• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zaštitna oprema u šumarstvu

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
ja imam sve čizme kombinezon kacigu antifone rukavice ali na moju žalost malo je toga na meni pogotovo u ljeto u kombinezonu nemožeš živjeti koliko je vruće

Vruće je da za poluditi al ih ja svjedno neskidam ma koliko bilo vruće.Ali najgore mi je kad dojdeš ujutro rano kad je rosa u šumi pa se namoče a teške onda .
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
kacigu sa antifonima i vizirom koristim kada rušim, radim u cipelama s kapicom, rukavice kakve uhvatim dok ih ne strgam i to je to, i uvijek koja majca u rezervi jer se pressvvlačim kada se pravo uznojim
 
Posljednje uređivanje:

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
kacigu sa antinima i vizirom koristim kada rušim, radim u cipelama s kapicom, rukavice kakve uhvatim dok ih ne strgam i to je to, i uvijek koja majca u rezervi jer se pressvvlačim kada se pravo uznojim

I ja se presvlačim čim se uznojim uvjek imam3-4 mejice u rusaku to su me naučili stari meštri.
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
I sam nosim barem 3 majice rezerve , 2-3 litre vode i 2 litre soka
 

todos

Član
Tu od
12 Svi 2012
Poruka
167
I sam nosim barem 3 majice rezerve , 2-3 litre vode i 2 litre soka

Na žalost nikakvu opremu ne nosim ako se jedino pod tim podrazumevaju gumene čizme. Jednom ja i Otac, malo popili i bili smo u šumi, zakačim mu gornji deo stopala sa motorkom. Pokidam, čizme ,čarape i dodje sečivo do same koske. Zajebte alkohol i opremu ako vam je već dostupna nosite naravno.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad idem u sumu nemam odgovarajucu opremu al koristim starije hlace iz firme i cipele s metalnom kapicom i samo obicna voda ili mineralna dolaze za u sumu imo sam prije 10 god malu nezgodu kad sam se malo zapeo po koljenu i dobio pecat s 7 savova za uspomenu da ubuduce malo vise pazim:icon_super:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Danas sam malo gledao ,
Čizme 95e
pantalone 80tak
bluza 45e
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
Ma da i sam sam dosta gledao po njemačkim stranicama imaju i komplete :kaciga ,gumene čizme,hlače i rukavice do 200 e ,ma ima što god te zanima samo lova treba. Kod nas u HR u Požegi naručio sam prije 11 mj baš Stihl hlače i uopće se nisu udostojili ni nabaviti niti nazvati.Igrom slučaja susjed je radio u Minhenu i često ide gore i par puta je išao sa mnom u šumu i tako u razgovoru mi je rekao da što god trebam da kažem što želim i da može mi nabaviti.Isprintao sam mu nekoliko povoljnih cijena i - evo slike sam pokazao.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,585
može se kupiti i na crno oprema jeld od radnika,ja kupio nove hlače,prsluk,onu kosulju-bluzu i čizme znaci sve u komletu za 400kn
 

VAVO

Član
Tu od
7 Tra 2012
Poruka
191
da gledao sam i na njuškalu da ima ali ti brojevi su mi mali:mur::D:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Čuo sam da negdje u Međimurju postoji tvornica HAIX...oni su jedni od največih proizvođaća zaštitne obuće u svijetu..navodno da se šumarske čizme mogu nači za nekih 500-600kn:=-:
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Svi se mi zezamo i mislimo nebude se ništa dogodilo,al kak se kaže,vrag nikad ne spava.Ja do sad nisam neke puno radio po šumi,al neko iskustvo imam,al pošto se od ove godine griojem na drva bit ču u šumi bar za svoje potrebe i namjeravam nabavit bar osnovu opremu
Evo u 7 mjesecu na poslu cirkularom odrezao kažiprst i palac sje..o,to mi je škola da ipak treba koristit neka zaštitna sredstva:icon_pray:
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja nosim,hlače,cipele i kacigu,i naravno duge rukavice,bez toga nesječem drva.navika od prvog dana i nesmeta mi ništa i kad je napolju +30 stepeni
 
Z

zaštita ruža

Guest
Zaštitna oprema

Sasvim slučajno sam naišla na temu pa da ostavim nekoliko korisnih informacija.
Ja sam proizvođač i šivam sjekačka odijela sa zaštitnim mrežicama, certifikatima i ostalim što nalaže zakon. Imamo odijela na lageru tako da je isporuka odmah. Cijena kompletnog odijela je 570,00 kn VPC a može se kupiti posebno hlače, posebno jakna. Imamo i kacige sa zaštitnim mrežicama. Pozdrav!!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa ajde umjesto reklame predstavi nam o čemu se radi , kvalitet i sigurnost na prvom mjestu je ono što nas zanima
 

Zac540

Član
Tu od
10 Stu 2010
Poruka
604
Nekak mi se čini da bumo se načekali slika,ak bumo ih opče vidli,neko se samo htel đabe izreklamirat tam di bi prodaja mogla ič,mislim tu di ima ljudi koji bi kupili
I ja namjeravam kupi hlače pa se toplo nadam nekoj sliki i nekim detaljnijim informacijama
 

zradikovic

Član
Tu od
8 Kol 2009
Poruka
141
Čuo sam da negdje u Međimurju postoji tvornica HAIX...oni su jedni od največih proizvođaća zaštitne obuće u svijetu..navodno da se šumarske čizme mogu nači za nekih 500-600kn:=-:

Da ,postoji njemačka firma Haix u Maloj Subotici koja tu u tvornici proizvodi zaštitne cipele razne namjene, u sklopu tvornice se i mogu kupiti cipele u maloprodaji ,ima i za kupiti i robu u klasi no moram i reći da su i cijene dosta visoke mada za zaštitu zdravlja pa i života nikaj nije skupo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh