• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zamjena pluga IMT 756 za IMT 757

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Imam ponudu da zamijenim novi plug IMT 756 za polovni IMT 757 u ekstra stanju, starije proizvodnje ali ne izrađen. Ja sam plug platio 800 EURA, ali nisam zadovoljan kvalitetom izrade, niti gabaritima, pa bih ga mijenjao za veci. Ponuda je da nadoplatim jos 200 EURA na svoj i da mijenjamo.Dali je to pametno, dali je taj plug bolji od IMT 756 Traktor dupli pogon 55 KS.
 
B

Bobo

Guest
jesi li ti vidio taj 757?!? To je duplo veci plug, s vecim daskama kakve imaju i IMT 16" plugovi i s 55ks ces ga tesko vuci. To je jako visok plug, i mogao bi imati problema s tim plugom u okretanju dok ti je jedan tocak u brazdi. Probaj ga zakopcati (ako uopce imas II kategoriju kopcanja na 55ks traktoru) i probaj negdje orati s njim. Mislim da 55ks s njim nema sto traziti... Bez probe ga nikako nemoj uzimati.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
potpuno se slažem s Bobom...moj imt 565 koj je 65 ks ima velike probleme s tim plugom, preteško mu je, ja inače vučem imt 757 plug s traktorom od 95 ks :!:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Probao sam ja taj plug, susjed ga ima, samo je i kod njega novije proizvodnej i fendt 104s ga vuce bez problema, pa cak i skripi kad ga pustim dublje. Zanima me da li da ga uzimam ili da razmisljam o nkom uvoznom plugu.
 
B

Bobo

Guest
Ako s tim plugom mozes orati, uzmi ga, pogotovo ak s ovim 12" nisi zadovoljan... Al svejedno mi se cini traktor pre slab za takav plug...

U mom kraju gdje se lagano ore IMT 577 s njim ima posla...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Isao bi taj plug u kombinaciji sa fendtom 55 ks, zato sto je tezak i ima dupli pogon sa 4 mugucnosti izbora stupnja prijenosa za oranje (2 brzine sa polovljenjem), ali sam mislio kad vec mijenjam da cujem vasa iskusta u poređenju IMT-a sa inozemnim plugovima, odnos sile potrebme za vuce (otpor pluga) sa zahvatom pluga i ostale pojedinosti.
Znam da djeluje kao da sam se vec odlucio za IMT 757, mozda zato sto sam ga probao i ide, ali isto tako mozda ima jos drugih dobrih plugova ili boljih po istoj cijeni, koje ja nisam imao priliku probati, pa me zanimaju vasa iskustav i savjeti.
 
B

Bobo

Guest
Od jednog covjeka koji ima 757-20 i neki njemacki trobraznjak 12" i kaze da 577 bez prednje vuce lakse ore s trobraznjakom, nego s dvobraznim IMT-om. Stos je u tome (sto sam i ja tek nedavno saznao) da postoje "aktivna" i "pasivna" pluzna tjela. Aktivna pluzna tjela imaju IMT plugovi. Lemesi stoje dosta okomito u odnosu na zemlju i odmah idu u zemlju ali se teze vuku, jer taj lemes radi otprilike kao ralica i kida zemlju na dnu brazde, vise nego da ju reze.

Pasivna pluzna tjela imaju lemes postavljen pod blazim kutem upada i ti plugovi se osjetno lakse vuku, ali na tazim tlima tesko ulaze u zemlju, jer ih lemes slabo vuce dolje. Lemes na pasivnom pluznom tjelu reze zemlju na dnu brazde. Posto pricas kako imas 55ks traktor i da mozes orati s 757.20, onda ti je u biti svejedno, samo prednost dajem 757 jer jednostavno ne postoji to sto taj plug nece zaorati. jako je visok, jako je dugacak, lijepo okrece zemlju. Nisam nikada cuo da je nekome zastopao u kukuruzovini, ili pri zaoravanju citavih otkosa slame iza kombajna.

