• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

Markovic Adin

Novi član
Tu od
21 Velj 2022
Poruka
4
Kod nas "Balkanaca" se to nikad neupotrebljava ili rijetko kod koga,jer smo takav narod
ili u sumarstvo idu sa traktorom tipa 539 koji je napravljen za poljoprivredu i manje radove,a mi ga upregli kao 577 DV deluxe, itd...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Traktor 539 za šumu to je stroj. U mojem kraju je 80-tih godina bio covjek invalid, u kolicima, te složio vitlo na kosilici i sa tim radio po šumama, izvlačio nekada i 2 kubika. Kolko je samo taj čovjek imao volje za život, bio doktor za motorke. Mnogo izuma imao.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Svi se mi snalazimo al bez 4 pogona u šumi , barem kod nas si siromah , lance ne koristi nitko kod nas. Prelagan je to traktor, bili smo prije koji tjedan u šumi, prijatelj sa 539 i ja sa 445, nije se mogao ni okrenuti a taman je popuštalo smrznuto. Vozio je malo granja i morao sam ga vuć cijelo vrijeme do asfalta jer nije mogao nikamo.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Slažem se. Otišel sam sa Torpedom i stočnom prikolicom prošlu zimu u šumu. Šuma je blizu doma i nije na nekom zahtjevnom terenu. Bilo je smrznuto i nisam se mogel okrenuti uopće. Na kraju sam se spuštal jedno 100m kroz trnje da bi došel na ravno da se okrenem. A u “breg” sam jedva 2m drva izvukel. Valjda 20x sam se vraćal na rikverc. S takvim traktorima se šuma more na ravnom delati. Sve ostalo je forsiranje…
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Da li netko moze predloziti hlace sa protureznom zastitom a da su nekog prihvatljivijeg kroja od hq clasic, s jedne strane ne mozes napraviti korak kak treba ako ih ne podignem ko steve urkel, a s druge strane ak imam sta u dzepovima to obavezno zavrsi na "opremi" pa...nije bas ugodno
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
A kakve su one šumarske zelene? Mene isto to muči sa hq hlačama ali nekako sam navikao kad radim malo al da dam svaki dan u njima vjerojatno bi tražio neke druge.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
Stihl dynamic vent. Upravo sedim u njima. Može se i po ljetu delati u njima, imaju otvore sa stražnje strane, udobne su, ne smetaju u radu a i izdržljive su. Dobiš zakrpe sa njima ako ih malo oštetiš da moreš dat popraviti.
IMG_3480.jpeg
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Ma problem i jest to sto sam svaki dan u njima.

@Tommy Je to neka skrivena poruka pa preporucujes stihl 😂 ili su stvarno dobre?
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,349
Stihl dynamic vent. Upravo sedim u njima. Može se i po ljetu delati u njima, imaju otvore sa stražnje strane, udobne su, ne smetaju u radu a i izdržljive su. Dobiš zakrpe sa njima ako ih malo oštetiš da moreš dat popraviti.
View attachment 65658
Sa tregerima hlače il na kaiš.
Koliko su cijene bile.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,515
@Ghost Da, skrivene poruke… 😉 Meni su stvarno dobre, al nisam probal ni jedne druge. Za zimu su svake ok kad je hladno al u ovima se da i po ljetu raditi.
@smilan Na remen (kaiš). Bile su oko 160€.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,592
Ma i u ovim nije problem raditi, isto imaju ventilaciju pa znaci i to...nego preduboke su pa se nezgodno kretati, a u dzepovima sto god da je, zavrsi između nogu
 
Na vrh