• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zatvaranje zimske brazde

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Svatko ima svoje mišljenje, ali iskustvo je drugo..neradi se sve zemlje nego eksperiment, tako da svake godine ima drugačiji učinak..prethodnih u vrijeme suše, zimsko zatvaranje brazde je bio pun pogodak, a što kažete o dijagonalnim prohodima pri zatvararanju brazde ( s ugla na ugao) navodno jako korisno jedino što treba više vremena i nije pogodno za male parcele.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,446
Zatvara se da bi se sacuvala vlaga. A nema smisla sad kad ni nema vlage a nece se sijat jos makar tri mjeseca. Da imam teske zemlje tanjurao bi da jednako izmrzne.
Neznam zasto bi bilo bolje ic dijagonalno. Razbit glavu o staklo jedino.
Da sad podrljam ostala bi prasina iza mene. Kako bi to samo izgledalo na proljece. Prosle godine sam odma poslje oranja prosao sjetvospremacem i ispalo je dobro. Nije ostalo presitno i jednako je izmrzlo.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
dali bi bilo dobro preći jedan trag tanjuračom jesenje oranje tj,da se brazda zatvori,,ili branama
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
To se radi kod nas gdje je jako teška zemlja,poslije oranja potanjurati jedan trag,i još je krupna brazda,i ako dobro ne izmrzne nekada i dva puta treba rotodrljačom preči da se uredi za proljetnu sijetvu,a gdje je normalna zemlja ne treba ništa do sijetve dirati.U takvoj teškoj zemlji 200 ks sa četiri brazde 4×14 ima problema,jel je jako gadna zemlja,i to su ljudi zalivadili ali pošto sada ne treba nikome livade i to se počelo orati.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
a cuj sve to ovisi,ja sam jedan dio malo pre rano uzoro i ak ovak bude do kraja mjeseca oranje ce izgledat ko livada i morat cu istanjurat da sasijece travu,a zemlja je dosta lagana i to zatvaram inace sa drljacom al sad ce bit tanjuraca ak pomogne
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
ma znam problem je taj što ta zemlja nije jedno 10 godina rađena to je bilo katastrofa,prvo sam čupao agaciju nešto i krčio motorkom pa tek onda sve zapalio sa poslom sam bio zadovoljan kao i sa oranjem,pa me sad zanima pošto je zemlja dosta glinovita(žutulja)dali to malo usitnit prije proljeća pošto imam malog 533 da na proljeće nebi bilo iskakanja iz sjedala.
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Ako bude dobrog snijega I dobre smrzlice nema potrebe to sad dirati samo na proljece xim budes mogao traktorom zaci da nije mekano sto prije zatvoei brazdu sa sinjom da poravnas teren.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
današnje zatvaranje brazde , ide odlično , zemlja taman za zatvaranje, u ponedeljak krečem dalje sve zatvorit, zbita je zemlja, max 7 km /h po brazdi ide , dalje je lomljenje traktora i kicme




 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ja u polje mogu jedino amfibiom ili nekim drugim specijalnim vozilom,traktor
propada,po 30cm ostavlja brazde iza sebe,a kod vas pravo suho! :(envy):
mislim da ako nece vise padat mozda cu moc za 20-tak dana u polje!
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Mi smo isto mislili prošli tjedan jedan komad srediti, ali nas je isto vrijeme zeznulo... lijepo to ide kod tebe Matija
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
778
Baš sam si i ja to mislil. Ja kad ovak priredim za kukuruz, gladim bradu. hahaha
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Izrada prednjeg valjka-kultivatora.
Ako bude potrebe zatvarati brazdu radit ću to teškom branom a ovo imam u planu gurati napred radi bolje pripreme i veće udobnosti vožnje

09iv.jpg


aenz.jpg


apa9.jpg


hjyc.jpg
 

izzyvz

Član
Tu od
14 Ruj 2009
Poruka
185
Izrada prednjeg valjka-kultivatora.
Ako bude potrebe zatvarati brazdu radit ću to teškom branom a ovo imam u planu gurati napred radi bolje pripreme i veće udobnosti vožnje
aenz.jpg
zanimljivo oruđe. Svaka čast na volji i istrpljenju oko izrade!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Valjak i gornju ramu sam imal doma, za sad sam izradil samo raonike od feder plata i zavaril ih na cijev. Ima tu još posla
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Evo i kod nas se malo radilo
a ovo sto ivica radi bi isto bilo dobro jer ako nezatvoris brazdu moras puno dublje pustit drljacu vise neg je potrebno da se razravna sve
Fotografija-0107.jpg
Fotografija-0108.jpg
 

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
302
S čime zatvoriti brazdu ako nemaš tešku drljaču?
Čitao sam da tanjuranje nije dobro jer je to preduboko. Možda sjetvospremačem?
 

Najnoviji postovi

Na vrh