• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
ovo je cepin
ResizeImage
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
To mu je onda bolje kalač koji ima takav dio na sebi otkovan uzeti.
Dupla korist.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Ima gdje kakav video kak izgleda rad u šumi s tom alatkom?
 
E

el pibe

Guest
Možda bi se i nekaj našlo.Koristan alat.Ja sam imao prilike u živo biti na premijeri i vidjeti uporabu cepina ali u birtiji:eek:Znači nikakva filmska čarolija.Došli su nekakvi brđani drito iz šume ne znam kaj se tam izdogađalo samo znam da je baja zamahnul i probil hrastov šank sa cepinom.Od onda više nisam bil u toj birtiji.A sve si mislim da je taj ostal zapiknut tam još i dan danas.Valjda su samo držalo odpilili jer kak je to ovaj zabil to se ne da samo tak zvadit:icon_scratch:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Meni još uvjek nije jasno kak se radi s tim super pomagalom :icon_scratch::icon_scratch:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Zamisli si to kak male zubače ili kramp, s kojima si približiš komad drva.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač to je kak da po kutiji prebiraš šarafe ali ne prstima nego šarafcigerom nemoraš se sagnuti a radiš (valjda ga izumili Crnogorci):icon_weed:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
Znači još jedan više na platnoj listi, zvanje dizaličar?

Po mojem bedastoča jer nakon kaj podigneš drvo taj alat moraš ispustiti iz ruke da bi s tim drvetom nekaj napravil i opet se sagnuti po alat .......
Jedinu korist vidim da s tim podižeš ili približiš hidruličnom kalaču mada i to je upitno.
Tak ja razmišljam, nemora da sam u pravu.
 

maestro91

Član
Tu od
9 Pro 2014
Poruka
48
Pomaže kod utovara, ili kad se lanac zapetlja, s tim podigneš prvi kraj debla i odpetljaš (izvučeš) lanac...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dobar je kad sa magarcem nosiš drva možeš magarcu počešljati guzu .
 
E

el pibe

Guest
Ovi kaj se griju na plin njima su sve te sprave nepotrebne i vjerojatno si misliju pogle ovu bespotrebnu raspravu:mur:Neki dan sam bio u šumi i dobro bi mi došel cepin pa makar moral i onaj veliki nositi (onaj kaj ga više nisam dobil nazaj).Močvarni teren i kupina,dobitna kombinacija za pop*#dit:mad::Više nikome ne bum posudil alat.ZJ onaj mali cepin se uvijek vješto krije već sam počeo gubiti svaku nadu da ga bum našel.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Jučer sam odrezal kramp, pa ide kovaču na doradu. Neznam koliko mora biti dugi krak i jel je na kraju špica ili je flah kak sekira? Ovaj bu imal toporicu oko metra, jedino kaj bude nasađen kak kramp, a ne kak sektora.
Imam još jednu balticu za prepraviti u ručnoga. Taj bu izgledal poput ovoga kojeg sam postavil na slici gore.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ja imam isto KWFovu kacigu, hlače i čizme. Naručil s Njemačke za sve skup 500 kuna. Ipak se osjećam lagodnije kad pilim u zaštitnoj opremi iako mi se susjedi smiju i govore mi da sam maneken. Kad velim, buš maneken kad si nogu zarezeš, a oni meni: "Treba paziti"...

 

Najnoviji postovi

Na vrh