• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zagorski puran

U

uzgajivachpk

Guest
jaja mogu izdržati 20- ak i više dana , jednom mi je tuka od prvog do zadnjeg jajeta imala 30 dana i svi su izašli osim jednog!
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Da li se pura smije nasaditi da sjedi na jajima, bez obzira sto jos nosi jaja, ili treba pricekati da prestane !?
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Dakle ovako.... moje dvije pure još uvijek nose jaja, a prošlo je već skoro 2 mjeseca.... I nikako ni jedna da nasjedne ! Da li je to zato što joj jaja mičem ili postoji neki drugi razlog ?? I da li će biti dobra ta jaja koja su već i 40 dana stara ?? Molim za savjet i pomoć !!
Hvala
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Dakle ovako.... moje dvije pure još uvijek nose jaja, a prošlo je već skoro 2 mjeseca.... I nikako ni jedna da nasjedne ! Da li je to zato što joj jaja mičem ili postoji neki drugi razlog ?? I da li će biti dobra ta jaja koja su već i 40 dana stara ?? Molim za savjet i pomoć !!
Hvala

ako im mices jaja,normalno da jos nese,a i postoji mogucnost da nece htjeti sjediti na jajima,sumnjam da ce jaja stara 40 dana biti ispravna u smislu da ce se nesto iz njih izleci.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
ako im mices jaja,normalno da jos nese,a i postoji mogucnost da nece htjeti sjediti na jajima,sumnjam da ce jaja stara 40 dana biti ispravna u smislu da ce se nesto iz njih izleci.

I sto da radim ?? Da li da ostavim jaja pa ce mozda sama sjest, ili da ju nekako prisilim da sjedne ?!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
I sto da radim ?? Da li da ostavim jaja pa ce mozda sama sjest, ili da ju nekako prisilim da sjedne ?!

Neznam Kako Bi Ju Prisilio.najsigurnije U Inkubator.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Neznam Kako Bi Ju Prisilio.najsigurnije U Inkubator.

Odrežem joj noge pa poslje vratim.... Ma kaj god ..... Crni humor naravno..... Ne znam ??! Probat ću joj ostavit jedno do dva jaja pa ako nasjedne podbacim još ! A što drugo ?? Inkubator nemam, a ne znam ni kak se to radi u njemu ! Znam da treba okretat jaja i navodno ih poprskat vodom povremeno ??!
 

zibba

Član
Tu od
9 Ožu 2012
Poruka
365
Odrežem joj noge pa poslje vratim.... Ma kaj god ..... Crni humor naravno..... Ne znam ??! Probat ću joj ostavit jedno do dva jaja pa ako nasjedne podbacim još ! A što drugo ?? Inkubator nemam, a ne znam ni kak se to radi u njemu ! Znam da treba okretat jaja i navodno ih poprskat vodom povremeno ??!


Odakle ste iz okolice ZG-a?
 
V

veselizagorec

Guest
Imam matićno jato zagorske purice i slabo mi nose jaja dnevno nađem jedno do dva zakaj tak malo ili možda puran slabo radi molim savjet
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Imam matićno jato zagorske purice i slabo mi nose jaja dnevno nađem jedno do dva zakaj tak malo ili možda puran slabo radi molim savjet

Ne vidim razlog da je puran slabi radnik. On je tu samo da oplodi taja ! Pa ja imam dvije puse i u prosjeku snesu jedno jaje dnevno. Ne svaka ! Koliko su stare pure ??
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
danas iz inkubatora od 40 jaja izašlo 27 zagorskih pura.........:(rofl)::icon_jook::icon_kidra:

i još 3 pure sjede na jajima......na njih i neračunam, jer prošle godine su polupale pola jaja, i sve sam na kraju bacio........sada, sve je na njima.......
 
V

veselizagorec

Guest
ne vidim razlog da je puran slabi radnik. On je tu samo da oplodi taja ! Pa ja imam dvije puse i u prosjeku snesu jedno jaje dnevno. Ne svaka ! Koliko su stare pure ??

stare su godinu dana pet ih je
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
stare su godinu dana pet ih je

innn... Onda bi trebalo koje jaje vise biti ! Ne znam da bi puran tu bio kriv ???! Mozda ti odgovor da netko sa vise iskustva ! Ja, na zalost, moram svog purana pripremiti za lonac ... Bogec je ocito nekaj progutal i ne izgleda bas najbolje. Videl bum kak budu pure dalje jaja nosile pa ti javim !!
Pozz
 
V

veselizagorec

Guest
innn... Onda bi trebalo koje jaje vise biti ! Ne znam da bi puran tu bio kriv ???! Mozda ti odgovor da netko sa vise iskustva ! Ja, na zalost, moram svog purana pripremiti za lonac ... Bogec je ocito nekaj progutal i ne izgleda bas najbolje. Videl bum kak budu pure dalje jaja nosile pa ti javim !!
Pozz

Bolje snjim u lonac neg baciti i mojemu je bliže lonac nek priroda ak se bu tak ponašal hvala pozdrav
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Imam matićno jato zagorske purice i slabo mi nose jaja dnevno nađem jedno do dva zakaj tak malo ili možda puran slabo radi molim savjet


cime hraniš purice?
mozda imaju premalo proteina u hrani pa slabije nose.
 

Najnoviji postovi

Na vrh