• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ZADNJI TRAKTORSKI UTOVARIVACI , samogradnja ili ne

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
50 cm3, sa ubrzivacem 3,8x, na optimalnom gasu sa obrtajem vartila na 450 okretaja bi imao nekih 85 litara protoka, to je previse za sistem, previse za traktor na tim okretajima, mislim ipak neka pumpa od nekih 30 cm3. ne stima mi tovja racunica nikako, malo je previse to protoka.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,095
@power
imaš li možda podatak o veličini debljini klipova , onda bi mogli malo porediti sa drugima za optimalnu brzinu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Nemam podatak, ali vjerujem da je to tu negdje, u slucaju da je protok preveli ili premal to bi se dalo regulirati manjim ili vecim gasom u nekim razumnim granicama.
 
Posljednje uređivanje:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Zvao sam vlasnika, na stroju je 5 rucica komande (2 za stope, 1 za pomak, i 2 za upravljanje rukom)dakle komande su ok, novije sa dvije rucice upravlja se sa rukom, 4 cilindra.
A sto se pumpe tice imam jednu novu u ponudi za 200 EURA protoka 54cm3, sa radnim tlakom 230 bar, i max 250, grupa III, da je nabacim na multiplikator grupe III i radim na sporom vratilu, tako da bih na nekih 950 okretaja motora imao 50 litara protoka, mada mi se ne svidja raditi na sporom karadnu, veliki momenti, ali multiplikator bi trbao to izdrzati, zato je namijenjen.
 
Posljednje uređivanje:
S

sa_colic

Guest
meni se taj riko upoce ne svidja, niti je konstruktivno dobar, cini mi se da je ovo u odnosu na riko stroj, riko izgleda kao da je iz stone age.Ipak je ovo suvremenija tehnologija.

ovo je stvarno stroj za razliku os rika ako imaš tako velik traktor vjerovatno je i pumpa na njemu dobra da bi gonila ovaj stroj tako bi ti trebala camo dva crijeva sa brzim spojkam i kopaš ovaj moj narandžasti na slici prije ove tvoje radio je na traktorsku pumpu i odlično je radio imo i snagu i brzinu na pola gasa sasvim zadovoljavajuću taj tvoj sa slike vrijedi i više od 1300 eura jer to je stvarno stroj pozzz
 
S

sa_colic

Guest
meni se taj riko upoce ne svidja, niti je konstruktivno dobar, cini mi se da je ovo u odnosu na riko stroj, riko izgleda kao da je iz stone age.Ipak je ovo suvremenija tehnologija.

ispravka predhodne poruke.............. treba će ti dobra pumpa za ovaj stroj jer ima velike cilindre tako da mislim minimum 80l/min da bi dobro radio pozzzzzzzz
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Kod mene na traktoru je pumpa 21cm3, sa max protokom od 47l&min, tako da je to nedovoljno.
 
Posljednje uređivanje:

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Kod mene na traktoru je pumpa 21cm3, sa max protokom od 47l&min, tako da je to nedovoljno.

Moj savjet ti je da staviš tu novu veću pumpu. Protok na njoj ćeš lako regulirati pomoću gasa ili kardanskog prijenosa preko brzine. Na mom Pesciju je bila klipna pumpa 250 bar 60l/min i moje je mišljenje da bi morala biti najmanje 80 l/min za optimalan rad. Ispočetka će ti se i ovo činiti dobro, ali kad se naučiš na komande, doživljavat ćeš ga kao sporog. DAkle, riskiraj 200 Eura i imaš novu pumpu koja će biti dobra za dugo vremena u radu
 
S

sa_colic

Guest
Kod mene na traktoru je pumpa 21cm3, sa max protokom od 47l&min, tako da je to nedovoljno.

radio bi on i na toj pumi samo s većim gasom i bio bi malo sporiji a dugoročno gledajući isplativije bi bilo kupiti veću pumpu ako bi s njim češće radio pozdrav

Moj savjet ti je da staviš tu novu veću pumpu. Protok na njoj ćeš lako regulirati pomoću gasa ili kardanskog prijenosa preko brzine. Na mom Pesciju je bila klipna pumpa 250 bar 60l/min i moje je mišljenje da bi morala biti najmanje 80 l/min za optimalan rad. Ispočetka će ti se i ovo činiti dobro, ali kad se naučiš na komande, doživljavat ćeš ga kao sporog. DAkle, riskiraj 200 Eura i imaš novu pumpu koja će biti dobra za dugo vremena u radu

ja sam imao pescija 6 i koliko god veliku pumpu stavio on je spor jer u onom okretnom prijenosniku su male rupe a i na holenderim na cilindrim tako da pumpa tu ništa ne može poboljšati radim strojeve JCB i zastupnici smo za njih i pumpa na JCB kombinirki ima oko 100l/min na full gasu a odlično radi i na pola gasa znači nije samo pumpa ta koja daje brzinu na to utječe i veličina razvodnika širina holendera i crijeva promjeri cilindra i dr.

