ručici,(glavna grana gore dolje i okretanje ljevo-desno),a na drugoj (pomočna grana,gore-dolje,,,i otvori i zatvori korpu..)
Noge bi trebale bit posebno..(na kojima stoji)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
stope idusa rucicama kod sjedista, vide se na slici, pomak komandama nogama, a ove dvije rucise bi trebale za ova 3 cilindra i zkretanje lijevo desno, dakle kazes da cilindri nisu losa opcija za zakretanje ruke
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
gledao stroj, nije nesto, hidraulika nije bas, rasklpan, stari model, nista od kupovine.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Ja bi rekel da je korpa 60 otprilike.
Ako je korpa 60 cm onda je dužina A=570cm, B=779cm, C=213cm.
Ako je korpa 45 cm onda je dužina A=424cm, B=584cm, C=159cm.

Obzirom po mojoj fuš računici omjer C čini se preveliki, po meni korpa nije veća od 45 cm Tako da dužina ruke po meni je manja od 4,5 metara.

bagermjere.jpg
 
B

BAGERISTA

Guest
gledao stroj, nije nesto, hidraulika nije bas, rasklpan, stari model, nista od kupovine.

Čuj najbolje se vidi kad se pogleda i proba,,,ovako sa slike je teško utvrdit...
Cilindri su bolja opcija,,,......a ima toga nači če se,,pomalo ne treba se zaljetat.....

Koliko traži za ovo...:?::?:
 
B

BAGERISTA

Guest
Ako je korpa 60 cm onda je dužina A=570cm, B=779cm, C=213cm.
Ako je korpa 45 cm onda je dužina A=424cm, B=584cm, C=159cm.

Obzirom po mojoj fuš računici omjer C čini se preveliki, po meni korpa nije veća od 45 cm Tako da dužina ruke po meni je manja od 4,5 metara.

[/IMG]

Ma oko vara,,,,ali bit če oko 60-tak cm,,,,,,,,jer je za 40,,preširoka,,,,,,,,,,,možda griješim..:rolleyess:
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Najbolje da kaže power od koliko je ruka i korpa...ako je već vidio
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
gledao sam stroj, nije me odusevio, rasklapan je, terba ga cijelog piksati, neki cilindri propustaju, pumpa na lanac i to jos nije u pravcu kardana a blizu tako da, stari mode, kasika je 40 cm, sve u svemu ne treba mi takvo nesto ni po koju cijenu.

usput nadjem od vilocara razvodnik veceg protoka sa sigurnosnim na jednoj rucici 4 komande, nisam ga mogao ostaviti, tako da sam potrosio 20 EURA, na zrak radi ok, vidjet cemo u ulju
 
B

BAGERISTA

Guest
Ajde barem se nešto potrošilo.........:blackeye:blackeye,,,nije uzalud put načinjen..
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
ovoga zutoga schaeffa uzmi ko ima priliku jer imam i ja doma mini bagera i schaeffa i znam da to valja mi imamo nejga vec 5 godina i nemomo nikavne probleme s njim osim goriva(sto ga treba tociti) nemojte se oko toga dvoumit to vjerovatno ima svedsku hidraulika(nemogu se sjetit kako se zove) koji drzi i nemas njom brige
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ovo je samo ruka, ali sam odustao nije u dobrom stanju, nije bas precizan, neznam ni koliko moze biti precizan, rasklapan
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
ovo je samo ruka, ali sam odustao nije u dobrom stanju, nije bas precizan, neznam ni koliko moze biti precizan, rasklapan

Kako misliš nije precizan?
kaj je prebrz,ili mozda kako bi se izrazio "zacukava"?

Steta ako su nekaj prkljali po njemu i nisu nista pametno napravili!
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Pa ima lufta svugdje vise neznas na koju ce stranu, pa ga trebas loviti da pogodis gdje ce kasika pasti, pumpa nadogradjivana preko lanca, cilindri pustaju, ima na njemu posla, a dizajin je satri, vi imate bas ovakvog ili..
 

Toni_montana

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
90
nemam ga ali sam imao priliku gledat kako je covjek radio sa njim, milina, jer je sve bilo ustelano ko po spagi.
 
B

BAGERISTA

Guest
Pa ima lufta svugdje vise neznas na koju ce stranu, pa ga trebas loviti da pogodis gdje ce kasika pasti, pumpa nadogradjivana preko lanca, cilindri pustaju, ima na njemu posla, a dizajin je satri, vi imate bas ovakvog ili..

Vijeruj mi nema koji nema lufta,,,,ali treba vidit,,koliko i di.......
A ako brzo stane,pa se zaljulja,,,,je jedno,,,i moja bivša konbinirka je imala,,,dosta brz potez,,ljevo desno(pogotovo dok je hladna),,,pa see malo treba pustit,,da se ugrije,,tek onda se vidi kako dela.

Puštanje na cilindrima,,koliko,,,i šta treba mijenjat..bitno da nisu oštečeni,,,mada stanje sa slike ne govori ništa,,,,jer treba vidit na licu mijesta,,,,,,,,,,,,,,ako si vidija da je loše stanje,,,onda sad nađi negdje,,,boljeg,,pa izvagaj i vidi računicu,,dali se iplsti poprvljat,,,i ulagat,,,i koliko če te izač,,,,mada ako ga piksiraš,,,je na novo bez lufta,,,a polovni svaki ima lufta..tako da sam moraš odlučit,,di i kako..
 

Najnoviji postovi

Na vrh