• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Zelena gnojidba

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo pitam po drugi puta - jeli netko razmišljao o sjetvi bijele gorušice kao siderata, ona ima antiinsekticidno i antibakterijsko djelovanje. Nisam do sada nigdje primjetila sa je netko koristi.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
na ovoj maloj slici djeluje bujnija od rauole, zanimljivo svakak...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zanimljivo da, ali je pitanje dal se može proizvesti za sjeme??
Ko će svake godine kupovati novo sjeme, meni bi recimo trebalo do 15 kj godišnje sjemena.

Zato se okrečem raoli, kolega proizvodi sjeme i imamo za naše površine, ove godine i ja je budem posijal za sjeme.
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ko i kod svih kultura potrebno je na vrijeme sijati kako bi biljka došla u pravo doba u generativnu fazu. Ja ne znam kada je to, ali gogle čuda radi - malo pretražiš i dobiješ podatke. Znam da raolu ovdje kod mene siju početkom trećeg mjeseca - zapravo odmah dok se uzmogne na oranicu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi sijemo raolu tjedan do dva prije nego kukuruzu, a kombajnira se tamo krajem 7. mj, sve ovisi o godini.
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Interesantno je ovo za gorušicu, trebalo bi probati, zašto ne? Meni bi za zelenu gnojidbu svakako odgovarala bolje nego rauola jer u plodoredu imam dosta kupusnjača.
 

ZvonimirKWS

Član
Tu od
19 Srp 2013
Poruka
173
Provjerim pa javim cijenu. Ja radim za KWS ali diviziju kukuruz i uljarice, Sito spada u diviziju šečerne repe i žitarica....kolega je negdje na putu pa kad mi se javi prosljedim vam odgovor.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
sjetva rauole kod kolege forumaša markach...




]


isto mjesto ,drugo vrijeme ...dosta loše ,kiša,blato,voda,male crne beštije pa kiša,kiša i tak u nedogled...
 

Prilozi

  • WP_000932.jpg
    WP_000932.jpg
    46.3 KB · Pregleda: 226
  • WP_000933.jpg
    WP_000933.jpg
    80.9 KB · Pregleda: 214
  • WP_000934.jpg
    WP_000934.jpg
    63 KB · Pregleda: 206
Posljednje uređivanje od moderatora:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Saznao sam cijenu gorušice, za pakiranje od 25kg treba izdvojiti 400kn.
 

Najnoviji postovi

Na vrh