• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
moja rauola je sva vani...:icon_smile:

evo kako kolega to radi
564386_164860753702726_1399063297_n.jpg

998786_164860770369391_581302962_n.jpg

1231398_164860757036059_757092425_n.jpg
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
861
Planirao sam nešto posijati rauole za zelenu,ali je do sada bilo presuho pa ne bi vrijedilo.Ako preko vikenda padne malo kiše možda će biti moguče.
Da li če stići narasti donekle da bi vrijedilo za zelenu,ili je več prekasno?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Nije kasno samo udri. Ja sam lani posijao oko 10.8. u suhu zemlju i tako je stajala do iza 15.9. tek nakon toga je dobila kisu i nikla. Zaoravao sam raulu negdje oko 15.11. evo ti snimak

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=7KxJNdhCkBY[/YT]
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
je cu ovu godinu prvi put to sijat pa čemo vidjet šta će biti..... nadam se da me neće razočarati
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi budemo krajem ovog ili idući tjedan sijali rauolu za zelenu gnojidbu na nekih 8 rali.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
I ja se jos premisljam za neke 3 rali, jednostavno mi se neda a nemam vise ni sjemena.
Od jesenas

raulay.jpg
 

domac1986

Član
Tu od
19 Sij 2012
Poruka
33
jel dobijete državnog poticaja vi koji radite zelenu gnojidbu? čuo sam da su izdvojena sredstva za to ukoliko se poštiva određeni plodored
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,492
Prije par godina postojao je neki pilot projekt pa su nam nadoknadili troskove pripreme i sjemena. Neznam kako je danas. Mozda i postoji nesto.
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Neznam koje sve efekte postize samo vidim da su moji kukuruzi na zemlji gdje lani bila raula duplo veci od susjedovih a posijani su dan kasnije.

Kićo, a koju gnojidbu onda za kukuruz prakticiras? Jel ima kakve ustede sto se gnojidbe tice?
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
pretpostavljam da vi koji radite zelenu gnojidbu ne sijete uljanu repicu?
kako uz nju ovo uklopiti u plodored?
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Kićo, a koju gnojidbu onda za kukuruz prakticiras? Jel ima kakve ustede sto se gnojidbe tice?

Gnojidba kao i uvjek, 200kg 15ice i 150kg uree po rali.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
kićo
a da nije to previše Uree po rali 150 kg ?
za 15-sticu je uredu tak idem i ja , a sa ureom idem napola manje , veli tata da ju nije opet dobro bacat previše. neznam točno zbog čega

ja sad vidim gdje je bila rauola bolje su kukuruze , bolje su se držale u sušnom periodu , duže su ostale zelene , sad su se počeli klipovi okretat dolje , i sušit se počela sad , a i klip je kak mora biti , a tu gdje je zemlja tvrda koja drži vlagu dugo tu je još sve zeleno oho dobro...
sam velim da se pozna tu gdje je rauola bila...:(happy):
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja sam si repice ostavio doma i planiral sam na jednu tablu rasipacem je baciti da nikne i ostaviti ju do proljeća dok malo poraste i zaorati ju... Kao zelenu gnojidbu...
Sad bas gledam nakon ovih kiša krenula je repica na pepistu nicati sad mi ju je zao pretanjurati a moram zbog trave...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Decki obidjite polja ko ima posijanu Raulu napada je nekakvo zlo i u kratkom vremenu napravi puno stete. Ovako to izgleda a rijesava ga Fastac ko od sale, 1dl na ha.

2uam.jpg


sbfg.jpg


6lj4.jpg


wv54.jpg


q972.jpg
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Hoce ako prezivi. Da sam bar dva-tri dana ranije pocastio črveke
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
e da , to sam i ja htio upozoriti al nisam jednostavno stigel , rade ogromne štete preko noči kaj bi čovek rekel , ja sam poprskal sa insekticidom Sumialfa prekjučer , i idem ja to jučer glet kad ono nema više gusjenica sva gamad pokrepala ...tak i mora biti...evo i od mene slika



bude preživila definitivno , baš gledam danas več se vidi da ona dalje raste i raste , ne smeta joj to previše , smetal obi joj kad se nebi poprskalo , onda bi ju svu pojeli
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prosle godine toga vraga nije bilo a raula je nikla tek u drugoj polovici 9. mjeseca. Mozda je razlog bila hladnoca ili sto vec uglavnom ove godine ko god je sijao raulu pune su zemlje ovih malih stetnika.
 

Najnoviji postovi

Na vrh