• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zastita od divljaci

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Jos jedno pitanje. Ako danas postavljam stupove u zemlju, jel bi trebali malo tako postavljeni stupovi odlezati neko vrijeme i koliko, prije spananja zatezne naravno :)?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ako neces stavljat beton ili pijesak ionako ces imat lufta oko stupova nakon nekog vremena, kisa- sunce, ce napravit svoje. Zemlju jako nabi batom....
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Pijesak mislim da nema potrebe jer mi je zemlja dosta pjeskovita. Na 60 cm je recimo gotovo sami pijesak. A stupovi idu na 80. Vratit cu istu tu zemlju nazad i malo zalijati sa vodom.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sad cu koji dan sadit tresnje van ograde, srna ima u izobilju. Da li ce srna ici na jednogodisnju tresnju, tresnje su samo šiba od 2,5m?
Ne znam hocu stic premaknut ogradu pa se nebi mucio sad ako srna nece na deblo bez grancica. Stavio bi onda samo mrezicu za zekana.
 

ivan1

Novi član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
7
Ako neće srne,hoće srndać meni svake godinu na 1000 kom.sadnica crnog oraha 80 komada uništi,češe rogove po sadnici bile to sadnice od 2m.ili od pola metra.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Stavio sam mrežice kakvih 2 m visine pa što bude.
 

zlatko2

Član
Tu od
10 Velj 2013
Poruka
89
Protiv zeca može poslužiti i drenažna plastična cijev koja se odreže na potrebnu visinu i razreže po dužini. Veći problem su srndači koji na proljeće češu rogove i tako ogule koru. Drugi problem su srne koje izgrizaju cvjetne pupove i to je teško zaštititi. Jedino pravo rješenje je ograda od visoke pletene ograde ili plastične mreže.
 

Najnoviji postovi

Na vrh