• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,348
Kod nas također blato, ljudi zapadaju po polju u prihranjivanju žita. Ja ću tek za nekih dvadesetak dana zatvarati sa Peckinom lakom drljačom [ pačje noge ]. Jel bi bilo bolje da skinem valjke da ne izvlače vlagu i ne usitnjavaju? Ja hoću, a stari ne.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas zatvorio nekih 15 rali ...

DSC00553.jpg

DSC00549.jpg

DSC00547.jpg

DSC00549.jpg

DSC00550.jpg

DSC00551.jpg


i jedan video ...
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=dtxBn-nhlYQ&feature=youtu.be[/YT]
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
joj , neznam koji je učinak...uglavnom jedna ral je gotova za 15 minuta..a sad da je to zemlja na mijestu to bi bil pravi učinak...a ne zemlje u krugu 12 km...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
1ral =1600čhv=5755m kvadratnih =0,57 hektara,to je službeno i točno:drinkers:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
lijepo to tebi ide Matija
Jel isto zatvoriti brazdu drljačom ili gredom,
Ja sam uvijek zatvarao branama,doduše uvijek bi na ta polja brzo isao ječam ili zob
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam se danas bacil u akciju i lagano sam zatvoril 8 rali...zima ja bila odlična, snijega dovoljno i zemlja je perfektna...sve se rasipa da je milina.:mrgreen:

Dobra, stara, brza i super pouzdana kombinacija!:prayer:

Slika1963.jpg

Slika1962.jpg

Slika1960.jpg

Slika1966.jpg

Slika1969.jpg

Slika1971.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uf što mi je lijepo vidjeti taj vaš pjesak.

To ti je sve samo ne pijesak...pogotovo ove zadnje slike, to je najteži oblik zemlje u kraju, ali je dobro promrzla, izorana u 12. mj i to je sad dobitna kombinacija...

I da imam RD nebi ju uopće koristio, jednostavno nema potrebe kad sjetvospremač odradi bogovski.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Očeš to još jednom priječ prije sijetve.

DA, još samo jedan prolaz sa samim sjetvospremačem u brzini više i malo pliće nego sad.:roll:

Uglavnom da se nemora sad zatvarati zemlja, nebi ju niti dirao...nego samo jedan takav prohod prije sjetve i možeš direktno sijati u to, fantastično se priprema.:gitarist:


ne moze bolje odlicno
I ja kažem...bolje nemože

I još da nadam...na tih cca 8 rali sam danas skurio oko 40 litara nafte, ja mislim da bolje nemože :)
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
DA, još samo jedan prolaz sa samim sjetvospremačem u brzini više i malo pliće nego sad.:roll:

Uglavnom da se nemora sad zatvarati zemlja, nebi ju niti dirao...nego samo jedan takav prohod prije sjetve i možeš direktno sijati u to, fantastično se priprema.:gitarist:



I ja kažem...bolje nemože

I još da nadam...na tih cca 8 rali sam danas skurio oko 40 litara nafte, ja mislim da bolje nemože :)

40 litara, to je stvarno mala potrošnja , mada nije ni težak posao .
Za koliko sati si to pripremio , mislim koliko ti sati rada treba po rali?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ovo bi mogla bit predsjetvena priprema tla več..
:scratch:scratch
Čini mi se da je to prefino urađeno sad,jer ako strukturni agregati ostanu u tom stanju kak je sad,padne kiša zapeče sunce teško če se razbit več..
 

Najnoviji postovi

Na vrh