• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
rauola raste punom snagom ..:icon_thumright:




na te dvje njive sam prekasno malo poprskal , gamad ju dosta pojela al vidim fino se oporavlja..



ova mi je največa , to sam sijal sve gdje ide ječam dosta rano , tak da stigne narasti..

a ovo za pokus bacil na dvije njive zob

heh , na ovoj ima svega , zobi ,graška ,abutilona itd itd, bude to dobar zeleni mix za gnojidbu

 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Raula danas ovako izgleda (klin je nekih 20cm)

htv6.jpg


x0g8.jpg


y1lq.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Akela na danasnji dan,sad poslije ove kise,ima da skoci u zrak :(y):
dobro se drzi,samo izgleda da su ovi vragovi krenuli i kod mene... ali nema ih nigdje za vidjet...
43xz.jpg

8l2z.jpg

xg2n.jpg
 
Posljednje uređivanje:

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Ako nemozes nac ni ataliju ni buhaca znaci da nema kriticne brojke stetnika I netrebas nista tretirat ali svejedno kontroliraj usjev svakih par dana.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
o dino , super napreduje ta akela ,kak visoko naraste? ljepo za vidjet , kod mene več previše kiše , pada več dva tjedna svaki drugi dan , al rauola samo raste i raste isto, samo da joj je malo više sunca
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Sad kako je pala prva ozbiljnija kisa,samo raste i raste.
Ha neznam kako visoko naraste,pretpostvaljam kao i rauola,sve je to slicno,ocito je samo razlika u sorti.
Sad me samo brinu one rupe na listovima,dali da idem sa insekticidom ili?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
ja na to nebih išao sa insekticidom , to mi se čini da nije nafriško da je to bilo pojeđeno dok je bila mala ,al svejedno ti prati pa budeš vidio...
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Temperature su dosta nisko i insekti se skrivaju negdje di je toplije....insekticidi su uglavnom kontaktni tak da ti je prskanje kad nametnika nema samo bacanje novaca!
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Koliko je ovdje bačeno gnojiva?
Dali je netko sijao rauolu bez gnojiva nakon žitarica, kako se pokazalo?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Bez umjetnog a svinjske djubrenice 10-20 cisterni neznam tocno
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Uvijek kada sam sijala-bez ičega.I bilo zelene mase da ti pamet stane.Ali moje zemlje su uvijek bile u dobroj kondiciji-redovito najesen gnojene pilečim gnojem-pa je valjda i to pogodavalo porastu.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Zavisi kako se pripremi parcela: ovdje je strnište pređeno dva puta s tanjuračom, te se vidi polovica gdje je navoženo par cisterni gnojovke i gdje nije,a na drugoj slici gnojovka,izorano, pa posijano direktno na brazdu.
 

Prilozi

  • WP_20131001_001.jpg
    WP_20131001_001.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 290
  • WP_20131001_002.jpg
    WP_20131001_002.jpg
    75.4 KB · Pregleda: 302

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pali traktor i idi čupaj ona dva mračnjaka prije nego ti zamrače svijetlu budučnost poljoproizvodnje.Kada ti se sjeme raširi po parceli bude mrak pred očima.Jaaako se teško uništava,ima svega par herbicida koji ga mogu zaustaviti obzirom da niče sa velikih dubina i korijen mu je duboko ispod zone djelovanja herbicida. Zapravo mislim da ima samo jedan-i to u kukuruzu,a do prije dvije godine nije bilo nijednog.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Do lani nisam ni znao za taj mračnjak. Imao sam ga u rauoli nešta malo. To sam ručno počupao a ove god ga ima i tamo gdje ga nikada nije bilo.
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,610
Pali traktor i idi čupaj ona dva mračnjaka prije nego ti zamrače svijetlu budučnost poljoproizvodnje.Kada ti se sjeme raširi po parceli bude mrak pred očima.Jaaako se teško uništava,ima svega par herbicida koji ga mogu zaustaviti obzirom da niče sa velikih dubina i korijen mu je duboko ispod zone djelovanja herbicida. Zapravo mislim da ima samo jedan-i to u kukuruzu,a do prije dvije godine nije bilo nijednog.
Kako nije bilo herbicidaza abutilon MOTIKAN sve rješava samo sa njim nemamo ni vremena ni volje za upotrebu!!!:icon_eyes:
 

tomo001

Član
Tu od
11 Pro 2012
Poruka
447
Nisam do sad imao problema s njim, ove godine se prvi put na jednom komadu pojavio u manjoj količini pa nije bilo potrebno posebno pskanje no čuo sam da ga i Lumax suzbija, jel to točno ili nije neznam.
 

Najnoviji postovi

Na vrh