• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Lako je biti pametan ako je godina u nekim normalnim uvjetima,i tada se može pričati ovako ili onako.Također nije svagdje ni isto zemljište ni agroklimatološki uvjeti ,negdje padne više kiše negdje manje itd itd. Nikada nismo zatvarali zimsku brazdu i jedne godine na moj nagovor ujak to napravi i pljusne kiše i sve ubije,napravi blato i u njivu nemožeš ući.Drugi naveliko siju ili završavaje mi nemožemo,nikada više. O dubini oranja,to je sada već veliko pitanje a i odgovora mali milion za i protiv.Kako Zeko reče u vrijeme Rakovica i IMT oralo se koliko se tada moglo 30 cm več si vadio kineze i uvjek je bilo i kukuruza i žita.

Al kad ste posijali kak se poslije razvijala situacija s rastom?
Dali je sporije ili brže raslo,nego od ovih drugih?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ivan KC
Koja ti je godina ferčibald? Stvarno lijepo izgleda i jedan je od jako rijetkih IMTa u suhom stanju. Svaka cast!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,211
Kićo
2000. godina je traktor

Zvona
da to je kabina Arma bač

Ajkula
ima oko 3500 rs i ide ko zvrk, budem mu probao prikapciti drljacu cetiri krila da vidim kak se bude ponasal..
a zemlje ima svakakve, i mješane i pjeskovite a imamo bome i tvrdicu.. al uglavnom dobro rodi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kićo
2000. godina je traktor

Zvona
da to je kabina Arma bač

Ajkula
ima oko 3500 rs i ide ko zvrk, budem mu probao prikapciti drljacu cetiri krila da vidim kak se bude ponasal..
a zemlje ima svakakve, i mješane i pjeskovite a imamo bome i tvrdicu.. al uglavnom dobro rodi

Uf kolega...tvojega su bolje sklepali nego ovoga našega 539 P, curi doslovno ko rešeto, godište je isto i ima oko 4500-5000 sati (vura je stala na 1750 prije 5 godina) hehe... Bude kalanje, mjenjanje semerina (zapravo niti nema semering ima azbestne polumjesece, ništ koristi), nove dizne i pumpa k bošisti, lani smo sve 4 nove gume stavili.

Kaj se tiće drljače s 4 krila, bude vlekel bez frke on to...naš je odnavek vlekel samo s 4 krila...

A zemlja...sve je dobro dok neje suša ;) (mislim na ove čiste pjeske)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
uf ovaj nema masnoče ni m ,koliko RS ima milun mali ,moj ima preko 8000 i lagano zove majstora i lovu ,dali je to više pijesak ili neka miješana zemlja

539 od mog djeda,kojeg znam dost puta vozit,prošao je sito i rešeto.5god je sad pod njima kosa 165,prije je bila 135,sjetva svake godine oko 30ha,nekad i više,svakavi poslovi su bili pod njim..Oranje i priprema tla ne tako puno ali našlo se i to..Do danas motor je na njemu "ko sunce"..

539 je jedan od boljih traktora IMT tvornice,možda i najbolji...
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Zatvaranje brazde...
img0659cu.jpg


img0660c.jpg


img0670l.jpg


img0672hb.jpg
 
Posljednje uređivanje:
I

ihorzic

Guest
sad kad ste tak ljepo priredili , posijte oko Uskrsa jer pitanje hoče li biti vlage poslje
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ide to tebi kolega,mogao bi odmah produžit i na moja polja ;) hehe
Koliko uspiješ zatvorit u jednom danu?
ja se nadam da cu svoje napravit u 2 dana,ali sada kako je suho,razmišljam dali uopce to dirati ili ne? kad se prije nije stiglo...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dino danas sam zatvorio 4,5 rali za 1,5h s tim da sam prelazio sa polja na polje bila su 3 komada

Antonio JD-klima je vrag za leđa,koliko je dobra toliko je i loša. Nikad nemam otvorenu zadnju šajbu jer bi bio sav prašnjav,zato otvaram prednju i nema prašine u traktoru,jedino ako malo zaleti kad se okrečem sa traktorom.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Danas sam zatvorio još 5 rali i gotovo za ovu godinu

Ovu parcelu smo ove godine uzeli u zakup,malo zarastla,2x sam ju prešao sa drljačama i nema više trave

SAD JOŠ POSADITI I ČEKAT DIVLJE SVINJE KAKO RUJU??
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mi smo juće i danas zatvorili cca 12rali i nemam pojma dali to sta koristi posto smo zakasnili, zemlja je bez imalo vlage, ako nepadne kise nista
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Nema tamo divljih svinja. Ta parcela je do prošle godine obrađivana,pošto je ove godine umro vlasnik te parcele,njegova žena nam ju dala u zakup ai na tom dijelu gdje je ona nema divljih svinja.Bar do sad nije imao taj čovjek problema sa njima,a ove godine čemo vidjeti kak će bit.
 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Evo koja slika od mene, zimska brazda zatvorena 6 i 7.3 i onda još koji dan kasnije jedan dio, ukupno oko 45 rali, stroj nije neki specijalan ali je super napravio, obične drljače 4 krila i za njih zavezan hrastova greda od starog štaglja i dajc 65ks :)






 

dmatkovic96

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
164
Je, što se tiče potrošnje dajc je super što se toga tiče, ali opet vjerujem da je kinez ipak udobniji na večim kotačima, ovak se na mjestima malo više droca ali nije to ništa, brzina manje i sve se napravi, mislio sam i ja sa zetorom otiči malo zatvarat ali iči skidat utovarivač,a nebi baš bilo ni isplativo s njim se vozikat s malim drljačama po polju kad ima malo jači cug :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh