• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Da li bi vrijedilo praviti od rashodovanih 4 krilnih drljaca za poravnavanje brazdi, tako sto bi umjesto polja sa klinovima fiksno bez lanaca postavio metalne grede, koje se preklapaju zajedno sa kriloma i eventualno prete konfiguraciju terena.
 
H

Hurlimann86

Guest
Da li bi vrijedilo praviti od rashodovanih 4 krilnih drljaca za poravnavanje brazdi, tako sto bi umjesto polja sa klinovima fiksno bez lanaca postavio metalne grede, koje se preklapaju zajedno sa kriloma i eventualno prete konfiguraciju terena.

Bilo bi ti dobro samo što bi bilo prelagano i ne bi lijepo poravnalo.
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
jel dovoljno za zatvaranje zimske brazde jedan prolaz sa tanjuračom - jel se to uopće može, jel ima kakvih problema? nemam drljaču niti bilo kakve "kreativne" priključke. i jel bolje ju držat na lagano ili do kraja spustit?
 
S

seljaček

Guest
jel dovoljno za zatvaranje zimske brazde jedan prolaz sa tanjuračom - jel se to uopće može, jel ima kakvih problema? nemam drljaču niti bilo kakve "kreativne" priključke. i jel bolje ju držat na lagano ili do kraja spustit?

Nikako ne sa tanjuračom ili greda ili deljača ili sjetvospremač ili ništa samo ne tanjurača.
 
R

Renato5820

Guest
ljudi ja sam napravio blanju za to od i profila siroku 6 m. i sa tim radim ići ću iduči tjedan zatvarat brazdu
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Nikako ne sa tanjuračom ili greda ili deljača ili sjetvospremač ili ništa samo ne tanjurača.

pa to sam pretpostavio pošto nitko ne spominje tanjuraču, al ne kužim zašto ne? mislim poanta je samo da se spriječi isparavanje zaliha vode, što ne? što može krenut po zlu ako se prođe tanjuračom?
 
M

MOCO

Guest
Ako je zemlja poorana na vrijeme i dobro izmrzla treba samo od gore zatvoriti kapilare tla da se ne isparava vlaga, a kad budeš prolazio vidjeti ćeš da se tlo mrvi pa šta će ti tu tanjurača!
 
S

seljaček

Guest
pa to sam pretpostavio pošto nitko ne spominje tanjuraču, al ne kužim zašto ne? mislim poanta je samo da se spriječi isparavanje zaliha vode, što ne? što može krenut po zlu ako se prođe tanjuračom?

princip rada tanjurače je da plitki sloj okreče i tako vadi vlažnu zemlju gore i ona se suši i gubiš vlagu a dobiješ grude (buse) zemlje koje ni roto drljača ne razvije.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
ja danas zatvorio svu zimsku brazdu...12 ha , od 8 ujutro do 8 navečer.. radna brzina 8-12km/h i skuril je 100l nafte...
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
princip rada tanjurače je da plitki sloj okreče i tako vadi vlažnu zemlju gore i ona se suši i gubiš vlagu a dobiješ grude (buse) zemlje koje ni roto drljača ne razvije.

a tako znači. e hvala ti... znači tanjurača nikako
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja zatvaram sa teškom drljačom 5m,samo kaj je dosta neravno jel su mi brazde 20cola pa idem 6-7km/h,11ha oko 60-70litri
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
kod mene kiša pada neka pada... bit će dosta vlage za kukuruz,budući da kukuruz dolazi za cca 3 tjedna
to zatvaranje brazde je priprema za sjetvu kukuruza ili i za druge kulture:confused:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kod mene kiša pada neka pada... bit će dosta vlage za kukuruz,budući da kukuruz dolazi za cca 3 tjedna
to zatvaranje brazde je priprema za sjetvu kukuruza ili i za druge kulture:confused:

ljudi zatvaraju brazdu da bi sacuvali vlagu u zemlji ...inace ova godina bi mogla bit susna...
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma znam zašto ju zatvaraju, ali sam pitao jel dolazi još koja kultura uz kukuruz ili je to to, osim krumpira, kako s druge strane moslavine jel kiši
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
a tako znači. e hvala ti... znači tanjurača nikako

ovdje kod mene svi tanjiraju.ja čekam da mi dođe jedan ovo moje izdrljati ali ga evo ni danas nema.moraću izgleda nešto improvizirati
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ma znam zašto ju zatvaraju, ali sam pitao jel dolazi još koja kultura uz kukuruz ili je to to, osim krumpira, kako s druge strane moslavine jel kiši

nesta je pocelo ujutro padati ali sada je stala nije je puno napadalo vec su ceste skoro suhe,sta se tice drugih kultura mislim da nema potrebe zato sto kukuruz dolazi kasnije ...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ovdje kod mene svi tanjiraju.ja čekam da mi dođe jedan ovo moje izdrljati ali ga evo ni danas nema.moraću izgleda nešto improvizirati

ja sam svoje brazde zatvorio sa tanjuracom ali sam trebao sa branama pa tako ako imas brane radije prodi sa njima
 

Najnoviji postovi

Na vrh