Kakva je kavlitet ovoga, prije svega mislim konstruktivno,

http://www.pik.ba/artikal/2496571/utovarivac-ili-rovokopac-za-traktor/

schaeff je vrhunska kvaliteta to se nemoj ni pitat moj po drži granu u zraku koliko god hoćeš a da se i ne pomakne ni milimetra a nekad stoji i mjesecima se ne koristi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ja sam imao pescija 6 i koliko god veliku pumpu stavio on je spor jer u onom okretnom prijenosniku su male rupe a i na holenderim na cilindrim tako da pumpa tu ništa ne može poboljšati radim strojeve JCB i zastupnici smo za njih i pumpa na JCB kombinirki ima oko 100l/min na full gasu a odlično radi i na pola gasa znači nije samo pumpa ta koja daje brzinu na to utječe i veličina razvodnika širina holendera i crijeva promjeri cilindra i dr.


Apsloutno se slazem, ako instalacija i ostali hidraulicni elementi ne zadovoljavaju veci protok, samo se dobija kontraefekta, nepotrebno opterecenje, grijanje ulja. a regulacijsa gasom ide malo teze jer nema dovoljno snge na niskom broju obratak tako da ipka to mora biti bar priblizno, mada mi je ova od 54 cm3 zanimljiva, ali se bojim da u kombinaciji sa multiplikatorm 3,8x ne daje previse protoka, osim ako ne idem na sporo vratilo, pa na 900 okr motora imam nekih 900 okretaja pumpe sa protokom od 50 litara u min, a na brzom kardanu bi to na istom broju okretaja motroa bilo 90 litara u min (previse)
 
S

sa_colic

Guest
Apsloutno se slazem, ako instalacija i ostali hidraulicni elementi ne zadovoljavaju veci protok, samo se dobija kontraefekta, nepotrebno opterecenje, grijanje ulja. a regulacijsa gasom ide malo teze jer nema dovoljno snge na niskom broju obratak tako da ipka to mora biti bar priblizno, mada mi je ova od 54 cm3 zanimljiva, ali se bojim da u kombinaciji sa multiplikatorm 3,8x ne daje previse protoka, osim ako ne idem na sporo vratilo, pa na 900 okr motora imam nekih 900 okretaja pumpe sa protokom od 50 litara u min, a na brzom kardanu bi to na istom broju okretaja motroa bilo 90 litara u min (previse)

za ovaj moj schaeff treba 40 l/min to mu piše na pločici i odlično radi na tim litrima za ovaj tvoj neki 50 do 60 l/min bilo bi sasvim dovoljno a bez gasa nema ni snage (bar-i) ni jedna pumpa
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Super ovo sam htio cuti, koji protok je deklariran, sad je sve dalje lako, s obzirom da su cilindri veceg promjera, na to dodam jos i dodjem do broja od nekih 60 l&min. Ova pumpa od 54 cm3 ce ipak biti prevelika.
 
S

sa_colic

Guest
Super ovo sam htio cuti, koji protok je deklariran, sad je sve dalje lako, s obzirom da su cilindri veceg promjera, na to dodam jos i dodjem do broja od nekih 60 l&min. Ova pumpa od 54 cm3 ce ipak biti prevelika.

neki 60 lit. na pola gasa bit će ti dovoljno i brzine i snage a stroj je odličan i nećeš se pokajat samo dobar traktor i kopat će ko veliki
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
evo vam odgovor za taj zadnji utovarivač taj utovarivač narandžaste boje što je powershivt objavio moje je vlasništvo to je zadnja grana od utovarivača koja se po potrebi kači na te 4 kuke i uzima ulje sa stroja a taj moj na slici u mene je bio na fordu 3000 4wd i kopa ko i pravi bager u najtvrđem materijalu utovarivač je odličan i nema nigje lufta oni gramipovi utovarivači su dječija igračka naspram ovoga nadam se da sam odgovorio na neka pitanj poz


Kolika ti je nosivost na zadnji polugama, kako sam ja vidio na konedati max 1500 kg, ako sam nasao tvoj traktor tamo, zar si mogao nositi taj stroj, koliko je on upoce tezak.
Kod mene je nosivost 2770kg pa se bojim hoce li biti problema, iako biha ja uradio ukrute kad se podigne da se fiksira na kruo nosenje (pomocnim [polugama)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
neki 60 lit. na pola gasa bit će ti dovoljno i brzine i snage a stroj je odličan i nećeš se pokajat samo dobar traktor i kopat će ko veliki

