• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Uljana repica koja je sijana krajem osmog mjeseca, znači uljana za kombajniranje, je daleko veća od tvoje, a tvoja je 2 mjeseca ranije sijana, je da je sijana u ljetnom periodu kad su bile temperature visoke i nije bilo vlage, ali to je jako loše, kada si već išao na zelenu gnojidbu trebao si to odraditi pošteno..
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Moja zelena gnojidba, posijano između 11-15.7



Visoka je oko 1-1.20m
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
TX75
ovo je odlično , znači uljana repica? kolko kg sijano?

moja rauola je nekih 1,5 m , to ču ovaj tjedan malčirat ako vrijeme dozvoli...i onda pod brazdu ide 150 kg/ral 7-20-30
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Dečki ajde malo smanjite tu visinu..niste u ribičiji.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Nemam potrebu imam i ja rauolu, pognojenu kokošjim gnojem i nije te visine a to dokazujem u prethodnim postovima gdje ju tanjuram...ali dečki vole naj...pa nek im bude.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Dečki ajde malo smanjite tu visinu..niste u ribičiji.

Heheheheee dobra ti je ova. Samo znas sta cu ti rec, nit ne fali puno od navedenoga. Ove godine je raula dost veca nego lani.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Nemam potrebu imam i ja rauolu, pognojenu kokošjim gnojem i nije te visine a to dokazujem u prethodnim postovima gdje ju tanjuram...ali dečki vole naj...pa nek im bude.

Izgleda da sam i ja prozvan.

Ako želiš vjeruj, ako ne preskoči i dobro, ali nije u redu blatit osobe koje ne znaš.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Ja sam rauolu posijao u bašči na nekih 400 kvadrata radi pokusa.
Znači bacio sam ručno sjeme ne puno i onda porao na dubinu oko 15 cm i jedan dio sam zgazo traktorom preko toga poranog, a jedan dio nisam i tamo gdje sam prošao traktorm tamo je super piniklo, a gdje nisam puno lošije, kada sam orao zemlja se baš ljepo osula kao u svakoj bašči, nisam mislio da će biti znatne razlike na djelu gdje je ugažena i gdje nije, naravno sada kad je narasla sada se to ne primjeti, budem poslikao čim prije.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
Koliko je uloženo...nikaj... a toliko si i dobio koristi...još veće nikaj. džabe si potrošio vrijeme. Kod tebe nema zelenog gnojiva, toliko mase bi imao od korova da nisi ništa dirao.

to je slikano na njivi na kojoj nije baš najbolje niknula a na drugoj njivi je jednako nikla i visine je do koljena a uljana repica za kombajniranje ima nekih 25 cm visine
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
to je slikano na njivi na kojoj nije baš najbolje niknula a na drugoj njivi je jednako nikla i visine je do koljena a uljana repica za kombajniranje ima nekih 25 cm visine

Koliko god je bitna visina i količina mase toliko je bitno što je korijen uljane repice odradio u dubini tla,tako da mislim da ima itekakve koristi naročito na njihovim teškim posavskim zemljama
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
da sam ostavio da potera korov od njega ne bi imao nikakvu korist i mraz bi ga dotukao a repica se zeleni s obzirom da sam uložio max 50 kn ja sam zadovoljan
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
I evo slika.

lpgo.jpg

ei5t.jpg

cgp6.jpg

thqd.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Mislio sam da od ovog neće biti ništa.ostalo mi malo sjemena pa sam rukom razbacao po zemlji nakon vađenja krumpira oko 15. 9.
 

Prilozi

  • WP_20131113_002.jpg
    WP_20131113_002.jpg
    81.3 KB · Pregleda: 318
  • WP_20131113_004.jpg
    WP_20131113_004.jpg
    83.6 KB · Pregleda: 277

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
Zna li itko koju biljku bi bilo dobro zasijati na prolječe da se cijela zaore a da podigne kiselost tla ,još bih naknadno zaorao i pilovine al me zanima i neka kombinacija sa zelenom gnojidbom inače površina je nekih 3000m2,i gdje nabavit sjeme kad je manja površina u pitanju.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Maloprije se vratio sa oranja, probao zaoravat cijelu raulu i odusto. Zbrljano za jednu ral. Izrasla je oko metar i pol ako ne i veca i neide oranje nikako a kolicina zelene mase je zadivljujuca. Traktor sjeda u zemlju desetak cm a od silne mase plug se stopa svakih par metara. Sutra prvo potanjurat pa nastavak.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Na Hrvatskom tržištu od prošle godine može se nabaviti GORUŠICA BIJELA za zelenu gnojidbu i može se prijaviti kao kultura u integriranoj proizvodnji
.....svi vi koji ste u integriranoj proizvodnji znate kakav je problem nastao od kad su uljana repica i soja stavljeni u istu grupu. Sa Gorušicom kao međukulturom možete lakše kombinirati sljed kultura po parcelama.

KWS gorušica
bijela

SITO
• Sorta Gorušice bijele koja se koristi za zelenu
gnojidbu
• Unošenje biljne mase u tlo
• Poboljšava strukturu tla
• Smanjuje broj nematodnih cista
• Poboljšava biološku aktivnost tla
• Mobilizira hranjive tvari iz dubljih u gornje
slojeve tla
• Poboljšava vodozračni režim tla
• Sito se sije nakon skidanja žitarica, najkasnije
do sredine Kolovoza.
Norma sjetve je 20 kg/ha. Sjetvu treba izvršiti sijačicama.
Veličina stabljike može biti i do 160 cm, u fazi cvatnje
tj pojave cvjetova, SITO treba zaorati ili potanjurati.
Zbog svoje specifične građe SITO se tjekom
jeseni i zime razgradi, te ne smeta svojom masom
kulturi koja dolazi.
 

Najnoviji postovi

Na vrh