• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
cabage kaže:
Evo ja sam danas išao u zatvaranje zimske brazde. Milina od posla. Napravilo se nekih 70 jutara.
Na koju foru ???????????????????????
 
A

AGRIPLUS65

Guest
cabage kaže:
Evo ja sam danas išao u zatvaranje zimske brazde. Milina od posla. Napravilo se nekih 70 jutara.
misliš zatvoril s 70 cm snijega od jutra,
ak ovako nastavi možda još toliko :lol: :scratch
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
tek danas? :scratch
ja još prije par dana a da ni traktor nis upalil :lol:
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
ja još nisam sve ni preorao,jer sam dobio nekih 10ha zemlje pa se sada razmišljam da to preorem za kukuruz.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,117
dsc02061n.jpg


eto kako je kod nas zatvoreno....
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
tako je najbojlje :lol: :lol: :lol: nek se zemlja "odmara" pa el nije malo prerano za zatvaranje zimske brazde
 
B

Bobo

Guest
Jesam se bome uplasio kad sam vidio da je ova tema na danasnji dan aktivna... Nemojte se s mojim zdravljem igrat ;) Jedva kuci sa sela dosao maloprije, sve ko staklo.

Sto se snijega tice, vec nekidan je brazda zatvorena 100%
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Bas to,ja jedva se dovezo do mjesta gdje sam htio :oops:

Neka zemljica radi svoje ima tjedana za zatvaranje brazde,polako ljudi
 
B

Bobo

Guest
Bas smo stari moj i ja komentirali prije par dana...

Imam sliku iz 2007.g. gdje je nebo bez oblacka, ujak zatvara brazdu drljacom, a sjecam se da sam hodao okolo bez jakne. Povrsina zemlje takva de se taman za ujakom ne dize prasina...

Datum: 31.01.2007.g.

Poslije tog dana niti jedna pahulja snijega nije pala.
 
T

tomonh

Guest
Prekjučer sam isprobaval tešku drljaču pa sam malo zatvaral brazdu
5 m drljača i 155ks ima posla, a dok sam napred spustil sternkreker nejde baš proklizava, još je malo vlažno
Taman če bit za velikog sa udvojenim kotačima
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
30.03 na 31.03.09
radni učinak : 20 min/ral
radna brzina :cca. 15 km/h
potrošnja: cca. 8 l/h

Uloge : Z 7340 & RAU teška drljača 4,5 m zahvata(doduše u lošem stanju,potrebo ju je malo doterati-posudil od kuma...) 8)

12b4739c.jpg
e06cabdc.jpg
88703394.jpg
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
ma kakvo zatvaranje zimske brazde ove godine...viš da stalno pada kiša,pa nema opće potrebe se gnjavit z tem ;)
ak se ovak nastavi dobro ak nebumo po blatu išli v sjetvu :? ...ja kanim lagano ,od idućega tjedna,ako vreme dopusti,kapčit rotobrane i v pripremu za sijanje...ak pogledaš na kalendar krajem idućeg tjedna je već 18-ti ,tak da su to već optimalni rokovi za sjetvu ;)
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja sam zatvorio svu zimsku brazdu u 1 dan...znači zatvorio sam 15 rali.... :D :D
pred 2 tjedna...
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
BELEC7340 kaže:
30.03 na 31.03.09
radni učinak : 20 min/ral
radna brzina :cca. 15 km/h
potrošnja: cca. 8 l/h

Uloge : Z 7340 & RAU teška drljača 4,5 m zahvata(doduše u lošem stanju,potrebo ju je malo doterati-posudil od kuma...) 8)
Da oprostiš al el ni ovo malo mokro?
Ja ovakve ekstremitete radim samo kad je nešto jako jako hitno.
Slike se ne citiraju zbog drugih članova
marko93
 
B

Bobo

Guest
Ja sam prosli tjedan drljao oranje. Koliko je to zatvorilo brazdu mi je manje bitno, nego sam ovo radio kao svojevrstan pokus. prvi trag s trokrilnom drljacom moram ici u 1. brzini i preko 1500 okretaja raditi je nemoguca misija. drugu prolaz sam probao na par mjesta i imam osjecaj da bih mogao ici i 3. brzinom i moj pokus je tu uspio.

Dakle, jedan trag drljacom da se jesenska brazda poravna, te da olaksa daljnje predsjetvene radove (bacanje gnojiva, rad sjetvospremacem).

Ostala mi jos jedna veca njiva, al ova kisa me usporava, i to bas pred samu sjetvu soje. da sam i nju stigao podrljati, to bi bilo idealno, al posto je u ravnici, bolje se pooralo jesenas, pa ajde, nekako ce proci i bez drljanja kak mi se cini.



 
K

KRESO

Guest
danas sam zatrpavao kanale od oranja zimska brazda zatvorena , još jedan trag sjetvospremačem ispred sijačice i to je to

SDC12038.jpg


SDC12039.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh