• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
jbga, Dino, kod nas su takve zemlje, vidiš da je kod šanane neka prašina.... ;)
a i mi da imamo naprijed drljaču, išli bi brže, jer ona mu radi lijepi trag za prolaz.... sve usitni, i onda samo gas....
i opet, bolje jedan trag drljačom od 4 metra, pa onda brže tanjuračom od 2 metra, nego se onako zajebavat s tanjuračom prvi trag...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
hehe
Tako je,naša zemlja i rodi,a ne tam ona prašina ;) .
Več bih i ja probao tu kombinaciju sa drljačom naprijed a tanjuračom odozada,ali nemam trokrilne pa mi tanjurača ne pokriva trag drljače,ali posudit ču ja trokrilne,pa šte vidjet što je posao :) .
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
dino drljače zu zakon ove na snimci, ali što nisi pustio neku mušku muziku:lol:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Današnje drljanje zimske brazde,5 radna 9km/h

dsc01630p.jpg
dsc01631b.jpg
dsc01632ej.jpg
dsc01633p.jpg
dsc01634na.jpg
dsc01635fr.jpg
dsc01636d.jpg

dsc01637fh.jpg
 
H

Hurlimann86

Guest
Mi ove godine ništa ne zatvaramo kao ni prošle, jer za koji dan počinjemo sa sjetvom tako da nam se ne isplati trošiti gorivo sad pa za par dana opet ovako na brazdu gnojivo 1 prohod rotobranom, sijačica i gotovo.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi ove godine ništa ne zatvaramo kao ni prošle, jer za koji dan počinjemo sa sjetvom tako da nam se ne isplati trošiti gorivo sad pa za par dana opet ovako na brazdu gnojivo 1 prohod rotobranom, sijačica i gotovo.

Mi to stalno tak jer onda je lakše razbacat umjetno gnojivo,tolko ti traktor onda neskače
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kako spajaš prednju hidraulika na brane. Jel to neka prerada ili dodatak. Može slikica?

Prednja hidraulika na traktoru je original, ima i kardan napred, a brane sam mrvicu preradio i pojačao i gura ih jednostavno ispred....nema neke posebne mudrije, samo se mora pazit...
 
H

Hurlimann86

Guest
Znam da je lakše i ljepše , al ipak na 20 ha se i dosta nafte potroši, pa si tad malo zamagadimo kad bacamo gnojivo.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Zatvaranje brazde ima neku svoju funkciju,nije to bezveze izmišljeno..

Kod mene se prakticira da svu zemlju zatvorimo gredom prije sjetve.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Znam da je lakše i ljepše , al ipak na 20 ha se i dosta nafte potroši, pa si tad malo zamagadimo kad bacamo gnojivo.

Svako radi kak može i kako hoče,sve ovisi o vremenu i o volji,a opet neko želi si ušparat malo goriva
 
H

Hurlimann86

Guest
Gorivo je najveći problem sezona je tek u početku, a mi imamo samo 3900l što nam je malo više od pola potreba, ali u svakom slučaju brazdu je jako dobro zatvoriti na bilo koji način osim sa tanjuračom nju u proljeće treba izbjegavati, ako je moguće.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mi najprije jednom prođemo drljačom onda razbacamo umjetno gnojivo pa to onda zatanjuramo i jednom ili dvaput ovisno po potrebi prođemo drljačom a tek onda sijemo.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Gorivo je najveći problem sezona je tek u početku, a mi imamo samo 3900l što nam je malo više od pola potreba, ali u svakom slučaju brazdu je jako dobro zatvoriti na bilo koji način osim sa tanjuračom nju u proljeće treba izbjegavati, ako je moguće.

Sve je relativno.Ja sam po hektaru trošil oko 7 litara goriva.Imam veče table,traktor je bio 155ks i teška drljača 5m.
I još 1-2 prolaza prije sjetve i gotovo.Da idem direkt na brazdu rotodrljačom više bi goriva potrošil...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
dino drljače zu zakon ove na snimci, ali što nisi pustio neku mušku muziku:lol:

Ovaj video uradak posvečen prijatelju karabaji! :finga:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=tXfmXj4Nrjg[/YT]
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
evo i malo zakašnjelih slika nije se imalo vremena slikat samo gas :weedman::weedman:
dsc02079mi.jpg

dsc02085x.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
bole, koja je sirina one teske drljace na prvoj slici i koji je to jd? kako se ponasa s njom?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
bole, koja je sirina one teske drljace na prvoj slici i koji je to jd? kako se ponasa s njom?

širina drljaće je 5,60 a JD je 3650
svezavisi di radim jer imamo dosta tešku zemlju pa ako nije zemlja dobro izmrzla onda ima šta vuć al brzinu manje i ide bez brige :finga:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
to je 115ks ako se ne varam? nije li mu to preveliko?
koliko brzo radis s njom inace, a koliko ju moze povuc ako ides po ravnom, dakle drugi trag?
 

Najnoviji postovi

Na vrh