• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma sam sam kriv jer već par godina radim sve u istom tijednu znaći, oranje ,tanjuranje po potrebi drljanje i sadnja i recept se pokazao kao dobra fora budući da ne sadim puno ali sad sam testirao novi lemeš i tako sam se zanio pa sije.o cijeli komad
na sreću ovdije pada kao mutava pa mislim da neće biti neki zaje.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja sam svoje brazde zatvorio sa tanjuracom ali sam trebao sa branama pa tako ako imas brane radije prodi sa njima

brana (zubača,drljača) to je sigurno ovo:



nemam,ali uskoro ću i to nabaviti
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma sam sam kriv jer već par godina radim sve u istom tijednu znaći, oranje ,tanjuranje po potrebi drljanje i sadnja i recept se pokazao kao dobra fora budući da ne sadim puno ali sad sam testirao novi lemeš i tako sam se zanio pa sije.o cijeli komad
na sreću ovdije pada kao mutava pa mislim da neće biti neki zaje.

jesenska brazda je zakon zemlja se presusi i zima odradi svoje travu promrzne i na kraju kada ides sa tanjuracam u proljece zemlja se samo sipa ,a kada radis sve odjedanput onda moras ici sa tanjuracom puno put po mjestu da bi usitnio zemlju ja sam prosle godine jedan komad izorao u proljece za kukuru i tamo sam morao sa tanjuracom ci 5 puta po mjestu da bi usitni zemlju i jos mi je bratic prosao sa branama...treba kupit roto drljacu i sa time radit najbolje...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ja ću sebi nabaviti samo jedno krilo i onda ću vam nadam se moći nešto prezentirati što još niste vidjeli,velim nadam se!!!!
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja ću sebi nabaviti samo jedno krilo i onda ću vam nadam se moći nešto prezentirati što još niste vidjeli,velim nadam se!!!!

kao mislis jedno krilo pa to ce ti bit usko kakav traktor imas?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jesenska brazda je zakon zemlja se presusi i zima odradi svoje travu promrzne i na kraju kada ides sa tanjuracam u proljece zemlja se samo sipa ,a kada radis sve odjedanput onda moras ici sa tanjuracom puno put po mjestu da bi usitnio zemlju ja sam prosle godine jedan komad izorao u proljece za kukuru i tamo sam morao sa tanjuracom ci 5 puta po mjestu da bi usitni zemlju i jos mi je bratic prosao sa branama...treba kupit roto drljacu i sa time radit najbolje...

da ali rotodrljače su baš poskupe,za mene jedan veliki izum koji štedi vrijeme i gorivo,a kvaliteta rada isto nij za zanemariti.
u susjednom selu imam kolegu koji ima,ovce,krave i bikove pa dosta zemlje obrađuje.on na jesen uzore,a u proljeće zakači rotodrljaču i sijačicu zajedno i sve odradi u jednom zugu. ja odem ekstra tamo kada on radi u polju da se divim.tako smo se i sprijateljili. ima dva traktora.mislim da su lamborđini.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
slašem se za zimsku brazdu, jedam komad i je tako ali ovaj drugi sa kao što kažem sije.o
pa ja sam predhodnih godina imao dobra iskustva, 2 traga tanjuračama i zemlja mila majka, možda 1 trag drljaće i to je to, prije cca 6-7g smo napravili "prašinu pa posadili a ono zapeklo kad kita od posla
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Par slikica iz zatvaranja od prije 10-15 dana

slika1352.jpg

slika1353.jpg

slika1356.jpg

slika1357.jpg

slika1358.jpg

slika1359.jpg

slika1360.jpg


Mislili smo kupovat rotodrljaču, ali s obzirom da nam je 90% zemlje ovakva, još pogotovo kad se u jesen preore i premrzne tokom zime, jedan prohod s ovom kombinacijom sa slike i može se odamh sijat, tak da nema potrebe, a i duplo je brže :)
Za malo težih zemlji kaj imam, jedan prohod tanjuračom i gore sjetvospremač 2 puta i može se sijat, eventualno dođe kolega sa rotodrljačom ak bi se baš pokazala potreba...
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
jos uvijek je prednja drljaca u pogonu :)
koliko brzo ides s tom kombinacijom?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jos uvijek je prednja drljaca u pogonu :)
koliko brzo ides s tom kombinacijom?

Ma radi...posluži uvijek, mogu ju pritisnut toliko da se traktor zakopa ako treba i drži..heheh

A idem 5. radna direkt u brazdu, a to je negdi oko 10 kmh, a kad radim pripremu za sijačicu, idem 2. direktna, to je oko 12-14 kmh i ostaje pepeo za menom :)
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
mišljenje dijelim s tomom
a prašina je zanimljiva za sjetvu kukuruza, prije nekoliko godina djed meni pametuje kak moram pripremiti za kukuruz-2xtanjuranje+1do2traga drljačama=prašina, posadim, lupi lagana kišica nakon toga sunce=ku.ac od kukuruze
danas moj recept koji sam ove god. sije.o ali zadnjih par godina ga se držim ako nema zimske brazde onda danas oranje, sutra tanjuranje 2 traga i sadnja osim ako je zemlja loša pa poravnam sa drljačama i kukuruz Bog te veseli
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja nikad nisam imal problema s stvaranejm pokorice....nemre se to baš toliko usitniti da bi se deseila katastrofa...sve je u granicama normale.

eh da toma....3,70 ili 4,20 preklopni i napred 4 krila drljače...onda bi ga tiskalo maksimalno :)
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
sad sam skužio zakaj Šanana ide 10-14km/h... njemu prednja drljača radi fini put, pa može, ali da ide bez nje, razbio bi glavom krov na kabini....
ja sam išao prije dva dana zatvorit brazdu, ral sam prošao za nekih pola sata, nisam siguran.... uglavnom, išao sam jako sporo, ali neka, drljača je 4 metra, tanjurača ni 2m, pa mi je lakše onda ići manje sa drljačom, da mogu brže s tanjuračom kasnije...
 

Jaga

Član
Tu od
28 Velj 2009
Poruka
330
Prednja hidraulika

Kako spajaš prednju hidraulika na brane. Jel to neka prerada ili dodatak. Može slikica?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Slažem se sa Mrkijem,drljanje ide jako sporo,čak sporije nego što orem,jer se nemogu zadržat u sjedalu kak to skače,hehe.

dsc00502n.jpg

dsc00501nw.jpg

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=2cfBqCXT6dk[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh