• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
to je 115ks ako se ne varam? nije li mu to preveliko?
koliko brzo radis s njom inace, a koliko ju moze povuc ako ides po ravnom, dakle drugi trag?

JD je 117 ks po papirima :weedman: veliko ili nije ide bez brige :weedman: a brzina je negdje oko 8 km/h, drugi trag ni nejdem nakon par dana sjetvospremać 1x ili 2X tragom kako di je zemlja dobra :prayer: i odma sijanje
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ja bi iso,drugi tjedan,,taman bi se posusilo,do nedjelje,,al rekli kisu drugi tjedan,,pa ce se odgodit,,prati se prognoza:supz:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Decki kud se zurite?
3ha jučer i danas sam zatvorio,sutra laganim tempom dalje..
Žurba??

Pa učili me da je ovo prvi zahvat u proljeće koji se mora obavit čim prije je moguče na zemlju:scratch:scratch
 
B

Bobo

Guest
Zimska brazda u mom kraju jos uvijek pre vlazna i za hodanje, a proljetna stara dva dana vec polusuha... Sutra idem tanjuracom to proljetno "cudo" pripremati za sjetvu zobi dok se jos da uraditi...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
dovoljno se prosusila zemlja?
Zemlja je bijela odzgora,zamnom se praši,naravno ima nekih dijelova gdje je malo vlažno ali to je zanemarivo..

Ne lovi se na kotače..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene još prevlažno...danas izvažam gnoj na najgore pjeskulje...i one su premokre...imao i problema :D
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ja necu jos tjedan dana. Vecinom ima dost vlage a najavljuju jos kise.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ja danas po brazdi bacio 7/20/30 i ureu, za kukuruz, jeli to ok, sutra sam mislio zatvoriti brazdu, imali potrebe
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Urađeno 10ha:
scaled.php

scaled.php
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
jebo te miš pa tu ima več i prašine a kod nas blato:rolleyess::rolleyess:
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Urađeno 10ha:
]

Marko, zar nebi bolji učinak imao sa sjetvospremaćem? Čini mi se da bi mogao vući širi sjetvospremać od ovih šinja, zato pitam. Inače posao lijepo odrađen. Da je kod mene ovak suho sadio bih brokulu. Nisam nikad razmišljao da ovakvo nešta napravim a možda bi bilo dobro, ja uvijek radim sjetvospremaćem. Koliko ti je ks taj claas?

Inače ne najavljuju kišu, to je dezinformacija. Baš sam gledao dvotjednu prognozu i tek oko 15. o.m. litra i pola ako se ne promijeni situacija.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Marko, zar nebi bolji učinak imao sa sjetvospremaćem? Čini mi se da bi mogao vući širi sjetvospremać od ovih šinja, zato pitam. Inače posao lijepo odrađen. Da je kod mene ovak suho sadio bih brokulu. Nisam nikad razmišljao da ovakvo nešta napravim a možda bi bilo dobro, ja uvijek radim sjetvospremaćem. Koliko ti je ks taj claas?

Inače ne najavljuju kišu, to je dezinformacija. Baš sam gledao dvotjednu prognozu i tek oko 15. o.m. litra i pola ako se ne promijeni situacija.

Ma neznam kak bi to sjetvospremač uradio:confused:
S ovim oduvijek radim i pokazalo se dobro,greda mi je dobra jer zatvorim sve jarke od oranja pa je zemlja ravna ko staklo..:D

A imam sjetvospremač,on je širok 3m,a i greda je 3m,a radna brzina bi bila ista s oba,u prosjeku je 9km/h s gredom..

CLAAS je 85ks.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Pa to je onda tu negdje, nebi puno veći sjetvospremać vukao sa 85 ks, možda 3,6 m ali ne svuda i ne svagda, ovisi o potrebi pripreme. Ja sa svojim od 2,8 m dok zaglibim do 10-ak cm ima traktor što mrčati, a to mi za sadnju kupusnjača baš odgovara, da ne tanjuram uopće.
 

Najnoviji postovi

Na vrh