Radi kako mislis da je najbolje, al meni je svejedno tesko povjerovati da traktor 55ks moze orati s tim plugom. Svakako nas se sjeti, pa posalji slike oranja.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Hvala Bobo, potvrdio si ono sto sam ocekivao od tog pluga. Dobro je zapažanje za kut lemesa u odnosu na tlo, a cini mi se da bi se to u nekoj mjeri mogao korigirati kovac pri otkivanju da ih pomota (uvije) ali kako si rekao onda bi plug teuze isao u zemlju. Siguran sam ja da moj traktor može njega vuci jer je prilicno težak cinim se oko 2500 kg a i ima izbor 4 brzine za oranje kao sto sam vec rekao. Odluka je pala za IMT 757, samo cu sacekati da stigne jedna posiljka iz Italije, gdje dolazi jedan dvobrazni okretac oko 1000 EUR i definitivno odlucim.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Sta mislite o leopard plugovima, nasao sam jedan 2x14 cola na Njuskalu za 4200 kn, za takav IMT 757 traze mi 6000 kn, koji je bolje uzeti.
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Pa ja bi dao za polovni leopard 200 eura max, a za imt 300 eura. Ti radi kako hoćeš.
 
B

Bobo

Guest
Leopard plugovi imaju bas onu pasivnu dasku o kojoj smo pricali par postova iznad. Teze ulazi u zbijeno tlo, ali se zato lakse vuce. Kvaliteta pluga je dobra kao i IMT, to su pre masivne rame a plugovi pravljeni za male traktore koji ih nikada ne mogu pokidati u normalnom koristenju.

Moj izbor bi uvijek bio IMT plug, a ti radi kako zelis.


Znaci, od one zamjene nista?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
kako samo 200 EURA za polovnan Leopard plug odnosno 300 za IMT, kad je nov IMT oko 9000kn, a ovi polovni su u odlicnom stanju, zato im cijena i jest 6000kn, osim ako nesto generalno sa IMT plugovima ne valja, pa ni novi ne vrijede toliku cijenu.
Slab izbor plugova 2x14 cola ovdje u BiH imam, vec sam posustao trazeci, zato i razmisljam da platim ove cijene koje se vama cine visokim.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
e sve vidim sa ove strane...
mislim da to jesu ti plugovi,kak tvrdi prodavač IMT 757...
 
B

Bobo

Guest
NEMA SANSE da je ovo IMT plug 757. Ovo je neka kopija i nista vise od toga. Podsjecaju me spaneri na daskama na OLT alkara...
 
N

nikolaindjija

Guest
to su daske od vogela barem ja tako mislim,ima sada takvih plugova novih imt sa vogelovim daskama ipak mislim da to nije 757
 
B

Bobo

Guest
Ovaj plug sa slike nema dodirnih tocaka sa IMT 757 plugom, a daske nemaju veze s Vogelovim daskama koje su se stavljale ili se sad stavljaju na IMT plugove.

Uglavnom, meni se cini da se tu radi o starom OLT plugu.

Dino, zar sumnjas u moje znanje o IMT-u :) :) :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Bobo
Naravno da nesmunjam,baš naopako,boga mi meni bi ga prodo pod IMT-a.
I ja želim znat u čemu je razlika da mene netko ne zahebe!!!
Jer i sam sam u laganoj potrazi za IMT-om 2x16,pa sam bio kod prijatelja koji je kupio novi,i kaže da se pazim da imaju i neki bosanski mekani plugovi isti ko imt i sa imt naljepnicom!!!
Pa se sad i sam bojim da mi netko ne proda muda pod bubrege!
:D
 
B

Bobo

Guest
Skuzio sam da je OLT po tome sto na gredi nema rupe za montazu crtala, po tome sto na IMT-u upora ide s grede na vrh piramide za kopcanje, a ne ispod rupa za top-link, po osovini pluga (ima kanal za kajlu, IMT nema kajlu), po rucki za stelanje (drugaciji sistem "odbravljivanja" rucke), plazovi su nizi nego na IMT plugu, sedlo daske je drugacije, IMT nema "spanere" na daskama, a vogel daske imaju drugacije "spanere"... Sve u svemu, ovaj plug nema s IMT-om dodirnih tocaka.

Nisi ni prvi ni zadnji kojem je Obojani OLT plug prodan pod IMT-ov.

Sto se tice IMT 2x16", mislim da ces to tesko pronaci. Zasto ne uzmes 3x12", sigurno ga je lakse vuci, lakse je iza manjeg pluga obavljati predsjetvenu obradu i lakse ces ga sigurno pronaci. IMT 14" i 16" daska je ista, tako pazi da i ti ne kupis 18" plug, a kad mjeris zahvat pluznog tjela, ispadne da je 16"...

Lako je razlikovati plugove, samo ako znas sto treba gledati i gdje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh