• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,583
Rukavice nisu baš uz prste, nisu elastične ali nisu ni kao obične radničke, dobre su, udobne, iako po meni možda malo preskupe, u stvari ako se koriste za namjenu koja im je onda traju ali ak se radi utovar/istovar metrica u njima, pogotovo ako je hrastovina u igri...tjedan dana maksimalno rok trajanja.
Vizir štiti od piljevine ali ona sitna prašina koja se pojavljuje kod prosjecanja ipak zna proć, u suprotnom moralo bi biti toliko gusto da ne vidiš, a i postoji mogućnost da vjetar nanese oko vizira
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Mislim da sam i dalje na običnim rukavicama, i bez kacige ko do sad🙂
Ovo je sve preskupo, dobro nije kak veliš ak se koriste za to kaj su namijenjene. Ali ja koji po starinski sve delam meni je to preskupo.
 

Ghost

Iskusan lik
Tu od
10 Ruj 2021
Poruka
1,583
Bez uvrede prijatelju, ali koliko ti radiš, ja bih izdržao i bez kruha i vode a kamoli ne bez radia 🤭 😁 a btw mislim da nemaš radio niti bez kacige :unsure: u svakom slučaju, moja ti je preporuka da imaš bilo kakvu bolje nego nikakvu a ti vidi :)
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Ako ti je ta kaciga preskupa i još joj je i mrežica premijerka (pa propušta, sitnu ) piljevine.
Onda uzmeš samo jedne oćale, one jeftinije i možeš krenuti u šumu, ali ne danas (kiša😁).
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,345
Hmm, a nemaju radio ove🤔🤠
Misliš raditi i slušati radio. To neide zajedno, moraš biti u toku šta se dešava oko tebe, bilo kakav zvuk koji nije poželjan na njega moraš reagovati. Ako nečujes rad pile kako sa njom radit dali si je ugušio ili naprazno laufa i na njoj se sve raspada, zvuk traktora nečujes da tandrče blatobran, rušiš stablo dali se još nešto lomi i šta. Raditi neki posao a ne biti skoncentrisan ima kobne posledice, nema te opreme koja će zamijeniti mozak i pružiti zaštitu koja je zanemarena.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Bitno mi je da imaju radio kada sjednem i odmaram da slušam vijesti, vremensku prognozu, dobre stare šlagere🙂jer život bez radija nema smisla. Kad stavim špek na vatru da mi muzika svira, ma joj to je zakon. Pogotovo da ne čujem susjede koji se svađaju ko je u koju šumu otišao.
Ovako imam kacigu i ako pada kiša a ja fino slušam muziku, mogu i stavit kada sam u traktoru kada se vozim, sve je to sa ciljem napravljeno. Ja kao pomoćni profesionalni šumar imam sa svim time iskustva i uživam u glazbi. 🤠🙂🍻🍺Druga stvar je ovo šta pišeš, onda je najbolje ništa ne imati na sebi, jer sve smeta, od rukavica, kacige, hlača.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,345
Naveo si mamjenu da nisi zadovoljan zaštitom ako nema radija, koja je onda svrha. Pa radio imaš kao i svi na telefonu, a možeš i u traktoru. Nisam ni tebi niti bilo kome rakao dali mu treba zaštita. Ja samo ispravljam šta znači zaštita i uvjek ću navesti koja je najbitnija, ljudski faktor i mozak.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Entuzijast

Aktivni član
Tu od
18 Sij 2014
Poruka
206
Slažem se ovdje u potpunosti sa Smilan-om ja inače radim na poslu gdje nadgledam i doštelavam više strojeva koji rade u nizu i prvi znak da nešto nije u redu obično je neka promjena u uobišajenim zvucima.
Tako i u mom relativno skromnom iskustvu sa šumskim radovima (oko 50m3 god zadnjih 20tak god) svako sr... koje nam se dogodilo je uglavnom bilo ili radi nepažnje (što bi bio radio na ušima sasvim sigurno) ili radi žurbe.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
Kaj ima možda neko ovakve rukavice? Jesu onak ko one obične kožne ili su baš onak uz prste?


I zanima me ova kaciga, kaj moguće da piljovina nejde kroz ovaj vizir, tj mrežicu?

Stavio sam ti sliku neki dan ovakvih rukavica uz Husqvarna motorku, one su više manje uz prste, barem ja imam takav osjećaj, dosta su udobne, samo trebaš odabrati pravu veličinu, odnosno onu koja tebi odgovara. Što se tiće vizira ako imaš dobro nabrušen lanac onda ti
piljevina teško može proći kroz taj vizir, dok naravno uvijek postoji mogućnost da ti neki sitni predmet može neočekivano uletjeti.
 
Posljednje uređivanje:

Green23

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2020
Poruka
175
Tu i tamo malo majmuna glumim 🐒

Kada smo kod mrežica na kacigama, nisam doživio mrežicu, a da zaustavlja sve. Imam naviku imati naočale bez obzira na vizir.

Rukavice koristim Husqvarna Tehnical bez zaštite jer su mi ugodnije za raditi, a realno, ozljeda same šake je manje vjerojatna. Imam i model sa zaštitom ali su mi malo nezgrapne za raditi s njima
Kako god, meni te rukacvice vrijede novce no kako je i @Ghost napisao, ako mislite s njima prebacivati metrice, variti ili slično, neće dugo trajati. Pogotovo onaj mekani crni materijal bočno. Sama koža je ok
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pazim ti ja na sve, jer sve si moram kupit, tak sam naučen, kad si nekaj kupim i cijenim to.
Inače imam obične kožne i delam sve u njima, osim kad pilim onda ih skinem, nekak mi najlakše bez rukavica pilit.
Nego kaj te nije strah tak na visoko iti? 😊🤔
 

Najnoviji postovi

Na vrh