Sda gledam kod mene na traktoru na 2000 okr&min motora imam 540 i 1000 okr&min vratila, a optimalno bi bilo da radi na nekih 1000okr&min motora, tad na vratili imam 500 i 270 okr&min, odnosno 1900 i 1000 okr&min pogona pumpe preko reduktora, e sad da bih imao 60 l&min protok, sa ovim varijantama trebal pumpu za brzu varijantu vratila 32cm3 ili za sporu varijantu 60cm3. U oba slucaja grupa III.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Mislim da definitivno moras odustati od opcije da pumpu pogonis sa brzim kardanom, jer na 1000 obrtaja motora traktor nece imati snage za pumpu, a na vise obrtaja ce se pumpa razlijetati. Mislim da je i multiplikator pravljen sa predpostavkom na 540 obrtaja, a i nemozes malu pumpu natjerati na bezbroj obrtaja da bi postigao zeljeni kapacitet.
Kazes da moja racunica nestima, ali ako uzmes u obzir da je u utovarivac islo preko 70L ulja to sigurno ima neke veze sa kolicinom protoka ;), a vidio sam da u ove manje ide 20L ulja 8)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Na ovaj utovarivac smo kad je crkla orginal pumpa sa multiplikatorom stavili neku rusku pumpu direkt na sasiju i sad se pogoni preko kardana.Utovarivac pogoni IMT-542 i radi sve bez greske.Bitno je samo imati pumpu sa lijevim okretajem.



Uploaded with ImageShack.us
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Mislim da definitivno moras odustati od opcije da pumpu pogonis sa brzim kardanom, jer na 1000 obrtaja motora traktor nece imati snage za pumpu, a na vise obrtaja ce se pumpa razlijetati. Mislim da je i multiplikator pravljen sa predpostavkom na 540 obrtaja, a i nemozes malu pumpu natjerati na bezbroj obrtaja da bi postigao zeljeni kapacitet.
Kazes da moja racunica nestima, ali ako uzmes u obzir da je u utovarivac islo preko 70L ulja to sigurno ima neke veze sa kolicinom protoka ;), a vidio sam da u ove manje ide 20L ulja 8)


Koliko staje ulja u utovarivac nema nikakve veze, postoje izracuni i pravila, sve ostalo je nagadjanje, meni je samo trebao podatak koliki protok ide na utovarivace ovakvog tipa, sve ostalo se racuna, mada se i ovo da izracunati premejranjem cilinadra i instalacije/podatak koliko ulja ide ne govori nista, naprotiv ako je lose uradjena instalacija pa se ulje grije potrebna je veca kolicina da se hladi.

Na ovaj utovarivac smo kad je crkla orginal pumpa sa multiplikatorom stavili neku rusku pumpu direkt na sasiju i sad se pogoni preko kardana.Utovarivac pogoni IMT-542 i radi sve bez greske.Bitno je samo imati pumpu sa lijevim okretajem.



Uploaded with ImageShack.us

ali pogledaj debljnu tih cilndara, najmanje su duplo brzi sa istim protokom, ili bolje receno za istu brzinu trebaju duplo mnaji protok, tako da poredjenje ne stoji
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

sa_colic

Guest
Kolika ti je nosivost na zadnji polugama, kako sam ja vidio na konedati max 1500 kg, ako sam nasao tvoj traktor tamo, zar si mogao nositi taj stroj, koliko je on upoce tezak.
Kod mene je nosivost 2770kg pa se bojim hoce li biti problema, iako biha ja uradio ukrute kad se podigne da se fiksira na kruo nosenje (pomocnim [polugama)

kad sam ga tek kupio nosio ga na polugama pa je to bilo nestabilno dok kopa i u vožnji po neravnu terenu onda sam mu napravio šasiju i kačio ga na one 4 kuke fiksno puno je stabilniji bio u vožnji i radu a posebno sam dobio na snagi jer dok je bio na polugama čim je nešto tvrdo bilo on bi povukao traktor a sa šasijom cijeli bi traktor podigao na stopama i kopao je nevjerovatno ma koliko god bilo tvrdo za njega nije bilo prepreka naravno kamen i beton nije htio težak je negdje oko 1000kg mislim nepiše nigdje al to je to ublizo taj što misliš uzet je puno veći i teži ali pošto imaš takav traktor nebi trebalo biti problema meni je dizao prednji kraj pa sam mu stavio neke tegove da bi imao volan ako te još šta zanima samo pitaj pozzzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh