• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Zatvaranje brazde...
img0672hb.jpg

koji je zahvat drljace i cija je proizvodnja?
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo naše nove kombinacije...:D
inaće...idea je sinula prilikom gledanja zatvaranja kod kolege ŠANANA samo smo mi upotrijebili sjetvospremać kontra okrenut i super je...:)


 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nisam, to sam od kuma uzel.. Malo mi je skupa za mojih 50 rali..ali razmišljam o njima samo 5m

ali 6 m :p koliko to košta uopće, za to ni netreba rotodrljaca i tanjuraca ako je zimska brazda?
ritosa je prico on je tak nest kupio
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ali 6 m :p koliko to košta uopće, za to ni netreba rotodrljaca i tanjuraca ako je zimska brazda?
ritosa je prico on je tak nest kupio

Kak su ove godine uvjeti moglo bi se čak nakon prvog prohoda sijati..stvarno dobro pripremaju.
Cijena je oko 1000€/m +PDV
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
1000 eura puta 6 metara ie 6000eura plus 1500 € PDV to je oko 55000 kuna .

pa dobro sam rekao i od prve !!
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ivice, zasto bi uzimao 5m drljacu? ova s kojom si radio mu je puno? ili? kako se ponasa s njom?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ivice, zasto bi uzimao 5m drljacu? ova s kojom si radio mu je puno? ili? kako se ponasa s njom?

Malo mu je velika, gde je malo brdovito dok se okrečem dok dignem brane diže mi se prvi kraj, trebalo bi još utega..a gotovo sve zemlje su mi pod nekim nagibom. Za ovu od 6m su deklarirali da treba 200KS. Po ravnom ide ok, ali u breg ima opakog posla i sporije ide. Recimo na ravnici ju nemogu povuči preko 8km/h max 10..
Tak da bi 5m bila optimalna i radi tereta i deklarirana je za 150KS, pa bi mogao i nešto brže vuči pa bi i učinak bio tu negdje..
Inače da mi je sva zemlja ravna i da je rabim u predsjetvenoj pripremi (dok je zemlja suha) rabio bi 6m.. Ali na ovakvom terenu i za zatvaranje brazde gdje još ima ispod vlage i teže se vuče 5m.
 
Posljednje uređivanje:

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
evo jedan loš video uradak...:S

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=Pbpgl0jHDi4&feature=plcp&context=C4d15b71VDvjVQa1PpcFOTgoOnU6Sh1g6AcLabhHbzOfiMplmg1bo%3D[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fric i kak ti se čini takva kombinacija??

Ja budem kompletnu pripremu obavio s time, i ove najteže zemlje su popustile več pri zatvaranju, priprema bude odlična...samo što manje dirati po zemlji da se ne gubi vlaga...žao mi je onih koju moraju tanjurati, to bude katastrofa.
 
I

ihorzic

Guest
Ja danas počeo i fino ostao bez goriva jer sam se z...o sa đurđom i kavom pa nisam gledao gorivo - sramota !!!!!!!!
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Danas sam bio na polju malo u kontrolu, i rezultati zatvaranja su više nego očigledni, gornji rahli sloj je potpuno suh ali na oko 5cm dubine zemlja je baš dosta vlažna i mislim da neće biti problema sa nicanjem kukuruze..
El je tko možda mjerio temperaturu tla?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
prošli tjedan sam ravnao krtičnjake na livadama,pa sam usput probao i na jednoj oranici 0,25 kj :D
ali ostalo je još jedno 20 koje se nije stiglo :?
što vi kažete,dali u ovoj suši sad dirati u to ili ne? :scratch

dsc01085dl.jpg

dsc01086gt.jpg

dsc01087k.jpg

dsc01088m.jpg

dsc01089t.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh