• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje redova na sijačicama za žito

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
Bok narode. Moze li mi ko pomoc oko zatvaranja redova. kupio sam nordsten sijačicu 2.5 m sa elektronskim zatvaranjem redova pa me zanima kad bi morao zatvorit redove. grane za spricanje su mi 10 m.:(smirk):
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Prvi prohod ides punom sirinom sijacice, kad se vracas nazad s polovinom sirine preklapas prosli prohod, a s pola sijes neposijano. Nakon toga iduci prohod zatvaras redove. Nakon toga nastavljas sijati normalno i zatvaras redove svaki cetvrti prohod.
Nadam se da si shvatio i da ce ti pomoc.
 
Posljednje uređivanje:

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Samo treba uzet papir i olovku pa nacrtat ono sto sam napisao.


Ako i dalje ne vjerujes uzmi metar pa izadji na dvoriste i mjeri.
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
eto, jako jednostavno objasnjeno i sve lijepo nacrtano. :icon_thumright:
inace se ti stalni tragovi puno lakse shvate kad se sve stavi na papir i nacrta. nije nikakva nauka dok se jednom shvati princip..
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Samo treba uzet papir i olovku pa nacrtat ono sto sam napisao.


Ako i dalje ne vjerujes uzmi metar pa izadji na dvoriste i mjeri.

Zar nebi trebalo još dodati na svaki prohod sijačice međuredni zahvat.
Na primjer: 3 i 4 prohod (5 metara pa bih trebalo dodati 12,5 cm ako je toliki međuredni razmak pa dalje se opet dodaje znači 512,5 cm + 250 cm = 762,5 cm u 4 prohodu na slici).
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemozes na to racunati. nigdje nije tocan spoj prohoda a najcesce se na spoju preklapaju redovi..
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
a i bolje da se malo preklopi nego da ostane.. nama ove godine na tabli ostalo nekih 50 metri duzine a 10cm sirine sta nismo dobro spojili i tu odma ambrozija kasnije vec narasla ko luda..
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pa napravio bi (nekakav ventil na 2 reda kud idu kotači od traktora) nego me zanima kako radi prskalice od 8 metara.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Ovako, imam D7 Amazone sa mehanizmom za zatvaranje redova....

Šprica je 12 m grane, i nadam se do jeseni rasipač 12 m zahvata

Htio bih zatvarati redove da mogu fino raditi u proljeće ko gospodin :)

Sijačica ima četvero stupanjski sistem blokiranja...

Sad me muči kak da ja to uštimam!

Dakle, prva dva prolaza sijem normalno pa treći blokiram, nakon toga bih trebao blokirati 5. prolaz a to nije izvedivo pošto mogu samo 4. put blokirati!
Tu je problem, ima li netko rješenje??


Narvno, opcija da idem dolje i samostalno blokiram otpada! :)
 

same1993

Član
Tu od
30 Sij 2014
Poruka
154
e to onda nebus nikad nastimal da ti pravilno zatvara redove. jer za 12 m grane treba ti 3m sijačica. znam iz iskustva
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Moguće je da idu dvije "0" zaredom ali blokira samo jedan trag kotača.Znači počinješ s 2,pa 0 pa još jedna 0,pa 1 ,2, 0,0.

2,0,0,1,2,0,0,1,2 itd,pod nulom blokira samo jedan trag,jedino se mora uvijek s iste strane parcele početi sijati.Jbg tek sad vidio da je 2,5m,ovo je za sijačicu 3m.Sijačica od 2,5m ne može nikako bilježiti na 12m,može10, 12,5 ili 15
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Reko bi Vuco, kojem je dns rođendan inače, KER TE J**O!

Pa stavio sam ja na papir sve, i muči me taj 5. stupanj blokiranja!
Da to ima onda je lako!

Može i 2,5 riješiti za 12 m, točnije nekih 12,10 m
Ovih 40 cm se poduplira lagano u 5 prolaza!

Htio bih na taj način sijati da to lijepo izgleda, i da ne trošim sjeme koje će mi u suprotnom biti pogaženo(tj biljke) i raditi probleme u žetvi...

Sve si razmišljam da ću ja to fino pogaziti, naravno ako budem morao, i kako mu Bog da nakon gaženja... :/
 

Najnoviji postovi

Na vrh