• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Ja uopste ne koristim rukavice kad radim sa motorkom, ni moj otac ni brat. Jednostavno ne mozemo da se naviknemo sa rukavicama.
 

slavko55

Član
Tu od
18 Stu 2014
Poruka
30
Da takve iste koriste i sjekači u HŠ. Ja ih koristim za većinu poslova jer su mekane i pašu mi na ruci jednostavno. Nije da odu brzo brzo, ali naravno da će prije tako otići nego ako ih se koristi samo za motorku. Mislim da se jeftinije ne mogu naći takve rukavice.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Da mi je neko pričao nebi vjerovao, dakle trazim ja sjekačke gumene čizme kod jednog Stihl distributera i kaže on,nema al naručit ću i sutra su tu.Dogo oreno,reko zovi me sutra.Čovjek me zove i kaze brojeva 45 nema nigdje u Hrvatskoj ni para,a meni treba 5 pari,reko sta ima kaze on jedino 40,ko u djecijem dućanu.Tako da već po stoti put banalne stvari naručujem iz Slovenije,nemožeš vjerovati.Nakraju kad sam naručio i platio kaže mi kolega da pitam u jednom privatnom dućanu i ajde pitam reda radi,kaže čovjek ima koji broj hoćete i koliko komada.Sve u svemu sramota za Stihl hrvatska.
 
E

el pibe

Guest
Stari moj u ovoj Lijepoj Napačenoj nema ničega.Samo roba za masovnu potrošnju.Ja bi se začudil kad bi stvarno nekaj našao od prve.Neki dan sam bio u Stihlovom dučanu koji mi je najbliže.Došao sam po rukavice znam da ih stalno ima negdi su oko stotinjak kuna.Nisu profi ali zdržiju mi dve sezone.Dojdem unutra nekakav dečec dela za pultom pitam ga za rukavice,zajde mi listati katalog i nudi mi nekakve prek tristo kuna.Pogledam ja taj katalog i velim e tak su slično zgledale samo kaj su bile tri put jeftinije.Onda je rekel da takvih više nema.A kakve imate od Stihla trenutno?Veli nemamo tu ništa.Tam na stalaži je imal one obične od deset do četrdeset kuna.E ser.m ti se na specijalizirani dučan za šumarstvo.Nisam pitao ali vjerojatno bi se prije našlo tam za kupiti čokolade ili paradajza.Tuga i jad.Na kraju sam kupil obične radne rukavice za dvadeset kuna ali ne kod njega nego u trgovini sa građevnim materijalom.Te mi budu zdržale taman dok drva namečem za dva dana.I zbetoniram komad škarpe kaj mi se rasipal.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Bio sam desetak puta u Sloveniji u Stihlu i Husqvarni,opremljeniji su neznam kolko puta od naših. :icon_pray: Najjače pitanje od Stihl trgovca jednom prilikom,jel ti to baš treba.
 
E

el pibe

Guest
Uvijek je tak bilo u Sloveniji smo uvijek kupovali opremu a i pile.Jer su tu uvijek bili jači od nas.Mislim da bu trebalo obnoviti tradiciju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Dečki, gde kupiti mali ručni i veliki cepin za drva, po nekoj normalnoj cijeni (može i bez štila).
Ili ak netko ima, da mi ga prekopira na papir, da mi ga kovač složi od krampa.

Glede dućana u Sloveniji i HR: danas sam naručil neke sitne dijelove. Dijelovi u Sloveniji s DDV-om su jeftiniji neg u HR bez PDV-a, tak da...nek propadnu kad su lakomi.
 
E

el pibe

Guest
Moral bi viditi ak imam još onog manjeg doma.Puknulo je držalo davnih dana i tak sam ga nekam hitil ispod panka dobro da si me zmislil opće sam pozabil na njega.Imal sam i velikog tirolca,posudio sam ga ali taj više ni došo nazaj:mad::.Budem sutra pogledal.Ak najdem ovog manjeg budem poslikal i hitim mjere pa ti pošaljem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Moreš mi ga i takvoga strganoga poslati. Toporicu (držalo) si bum sam napravil :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Ček malo , kažete da u ovlaštenoj STIH radnji nema STIHLove zaštitne oprema ako sam dobro razumio?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Savršeno si razumio.Čak sam doživio da prodaju lancol u boci od Vindija mljeka sa Stihl naljepnicom.Nisam vjerovao pa me bratić vodio da vidim,to je bilo inače u Samoboru,blizu Puknutoga.Baš me zanima jel on to vidio.
 
Posljednje uređivanje:

Riis

Član
Tu od
12 Velj 2012
Poruka
155
Dečki, gde kupiti mali ručni i veliki cepin za drva, po nekoj normalnoj cijeni (može i bez štila).
Ili ak netko ima, da mi ga prekopira na papir, da mi ga kovač složi od krampa.

Glede dućana u Sloveniji i HR: danas sam naručil neke sitne dijelove. Dijelovi u Sloveniji s DDV-om su jeftiniji neg u HR bez PDV-a, tak da...nek propadnu kad su lakomi.


Cjepin nasađeni
1,2 kg Bizovicar – 325,00 kn + PDV
2 kg Bizovicar – 376,00 kn + PDV,
ovo su cijene is Auto Horvata, cepini su koje prodaje Krpan vitli, i to je najeftinije kaj sam našal.
Ima i sloveniji TPGozd, STUBAI alati koje i sthil prodaje druge boje, samo 10 do 20 % jeftinije
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Nek si ih nabiju... po tim cijenama.
Radije budem v Sloveniji plati 20% manje.
Stubai je vrhunski proizvod.

Iščem jednoga za muštru. Moj kovač bu to složil za pivu.
 

echoo

Član
Tu od
17 Pro 2011
Poruka
43
ja sam napravio cepin za 15 min. od 10mm feder plate zavario na staru balticu i super izgleda i radi
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
cemu sluze ti cepini?
znam za kaj ih koristimo u planinarenju... al nisam cul za šumarski cepin
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Dečki, gde kupiti mali ručni i veliki cepin za drva, po nekoj normalnoj cijeni (može i bez štila).
Ili ak netko ima, da mi ga prekopira na papir, da mi ga kovač složi od krampa.
Ako je ovakav dojdi si pa si ga mjeri.

1393-z009w041_p-21a2562cb8a43dea.jpg
 
E

el pibe

Guest
Ja sam shvatil da kolega ZJ išče cepin.Ovo na sliki je okretač za trupce kuliko se razmem.Njegova namjena je za druge stvari.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Ja sam mislil da je to to, a za svaki slučaj sam sliku s neta stavil.
Ako nije onda nemam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh